Kui argiõhtul pole aega kokata, siis nädalavahetusel on põhjust seda enam, et perel ja lähikondseil oleks põhjust ühise laua taha koonduda.

Lamba välisfilee sibulakreemi ja sügiseste köögiviljadega Kuuele Eelarvamus, et lambaliha on ebameeldiva villase maitsega, kaob, kui proovida kvaliteetset lamba välisfileed, mis on pehme ja rasvatu.   150 g lõik lamba välisfileed ühele sööjale praadimiseks õli, võid, soola, musta pipart       Sibulakreem 5 mugulsibulat õli 50 g võid soola   Tükelda sibul. Kuumuta suures potis õli ja lisa sibul, kuumuta madalal tulel kolm tundi ja massi pidevalt segades, kuni see muutub tumedamaks. Maitsesta, lisa või ning purusta püreeks.   Sügisesed köögiviljad 6 miniporgandit 3 pastinaaki 3 peeti 3 sibulat 1 küüslauk rosmariinioks   Pese, koori ja lõika pastinaak ribadeks. Koori peet ja sibul, lõika sektoriteks. Aseta köögiviljad ahjuplaadile, määri kokku oliiviõli ja purustatud küüslauguseguga, raputa peale soola-pipart ja küpseta 200kraadises ahjus umbes 30 minutit. Jäta köögiviljad mõnusalt krõmpsuvaks. Kui argiõhtul pole aega kokata, siis nädalavahetusel on põhjust seda enam, et perel ja lähikondseil oleks põhjust ühise laua taha koonduda. web hosting services top

Perepühapäev

Retseptid: kohvik-restorani Hea Maa kokad

Kui argiõhtul pole aega kokata, siis nädalavahetusel on põhjust seda enam, et perel ja lähikondseil oleks põhjust ühise laua taha koonduda.

Perepühapäev

Lamba välisfilee sibulakreemi ja sügiseste köögiviljadega

Kuuele

Eelarvamus, et lambaliha on ebameeldiva villase maitsega, kaob, kui proovida kvaliteetset lamba välisfileed, mis on pehme ja rasvatu.

 

150 g lõik lamba välisfileed ühele sööjale

praadimiseks õli, võid,

soola, musta pipart

 

 

 

Sibulakreem

5 mugulsibulat

õli

50 g võid

soola

 

Tükelda sibul. Kuumuta suures potis õli ja lisa sibul, kuumuta madalal tulel kolm tundi ja massi pidevalt segades, kuni see muutub tumedamaks. Maitsesta, lisa või ning purusta püreeks.

 

Sügisesed köögiviljad

6 miniporgandit

3 pastinaaki

3 peeti

3 sibulat

1 küüslauk

rosmariinioks

 

Pese, koori ja lõika pastinaak ribadeks. Koori peet ja sibul, lõika sektoriteks. Aseta köögiviljad ahjuplaadile, määri kokku oliiviõli ja purustatud küüslauguseguga, raputa peale soola-pipart ja küpseta 200kraadises ahjus umbes 30 minutit. Jäta köögiviljad mõnusalt krõmpsuvaks.

Kui argiõhtul pole aega kokata, siis nädalavahetusel on põhjust seda enam, et perel ja lähikondseil oleks põhjust ühise laua taha koonduda.
Perepühapäev
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Perepühapäev
HOOAEG

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn