Viimased viis aastat on linnageograafiaga tegelev Teele Pehk (34) ja tema abikaasa Mihkel Saar (33) koos poegade Jakobi ja Villemiga elanud Kalarannas, neile juba varasemast tuntud ja müstilisi vaateid pakkunud paigas.

Kodu kujundamiseni jõudes olid mõlemad läbi mõelnud põhimõtted, mis enamasti meenuvad teisejärgulisena. Selle asemel et ehitada kodu kui kindlust, järjest tugevdades välisest ebaturvalisest maailmast eraldavaid barjääre, on võimalik valida ka teistsugune tee. Teele ja Mihkli algatused on praeguseks andnud uue hingamise nii koduseintele kui ka hooviväravast väljapoole jäävale Kalarannale. Välisilm, mis üksiku inimese kontrollile ei tundu alluvat, on siiski kujundatav, kui vormida teadlikult nii keskkonda kui ka sellele sisu andvat kogukonda.   Eesmärk ise teha Kõrged laed, suured aknad ja merevaade mõjusid inspireerivalt, hoolimata korteri ja maja kehvast seisukorrast. “Siis tundus see 56 m2 nii suur,” meenutab Teele. Võimalus ise remonti teha andis Mihklile tegevust terveks aastaks ja Teelegi lõi oma tööle keskendudes võimalusel kaasa. Kaasati ka asjatundjaid, kuid näiteks seda, kuidas krohvida, vaatas Mihkel YouTube’ist, nentides, et enamik töid on õpitavad. “Krohv jäi seina ja põrandad alles. Vannituba tuli uuesti ehitada, köögiosa kadus põhimõtteliselt ära,” kirjeldab ta peamisi muudatusi, mis kaotasid esikust usterägastikud. Nüüd tõdetakse, et kunagine kinnine köök oleks lastega hea, ehkki algul tundus avatus palju parem. Elamist remontides otsiti vanaga sobivaid materjale ja detaile, puitu, värve, lüliteid. Viimaseid on nüüd juba kogunenud nii palju, et jaguks teiselegi kodule. Mõlemad tunnistavad, et kaua tühjalt seisnud ja kehvas seisus hoone remont käib rahakotile, mistõttu on mitmed tööd praegu ootere¾iimil, kuigi seetõttu loodi ka korteriühistu. Mihkli juhtimisel kavandatakse katusekorterite ehitust, et saaks hoonet korrastada. “Mihkel on perfektsionist,” tunnustab Teele kaasa põhjalikkust. Vastastikune koostöö on neil igati testitud: näiteks aknaid restaureeriti nii, et Teele käis SRIK-is kursusel, panin kõik kirja ning Mihkel muudkui kraapis ja kittis naise konspekti põhjal. Viimased viis aastat on linnageograafiaga tegelev Teele Pehk (34) ja tema abikaasa Mihkel Saar (33) koos poegade Jakobi ja Villemiga elanud Kalarannas, neile juba varasemast tuntud ja müstilisi vaateid pakkunud paigas. web hosting services top

Kodu Kalarannas

Eve Veigel

Viimased viis aastat on linnageograafiaga tegelev Teele Pehk (34) ja tema abikaasa Mihkel Saar (33) koos poegade Jakobi ja Villemiga elanud Kalarannas, neile juba varasemast tuntud ja müstilisi vaateid pakkunud paigas.

Kodu Kalarannas

Kodu kujundamiseni jõudes olid mõlemad läbi mõelnud põhimõtted, mis enamasti meenuvad teisejärgulisena. Selle asemel et ehitada kodu kui kindlust, järjest tugevdades välisest ebaturvalisest maailmast eraldavaid barjääre, on võimalik valida ka teistsugune tee. Teele ja Mihkli algatused on praeguseks andnud uue hingamise nii koduseintele kui ka hooviväravast väljapoole jäävale Kalarannale. Välisilm, mis üksiku inimese kontrollile ei tundu alluvat, on siiski kujundatav, kui vormida teadlikult nii keskkonda kui ka sellele sisu andvat kogukonda.

 

Eesmärk ise teha

Kõrged laed, suured aknad ja merevaade mõjusid inspireerivalt, hoolimata korteri ja maja kehvast seisukorrast. “Siis tundus see 56 m2 nii suur,” meenutab Teele. Võimalus ise remonti teha andis Mihklile tegevust terveks aastaks ja Teelegi lõi oma tööle keskendudes võimalusel kaasa. Kaasati ka asjatundjaid, kuid näiteks seda, kuidas krohvida, vaatas Mihkel YouTube’ist, nentides, et enamik töid on õpitavad.

“Krohv jäi seina ja põrandad alles. Vannituba tuli uuesti ehitada, köögiosa kadus põhimõtteliselt ära,” kirjeldab ta peamisi muudatusi, mis kaotasid esikust usterägastikud. Nüüd tõdetakse, et kunagine kinnine köök oleks lastega hea, ehkki algul tundus avatus palju parem.

Elamist remontides otsiti vanaga sobivaid materjale ja detaile, puitu, värve, lüliteid. Viimaseid on nüüd juba kogunenud nii palju, et jaguks teiselegi kodule. Mõlemad tunnistavad, et kaua tühjalt seisnud ja kehvas seisus hoone remont käib rahakotile, mistõttu on mitmed tööd praegu ootere¾iimil, kuigi seetõttu loodi ka korteriühistu. Mihkli juhtimisel kavandatakse katusekorterite ehitust, et saaks hoonet korrastada. “Mihkel on perfektsionist,” tunnustab Teele kaasa põhjalikkust. Vastastikune koostöö on neil igati testitud: näiteks aknaid restaureeriti nii, et Teele käis SRIK-is kursusel, panin kõik kirja ning Mihkel muudkui kraapis ja kittis naise konspekti põhjal.

Viimased viis aastat on linnageograafiaga tegelev Teele Pehk (34) ja tema abikaasa Mihkel Saar (33) koos poegade Jakobi ja Villemiga elanud Kalarannas, neile juba varasemast tuntud ja müstilisi vaateid pakkunud paigas.
Kodu Kalarannas
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kodu Kalarannas
KÜLAS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn