Koduvägivalda ‒ nii vaimset, füüsilist kui ka seksuaalset ‒ kogeb suur osa Eesti naistest. See kahjustab nende tervist, kuigi enamik ohvreist pigem vaikib.

Kui mujal maailmas polnud kuni 1970. aastateni seaduslikke meetmeid naistevastase äärmusliku vägivalla vastu, mis tähendab, et vägivaldsed mehed olid peaaegu et karistamatud, siis Eestis on alles viimastel aastatel hakatud probleemi tõsidust nägema. Varem suhtus ka politsei sellesse kui perekonna siseasja. “Paarisuhtevägivallal on kaks peamist põhjust: vägivald nõrgemate vastu on ühiskonnas lubatud ja mida madalamal positsioonil ühiskonnas naised on, seda suurem on naistevastane vägivald,” selgitab Tartu Seksuaaltervise Kliiniku naistearst Made Laanpere. “Kui suur osa küsitletud mehi leiab, et naise löömine on normaalne, siis järelikult pole see tabu,” kinnitab Hedda Lippus, kes on samuti naistearst Tartu Seksuaaltervise Kliinikus. Mõlemad märgivad, et naistearstid on õppinud märkama, kui vastuvõtule tuleb vägivalda kannatav naine. Silmanähtavalt võib neid eristada erinevate siniste plekkide järgi kehal. Niisamuti jätavad nad korduvalt vastuvõtule tulemata. Naistel on seletamatud kõhu-, vaagna- ja peavalud. “Ekslikult arvatakse, et paarisuhtevägivald on lihtsalt peretüli,” arutleb Made Laanpere, “ent vahet tuleb teha situatsioonilisel ja süstemaatilisel vägivallal.” Esimest tuleb ette nii naiste kui ka meeste hulgas. Abi oleks teraapiast, mis õpetab oma viha juhtima. Koduvägivalda ‒ nii vaimset, füüsilist kui ka seksuaalset ‒ kogeb suur osa Eesti naistest. See kahjustab nende tervist, kuigi enamik ohvreist pigem vaikib. web hosting services top

Ohver võib olla igaüks

Tiia Kõnnussaar

Koduvägivalda ‒ nii vaimset, füüsilist kui ka seksuaalset ‒ kogeb suur osa Eesti naistest. See kahjustab nende tervist, kuigi enamik ohvreist pigem vaikib.

Ohver võib olla igaüks

Kui mujal maailmas polnud kuni 1970. aastateni seaduslikke meetmeid naistevastase äärmusliku vägivalla vastu, mis tähendab, et vägivaldsed mehed olid peaaegu et karistamatud, siis Eestis on alles viimastel aastatel hakatud probleemi tõsidust nägema. Varem suhtus ka politsei sellesse kui perekonna siseasja.

“Paarisuhtevägivallal on kaks peamist põhjust: vägivald nõrgemate vastu on ühiskonnas lubatud ja mida madalamal positsioonil ühiskonnas naised on, seda suurem on naistevastane vägivald,” selgitab Tartu Seksuaaltervise Kliiniku naistearst Made Laanpere.

“Kui suur osa küsitletud mehi leiab, et naise löömine on normaalne, siis järelikult pole see tabu,” kinnitab Hedda Lippus, kes on samuti naistearst Tartu Seksuaaltervise Kliinikus.

Mõlemad märgivad, et naistearstid on õppinud märkama, kui vastuvõtule tuleb vägivalda kannatav naine. Silmanähtavalt võib neid eristada erinevate siniste plekkide järgi kehal. Niisamuti jätavad nad korduvalt vastuvõtule tulemata. Naistel on seletamatud kõhu-, vaagna- ja peavalud.

“Ekslikult arvatakse, et paarisuhtevägivald on lihtsalt peretüli,” arutleb Made Laanpere, “ent vahet tuleb teha situatsioonilisel ja süstemaatilisel vägivallal.” Esimest tuleb ette nii naiste kui ka meeste hulgas. Abi oleks teraapiast, mis õpetab oma viha juhtima.

Koduvägivalda ‒ nii vaimset, füüsilist kui ka seksuaalset ‒ kogeb suur osa Eesti naistest. See kahjustab nende tervist, kuigi enamik ohvreist pigem vaikib.
Ohver võib olla igaüks
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Ohver võib olla igaüks
TERVIS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn