Millist mõju avaldavad oomega-3- ja -6-rasvhapped?

Ülima kasu asendamatutest rasvhapetest saab eelkõige nende seespidisel tarvitamisel, olgu siis toidulisandina või mõne puhta taimeõli (nt külmpressitud kanepiõli) koostises. Neil on suur mõju närvisüsteemile, südame- veresoonkonnale ja immuunsüsteemile. Lisaks pidurdavad asendamatud rasvhapped vananemist ning mõjutavad suuresti juuste ja küünte tervist. Oomega-3-(alfa-linoleenhape) aitab välispidisel kasutamisel muuta naha pehmemaks ja niisutatumaks, vähendab põletikku ja seega aeglustab vananemisprotsessi, vähendab nahaärritusi ning toetab ekseemi-, akne- ja haavaravi. Naha- ja juuksehoolduses kasutatavatest õlidest leidub oomega-3- kõige rohkem lina-, tudra-, kanepi-, kõrvitsa- ja rapsiõlis ning chiaseemnetes. Oomega-6-rasvhapet (linoolhape) leidub rikkalikult kuningakepi-, päevalille-, maisi-, värvohaka-, kõrvitsa-, seesami-, rapsi-, soja- jne taimeõlides ja erinevates seemnetes (näiteks viinamarjaseemned). See aitab säilitada niiskust ja elastsust erinevates nahakihtides, on antimikroobne ja kiirendab nahakahjustuste paranemist. Millist mõju avaldavad oomega-3- ja -6-rasvhapped? web hosting services top

Ülikasulikud rasvhapped

Karmen Tamme

Millist mõju avaldavad oomega-3- ja -6-rasvhapped?

Ülikasulikud rasvhapped

Ülima kasu asendamatutest rasvhapetest saab eelkõige nende seespidisel tarvitamisel, olgu siis toidulisandina või mõne puhta taimeõli (nt külmpressitud kanepiõli) koostises. Neil on suur mõju närvisüsteemile, südame- veresoonkonnale ja immuunsüsteemile. Lisaks pidurdavad asendamatud rasvhapped vananemist ning mõjutavad suuresti juuste ja küünte tervist.

Oomega-3-(alfa-linoleenhape) aitab välispidisel kasutamisel muuta naha pehmemaks ja niisutatumaks, vähendab põletikku ja seega aeglustab vananemisprotsessi, vähendab nahaärritusi ning toetab ekseemi-, akne- ja haavaravi. Naha- ja juuksehoolduses kasutatavatest õlidest leidub oomega-3- kõige rohkem lina-, tudra-, kanepi-, kõrvitsa- ja rapsiõlis ning chiaseemnetes.

Oomega-6-rasvhapet (linoolhape) leidub rikkalikult kuningakepi-, päevalille-, maisi-, värvohaka-, kõrvitsa-, seesami-, rapsi-, soja- jne taimeõlides ja erinevates seemnetes (näiteks viinamarjaseemned). See aitab säilitada niiskust ja elastsust erinevates nahakihtides, on antimikroobne ja kiirendab nahakahjustuste paranemist.

Millist mõju avaldavad oomega-3- ja -6-rasvhapped?
Ülikasulikud rasvhapped
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Ülikasulikud rasvhapped
FOOKUSES

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn