Pelgupaik Las Vegases

Tiina Lang

Kui elu ei oleks loodusteaduste õpetajat Meeli Loite Sonni (62) rängalt nahutanud, siis poleks ta üheotsa lennupiletit USAsse ostnud. Samas ilmselt ka elanud kõrbekliimas ja –looduses, mis leevendab väsimuse ja vaevad.

Pelgupaik Las Vegases

Igal töövabal päeval sõidab Meeli Las Vegase linnast välja, loodusesse. Matkama või pildistama. Tema Facebooki pildigalerii ei sisalda sulneid võtteid iseendast, vaid väga eripalgelistest ja erilistest lindudest ning putukatest, keda võivad teada vaid asjatundjad. „Pildistamine on mu suur hobi, mulle meeldib ennast proovile panna. Siin on nii palju linnukesi ja putukaid, unikaalne kõrbeloodus,“ jutustab Meeli, kelle suureks väljakutseks on mikrovõtted. Näiteks koolibrist, tema kirkast ja mitmevärvilisest sulestikust. „Nad on kiired linnukesed, neid on raske fotole saada.“ Liiatigi siis lähivõtet teha.

Kuigi aastatega on tekkinud Meelil sõpru, kellega koos Ameerika looduses, mis tema sõnul on „võimas ― mäed, koopad, kaljud, kanjonid, punased kivid ―,“ käia, siis tihtilugu läheb ta hoopis üksi, sest „kellegagi koos minnes ei näe nüansse.“ Tal on oma lemmikkohad ― Charlestoni mäed, Antelope Canyon, Red Rock Canyon...