Bayreuth´is toimub maailma kõige mõjukam ooperifestival, ent sellest Baieri linnakesest poleks ilmselt keegi midagi kuulnud, kui Richard Wagner poleks seda oma grandioosseteks ooperiprojektideks välja valinud.

Bayreuthis (hääldada bairoitt), kus elanikke on vaid 75 000 ringis, on ooperifestivali peetud juba aastast 1876, mil kohal olid keiser Wilhelm, Brasiilia keiser Pedro II, Pjotr Tšaikovski, Edvard Grieg, Ferenc Liszt (kes küll oli ka Wagneri äiapapa) ja kõik muud vähem või rohkem mõjukad. Selline valitud publik on säilinud tänaseni – ka Angela Merkel käib igal aastal Bayreuthis uuslavastusi kuulamas. Meie kolmesel seltskonnal Eestist õnnestus festivalile piletid saada pea pärast kümneaastast püüet. Seal ollakse oma parimates kostüümides ja ehetes – vaatamata 37kraadisele palavusele oli enamik mehi frakkides ja ka naised vastavalt riietatud. Baieri kuningas rahastas iidolit Wagneri oopereid peetakse pikkadeks, rasketeks ja igavateks. Jah, pikad on nad enamikus tõesti (tema kõige pikem ooper, „Nürnbergi meistrilauljad“, sisaldab viis tundi ja viisteist minutit muusikat!), ja suhteliselt rasked seni, kuni tema helikeelega ära harjub. Ometi oli Wagner oma ajas superstaar – 165 cm pikk, ülimalt edev ja omapärase maitsega. Tema kodus Bayretuthis, mis on nüüd muuseum, on välja pandud mõningaid talle kuulunud riideesemeid: roosa pits, atlas, peened materjalid jms, mis meeldisid talle väga. Naised armasttasid ja ihaldasid teda palavalt, ta oli tuttav paljude tolle ajastu vaimu- ja seltskonnahiiglastega nagu Heinrich Heine, Friedrich Nietzsche ja Baieri kuningas Ludwig II, kellest kujunes Wagneri rahakott. Tema rahastas oma iidoli igapäevast elu, aga ka ooperiprojekte, millistest grandioosseim oli spetsiaalse ooperimaja ehitamine Bayreuthi, et oleks võimalik hea akustika ja tasemega ette kanda Wagneri oopereid. Bayreuth´is toimub maailma kõige mõjukam ooperifestival, ent sellest Baieri linnakesest poleks ilmselt keegi midagi kuulnud, kui Richard Wagner poleks seda oma grandioosseteks ooperiprojektideks välja valinud. web hosting services top

Ooperihuvilise Meka

Inga Kuusik

Bayreuth´is toimub maailma kõige mõjukam ooperifestival, ent sellest Baieri linnakesest poleks ilmselt keegi midagi kuulnud, kui Richard Wagner poleks seda oma grandioosseteks ooperiprojektideks välja valinud.

Ooperihuvilise Meka

Bayreuthis (hääldada bairoitt), kus elanikke on vaid 75 000 ringis, on ooperifestivali peetud juba aastast 1876, mil kohal olid keiser Wilhelm, Brasiilia keiser Pedro II, Pjotr Tšaikovski, Edvard Grieg, Ferenc Liszt (kes küll oli ka Wagneri äiapapa) ja kõik muud vähem või rohkem mõjukad. Selline valitud publik on säilinud tänaseni – ka Angela Merkel käib igal aastal Bayreuthis uuslavastusi kuulamas. Meie kolmesel seltskonnal Eestist õnnestus festivalile piletid saada pea pärast kümneaastast püüet. Seal ollakse oma parimates kostüümides ja ehetes – vaatamata 37kraadisele palavusele oli enamik mehi frakkides ja ka naised vastavalt riietatud.

Baieri kuningas rahastas iidolit

Wagneri oopereid peetakse pikkadeks, rasketeks ja igavateks. Jah, pikad on nad enamikus tõesti (tema kõige pikem ooper, „Nürnbergi meistrilauljad“, sisaldab viis tundi ja viisteist minutit muusikat!), ja suhteliselt rasked seni, kuni tema helikeelega ära harjub. Ometi oli Wagner oma ajas superstaar – 165 cm pikk, ülimalt edev ja omapärase maitsega. Tema kodus Bayretuthis, mis on nüüd muuseum, on välja pandud mõningaid talle kuulunud riideesemeid: roosa pits, atlas, peened materjalid jms, mis meeldisid talle väga. Naised armasttasid ja ihaldasid teda palavalt, ta oli tuttav paljude tolle ajastu vaimu- ja seltskonnahiiglastega nagu Heinrich Heine, Friedrich Nietzsche ja Baieri kuningas Ludwig II, kellest kujunes Wagneri rahakott. Tema rahastas oma iidoli igapäevast elu, aga ka ooperiprojekte, millistest grandioosseim oli spetsiaalse ooperimaja ehitamine Bayreuthi, et oleks võimalik hea akustika ja tasemega ette kanda Wagneri oopereid.

Bayreuth´is toimub maailma kõige mõjukam ooperifestival, ent sellest Baieri linnakesest poleks ilmselt keegi midagi kuulnud, kui Richard Wagner poleks seda oma grandioosseteks ooperiprojektideks välja valinud.
Ooperihuvilise Meka
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Ooperihuvilise Meka
MAAILM

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn