Kui aia- ja metsaande on korraga liiga palju, tasuks neid hoidistada erinevate supipõhjadena, millest kiiretel argiõhtutel süüa teha.

Supipõhjade valmistamine nõuab küll üksjagu aega ja vaeva – juurvilju jms saadusi tuleb riivida, hakkida ja tükeldada –, hiljem annavad aga hoidised olulise ajavõidu, pealegi on neid mugav kasutada. Hästi oluline on purke steriliseerida, et töö ja vaev bakterite vohamise tõttu untsu ei läheks. Seepärast tasub kõik purgid enne hoidistamist keevas vees või 100–150kraadises ahjus korralikult läbi kuumutada, et hoidised kenasti üle talve säiliksid. Riisi-tomatisalat Hoidis sobib salatina toitude kõrvale, kuid sellest saab kiirelt valmistada ka nii supi kui ka teisi riisitoite ning serveerida erinevate lihade juurde. Sellest kogusest saab 5,5–6 liitrit valmis hoidist. Vaja läheb: 0,5 kg riisi 100 g õli 4 kg tomatit 0,5 kg sibulat 0,5 kg porgandit 0,6 kg magusat paprikat 2 sl soola 5 sl suhkrut purustatud musta pipart Kõigepealt pese riis ja pane eraldi potti 20 minutiks keema. Teises, vähemalt 10liitrises potis, kuumuta tükeldatud sibulad õlis kuldseks, seejärel lisa riivitud porgandid ja mõne aja pärast ka tükeldatud tomatid, paprikad ja maitseained. Keeda salatit seni, kuni koostisained on poolpehmed. Seejärel lisa juurde kurnatud riis ja keeda hoidist seni, kuni salati komponendid on pehmeks haudunud. Vala hoidis eelnevalt steriliseeritud purkidesse ja kaaneta kohe. Kui aia- ja metsaande on korraga liiga palju, tasuks neid hoidistada erinevate supipõhjadena, millest kiiretel argiõhtutel süüa teha. web hosting services top

Hoidised kiireks argiõhtuks

Kai Põldvee-Mürk

Kui aia- ja metsaande on korraga liiga palju, tasuks neid hoidistada erinevate supipõhjadena, millest kiiretel argiõhtutel süüa teha.

Hoidised kiireks argiõhtuks

Supipõhjade valmistamine nõuab küll üksjagu aega ja vaeva – juurvilju jms saadusi tuleb riivida, hakkida ja tükeldada –, hiljem annavad aga hoidised olulise ajavõidu, pealegi on neid mugav kasutada.

Hästi oluline on purke steriliseerida, et töö ja vaev bakterite vohamise tõttu untsu ei läheks. Seepärast tasub kõik purgid enne hoidistamist keevas vees või 100–150kraadises ahjus korralikult läbi kuumutada, et hoidised kenasti üle talve säiliksid.

Riisi-tomatisalat

Hoidis sobib salatina toitude kõrvale, kuid sellest saab kiirelt valmistada ka nii supi kui ka teisi riisitoite ning serveerida erinevate lihade juurde.

Sellest kogusest saab 5,5–6 liitrit valmis hoidist.

Vaja läheb:

  • 0,5 kg riisi
  • 100 g õli
  • 4 kg tomatit
  • 0,5 kg sibulat
  • 0,5 kg porgandit
  • 0,6 kg magusat paprikat
  • 2 sl soola
  • 5 sl suhkrut
  • purustatud musta pipart

Kõigepealt pese riis ja pane eraldi potti 20 minutiks keema.

Teises, vähemalt 10liitrises potis, kuumuta tükeldatud sibulad õlis kuldseks, seejärel lisa riivitud porgandid ja mõne aja pärast ka tükeldatud tomatid, paprikad ja maitseained. Keeda salatit seni, kuni koostisained on poolpehmed. Seejärel lisa juurde kurnatud riis ja keeda hoidist seni, kuni salati komponendid on pehmeks haudunud. Vala hoidis eelnevalt steriliseeritud purkidesse ja kaaneta kohe.

Kui aia- ja metsaande on korraga liiga palju, tasuks neid hoidistada erinevate supipõhjadena, millest kiiretel argiõhtutel süüa teha.
Hoidised kiireks argiõhtuks
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Hoidised kiireks argiõhtuks
EKSPERT

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn