Maailmas jagub kirjandust, mille kõik tegelased on reaalselt elanud. “Päris-” ja “fiktsiooniinimesi” on koos tegutsema pannud vähesed. Edgar Lawrence Doctorow on neist andekamaid.

19. juuni 1953. New Yorgi Sing Singi vanglas hukatakse abielupaar Julius ja Ethel Rosenberg. Protestimarsid ja -miitingud on nõudnud neile vabadust, sest süüdistused ei pea paljude arvates vett. Kohus ei muuda otsust. Nõukogude Liidule aatomipommi valmistamise saladusi lekitanud perekond on riigireeturid. Rosenbergide kaks poega on 6- ja 10aastased. Nad adopteeritakse ja saavad uue perenime. Suureks kasvanud, pühendavad Robert ja Michael oma elu isa ja ema süütuse tõestamisele. Võitlus kestab tänini. Etheli süütus on enam-vähem kindel. Nii enne kui ka pärast Rosenbergide surma astuvad nende kaitseks välja kõige erinevamad inimesed. Tähtis ei olegi just süü või süütus. Küsimus on filosoofiline. Kas inimene võib teist inimest surma mõista? Miks ühiskond ei hooli lastest, kes peavad kogu elu mäletama vanemate jubedat saatust? Aastal 1971 ilmub Rosenbergide loo ilukirjanduslik tõlgendus  “Taanieli raamat”. See on E. L. Doctorow’ kolmas romaan. Lugejast kirjanikuks Edgar Lawrence Doctorow (1931–2015) sünnib Bronxis, New Yorgi linnaosas, kus tollal elab 43% juute. Ka tema vanemad on Venemaalt põgenenud juudid. Nime saab poiss isa-ema lemmiku Edgar Allan Poe järgi. Edgar Lawrence läheb tavakooli, sealt edasi reaalkooli. Seal tõdeb ta, et hoopis toredam on kirjutada. Lõpetanud ajakirjanduskallakuga klassi, õpib ta filosoofiat Ohios ja kaitseb mainekas Columbia ülikoolis magistritöö inglise draamast. Järgneb sõjaväeteenistus ikka veel okupeeritud Saksamaal. Siis saab Doctorow’st elukutseline lugeja, kes peab võtma kokku filmikompaniile saadetud käsikirjad ning ennustama, milliseid neist võiks oodata linaedu. Ta on abiellunud. Pere suureneb. Doctorow’st saab paari kirjastuse toimetaja. Muuseas toimetab ta Ian Flemingi teoseid, st lihvib kirjanduslikult hiilgama James Bondi ennast. Maailmas jagub kirjandust, mille kõik tegelased on reaalselt elanud. “Päris-” ja “fiktsiooniinimesi” on koos tegutsema pannud vähesed. Edgar Lawrence Doctorow on neist andekamaid. web hosting services top

Köitvate lugude filisoof

Loone Ots

Maailmas jagub kirjandust, mille kõik tegelased on reaalselt elanud. “Päris-” ja “fiktsiooniinimesi” on koos tegutsema pannud vähesed. Edgar Lawrence Doctorow on neist andekamaid.

Köitvate lugude filisoof

19. juuni 1953. New Yorgi Sing Singi vanglas hukatakse abielupaar Julius ja Ethel Rosenberg. Protestimarsid ja -miitingud on nõudnud neile vabadust, sest süüdistused ei pea paljude arvates vett. Kohus ei muuda otsust. Nõukogude Liidule aatomipommi valmistamise saladusi lekitanud perekond on riigireeturid.

Rosenbergide kaks poega on 6- ja 10aastased. Nad adopteeritakse ja saavad uue perenime. Suureks kasvanud, pühendavad Robert ja Michael oma elu isa ja ema süütuse tõestamisele. Võitlus kestab tänini. Etheli süütus on enam-vähem kindel. Nii enne kui ka pärast Rosenbergide surma astuvad nende kaitseks välja kõige erinevamad inimesed. Tähtis ei olegi just süü või süütus. Küsimus on filosoofiline. Kas inimene võib teist inimest surma mõista? Miks ühiskond ei hooli lastest, kes peavad kogu elu mäletama vanemate jubedat saatust?

Aastal 1971 ilmub Rosenbergide loo ilukirjanduslik tõlgendus  “Taanieli raamat”. See on E. L. Doctorow’ kolmas romaan.

Lugejast kirjanikuks

Edgar Lawrence Doctorow (1931–2015) sünnib Bronxis, New Yorgi linnaosas, kus tollal elab 43% juute. Ka tema vanemad on Venemaalt põgenenud juudid. Nime saab poiss isa-ema lemmiku Edgar Allan Poe järgi. Edgar Lawrence läheb tavakooli, sealt edasi reaalkooli. Seal tõdeb ta, et hoopis toredam on kirjutada. Lõpetanud ajakirjanduskallakuga klassi, õpib ta filosoofiat Ohios ja kaitseb mainekas Columbia ülikoolis magistritöö inglise draamast. Järgneb sõjaväeteenistus ikka veel okupeeritud Saksamaal. Siis saab Doctorow’st elukutseline lugeja, kes peab võtma kokku filmikompaniile saadetud käsikirjad ning ennustama, milliseid neist võiks oodata linaedu. Ta on abiellunud. Pere suureneb. Doctorow’st saab paari kirjastuse toimetaja. Muuseas toimetab ta Ian Flemingi teoseid, st lihvib kirjanduslikult hiilgama James Bondi ennast.

Maailmas jagub kirjandust, mille kõik tegelased on reaalselt elanud. “Päris-” ja “fiktsiooniinimesi” on koos tegutsema pannud vähesed. Edgar Lawrence Doctorow on neist andekamaid.
Köitvate lugude filisoof
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Köitvate lugude filisoof
KIRJANDUSTUBA

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn