Ühes Tallinna paneelmajas tegutseb huviring, mille eesmärgiks on anda ununenud tolmukogujale uus ilus elu.

Mõned asjad võivad aastatega armsaks saada ja neid on kahju ära visata. Liiatigi ei pruugi uus parem olla. Nii otsiski reklaamialal tegutsev Signe Saarmets (54) aastate eest kohta, kus teha korda oma vana tool. Rahvaülikoolis pakuti küll koolitusi, kuid huvilise käsutuses polnud restaureerijale kõiki sobilikke vahendeid ega liiatigi võimalust seal järjepidevalt pidevalt käia. Nii tekkiski tal mõte asutada ise huviring, kus temasugused saaksid argitööst ja –pingetest eemaldudes omaette nokitseda. Ideest luua huviring rääkis ta sõbranna Mirjam Gillile (54), kellele see meeldis ning peagi liitus nendega kolmaski sõbranna Anneli Piirsalu (54). Naistrio hakkas sobilikke ruume otsima. Näis, et alus huviringiks oli olemas, kuid puudus teadmistega inimene, kes asjatundmatuid juhendada oskaks. Tutvuste kaudu jõudis Signe Jaak Tammearuni (48), kellele ettepanek väga hästi sobis. Ta oli lõpetanud 1994. aastal Tallinna Ülikooli poiste tööõpetuse erialal, olles olemuselt ka õpetaja. Nikerdajate klubi Peagi leiti esimesed tööruumid. Linnalt saadud stardiabi eest osteti vastavalt Jaagu näpunäidetele ka tööriistad. Kuna restaureerimine tähendab parajat nikerdamist, siis sellest sai ühing ka oma nime ― Nikerdajad, mille eesmärgiks on anda vanale mööblile asjatundjate juhendamisel uus välimus. Sealjuures on oluline, et säiliks ka mööblieseme ajastuhõng. Üsna pea selgus, et on vaja teistsugust klubiruumi või töökoda, kuhu 2012. aastal ka koliti. See lõhnab laastude ja liimi järele. Igas nurgas ootavad poolelijäänud tööd ja valmis mööbliesemed oma omanikku. Ühe tooli kõrval võis märgata kirja:,,Ära palun siia asju pane!’’ Kõik pinnad tundusid kas tolmused või peegelsiledad. Mine tea, äkki oli värske lakikiht peal? Ühes Tallinna paneelmajas tegutseb huviring, mille eesmärgiks on anda ununenud tolmukogujale uus ilus elu. web hosting services top

Nikerdajad üheskoos

Ingela Virkus

Ühes Tallinna paneelmajas tegutseb huviring, mille eesmärgiks on anda ununenud tolmukogujale uus ilus elu.

Nikerdajad üheskoos

Mõned asjad võivad aastatega armsaks saada ja neid on kahju ära visata. Liiatigi ei pruugi uus parem olla. Nii otsiski reklaamialal tegutsev Signe Saarmets (54) aastate eest kohta, kus teha korda oma vana tool. Rahvaülikoolis pakuti küll koolitusi, kuid huvilise käsutuses polnud restaureerijale kõiki sobilikke vahendeid ega liiatigi võimalust seal järjepidevalt pidevalt käia. Nii tekkiski tal mõte asutada ise huviring, kus temasugused saaksid argitööst ja –pingetest eemaldudes omaette nokitseda. Ideest luua huviring rääkis ta sõbranna Mirjam Gillile (54), kellele see meeldis ning peagi liitus nendega kolmaski sõbranna Anneli Piirsalu (54). Naistrio hakkas sobilikke ruume otsima. Näis, et alus huviringiks oli olemas, kuid puudus teadmistega inimene, kes asjatundmatuid juhendada oskaks. Tutvuste kaudu jõudis Signe Jaak Tammearuni (48), kellele ettepanek väga hästi sobis. Ta oli lõpetanud 1994. aastal Tallinna Ülikooli poiste tööõpetuse erialal, olles olemuselt ka õpetaja.

Nikerdajate klubi

Peagi leiti esimesed tööruumid. Linnalt saadud stardiabi eest osteti vastavalt Jaagu näpunäidetele ka tööriistad. Kuna restaureerimine tähendab parajat nikerdamist, siis sellest sai ühing ka oma nime ― Nikerdajad, mille eesmärgiks on anda vanale mööblile asjatundjate juhendamisel uus välimus. Sealjuures on oluline, et säiliks ka mööblieseme ajastuhõng. Üsna pea selgus, et on vaja teistsugust klubiruumi või töökoda, kuhu 2012. aastal ka koliti. See lõhnab laastude ja liimi järele. Igas nurgas ootavad poolelijäänud tööd ja valmis mööbliesemed oma omanikku. Ühe tooli kõrval võis märgata kirja:,,Ära palun siia asju pane!’’ Kõik pinnad tundusid kas tolmused või peegelsiledad. Mine tea, äkki oli värske lakikiht peal?

Ühes Tallinna paneelmajas tegutseb huviring, mille eesmärgiks on anda ununenud tolmukogujale uus ilus elu.
Nikerdajad üheskoos
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Nikerdajad üheskoos
AEG ISEENDALE

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn