Kadri Vider (46), Tartu Ülikooli keeletehnoloogia teadur ja Eesti Keeleressursside Keskuse juht rõhutab, et teadlane peab ise olema väga töökas, loov ja avatud mõtlemisega.

Talle meeldib oma tegevuse mõte: teha kõik endast olenev, et eesti keel ja selle kohta saadav teadmine digimaailmas ellu jääks, säiliks, areneks, õitseks. Eesti keelt sattus Kadri ülikooli õppima peaaegu juhuslikult, sest tal oli erinevaid huvisid ja kavatsusi, aga vabariiklikul keeleolümpiaadil saadud tugev tulemus suunas ta pilgud emakeeleõpingutele. “Kaks aastat olin diplomiõppes ja seejärel jäin lapsega koju. Pärast aastast pausi läksin ülikooli tagasi ja sattusin uurima lastekeelt. Tegime koostööd Turu ülikooli lastekeele uurimise grupiga, kelle liikmeteks olid samuti väikeste lastega emad,” jutustab Kadri talle põnevast eluperioodist. “Salvestasime oma laste kõnet, kirjutasime korrektses keeles juurde, mida nende üksikud silbid ja sõnad võiksid tähendada.” Üsna samal ajal sai Kadri Kanada väliseestlastelt pulmakingiks sülearvuti, mis oli 1989. aastal haruldus. “Lindistuste materjalid ja bakalaureusetöögi valmis juba arvutis.” Peagi tutvus ta arvutilingvistikutega. Kuna arvutimaailm naist haaras ja oli põnev, siis magistrantuuri läks ta juba arvutilingvistikat ja üldkeeleteadust õppima. Tegu oli väga noore ja areneva erialaga, millel polnud veel kindlat õppekavagi. Kadril tuli teha palju iseseisvat tööd, osaleda suvekoolides ja välisseminaridel. Mitmel korral õnnestus tal käia Prahas Karli ülikoolis arvutilingvistika suvekoolis, kus tal oli võimalus kohtuda valdkonna tippteadlastega kogu maailmast. Kadri Vider (46), Tartu Ülikooli keeletehnoloogia teadur ja Eesti Keeleressursside Keskuse juht rõhutab, et teadlane peab ise olema väga töökas, loov ja avatud mõtlemisega. web hosting services top

Kingitus, mis kujundas eriala

Evelin Mikker

Kadri Vider (46), Tartu Ülikooli keeletehnoloogia teadur ja Eesti Keeleressursside Keskuse juht rõhutab, et teadlane peab ise olema väga töökas, loov ja avatud mõtlemisega.

Kingitus, mis kujundas eriala

Talle meeldib oma tegevuse mõte: teha kõik endast olenev, et eesti keel ja selle kohta saadav teadmine digimaailmas ellu jääks, säiliks, areneks, õitseks.

Eesti keelt sattus Kadri ülikooli õppima peaaegu juhuslikult, sest tal oli erinevaid huvisid ja kavatsusi, aga vabariiklikul keeleolümpiaadil saadud tugev tulemus suunas ta pilgud emakeeleõpingutele. “Kaks aastat olin diplomiõppes ja seejärel jäin lapsega koju. Pärast aastast pausi läksin ülikooli tagasi ja sattusin uurima lastekeelt. Tegime koostööd Turu ülikooli lastekeele uurimise grupiga, kelle liikmeteks olid samuti väikeste lastega emad,” jutustab Kadri talle põnevast eluperioodist. “Salvestasime oma laste kõnet, kirjutasime korrektses keeles juurde, mida nende üksikud silbid ja sõnad võiksid tähendada.” Üsna samal ajal sai Kadri Kanada väliseestlastelt pulmakingiks sülearvuti, mis oli 1989. aastal haruldus. “Lindistuste materjalid ja bakalaureusetöögi valmis juba arvutis.” Peagi tutvus ta arvutilingvistikutega. Kuna arvutimaailm naist haaras ja oli põnev, siis magistrantuuri läks ta juba arvutilingvistikat ja üldkeeleteadust õppima. Tegu oli väga noore ja areneva erialaga, millel polnud veel kindlat õppekavagi. Kadril tuli teha palju iseseisvat tööd, osaleda suvekoolides ja välisseminaridel. Mitmel korral õnnestus tal käia Prahas Karli ülikoolis arvutilingvistika suvekoolis, kus tal oli võimalus kohtuda valdkonna tippteadlastega kogu maailmast.

Kadri Vider (46), Tartu Ülikooli keeletehnoloogia teadur ja Eesti Keeleressursside Keskuse juht rõhutab, et teadlane peab ise olema väga töökas, loov ja avatud mõtlemisega.
Kingitus, mis kujundas eriala
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kingitus, mis kujundas eriala
TÄHTEDE POOLE

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn