“On tohutu õnn kokku saada inimestega, kellega sa jagad mingisugust mõtet või arusaama teatud asjadest – teatrist, kunstist, kultuurist, elust tervikuna,” leiab Eva Klemets (38), lavastaja ja näitleja.

Õigupoolest on neid inimesi tema ümber üksjagu. Ja see õnn peitub ka Evas endas, sest teda võiks võrrelda sügisese metsaäärse järvepinna peegeldusega, mis võlub oma helguses ja värvide mitmekesisuses. Ta on usaldav ja avatud, tema mõttemustrid haaravad, ajendades kaasa mõtlema. Ta ei padista niisama, vaid mõtleb pause pidades, mida ütleb, et mõtet iseendas selitada ja leida kõige õigem või täpsem väljendus. Samas on tema meel rõõmus ja olek vahetu. Kuigi ta ise uurib oma doktoritöös maske ja nende taju vaatajale, pole tunda, et ta ise enda loodud maski taha varjuks. Ta on enesekindel ja teadlik oma minast, mida pole mõtet millegagi varjutada. Siiski ei soovi Eva olla tingimusteta kõigi ees täiesti avali. Ta valib selleks ise seltskonna, hetke ja aja, võimaluse ja vajaduse siis, kui seda mõistlikuks peab. Usaldus ei ole nagu hiigelsuur lina, mille peab tingimata üle üüratusuure laua laotama. Vahel piisab, kui sokutad killukese ümarlõikest vaid teetassi aluseks. Võimalus olla omaette Evale oluline sõpruskond kujunes suuresti Tallinna Ülikoolis eesti filoloogiat ja kõrgemas lavakunstikateedris lavastajaks tudeerides. Sellest ajast on tema kaaslaseks ka lavastaja Mart Koldits. “Midagi on meis vist väga sarnast,” arvab Eva, lisades, et “meile meeldib vist kõige enam koos naerda. Iga päev. On teada värk, et kui Mart teeb mingi nalja ja ma ei naera, siis on midagi valesti. See on indikaatoriks, mis päev täna on ning millisel tasemel võiks edasi suhelda ja kuidas teemade kallale asuda.” Samas leiab Eva, et tüübilt on nad Mardiga täiesti erinevad, sest “Mart on tohutult taktitundeline, hästi mitteisiklik inimene, kui ta tagasisidet annab. Mina seevastu võin labidaga pähe panna – iseendale või kellelegi teisele”. Seda mitte pahatahtlikkusest, vaid teinekord võib Eva öelda asju väga vahetult ja otse, oskamata kahtlustada, et see võiks mõjuda kuidagi teistmoodi, kui ta seda mõelnud oli. Kellega ta sagedamini kokku puutub, need ei pane seda ka pahaks, usub Eva. “On tohutu õnn kokku saada inimestega, kellega sa jagad mingisugust mõtet või arusaama teatud asjadest – teatrist, kunstist, kultuurist, elust tervikuna,” leiab Eva Klemets (38), lavastaja ja näitleja. web hosting services top

“Arusaamatus ajendab tegutsema!”

Tiina Lang

“On tohutu õnn kokku saada inimestega, kellega sa jagad mingisugust mõtet või arusaama teatud asjadest – teatrist, kunstist, kultuurist, elust tervikuna,” leiab Eva Klemets (38), lavastaja ja näitleja.

“Arusaamatus ajendab tegutsema!”

Õigupoolest on neid inimesi tema ümber üksjagu. Ja see õnn peitub ka Evas endas, sest teda võiks võrrelda sügisese metsaäärse järvepinna peegeldusega, mis võlub oma helguses ja värvide mitmekesisuses. Ta on usaldav ja avatud, tema mõttemustrid haaravad, ajendades kaasa mõtlema. Ta ei padista niisama, vaid mõtleb pause pidades, mida ütleb, et mõtet iseendas selitada ja leida kõige õigem või täpsem väljendus. Samas on tema meel rõõmus ja olek vahetu. Kuigi ta ise uurib oma doktoritöös maske ja nende taju vaatajale, pole tunda, et ta ise enda loodud maski taha varjuks. Ta on enesekindel ja teadlik oma minast, mida pole mõtet millegagi varjutada. Siiski ei soovi Eva olla tingimusteta kõigi ees täiesti avali. Ta valib selleks ise seltskonna, hetke ja aja, võimaluse ja vajaduse siis, kui seda mõistlikuks peab. Usaldus ei ole nagu hiigelsuur lina, mille peab tingimata üle üüratusuure laua laotama. Vahel piisab, kui sokutad killukese ümarlõikest vaid teetassi aluseks.

Võimalus olla omaette

Evale oluline sõpruskond kujunes suuresti Tallinna Ülikoolis eesti filoloogiat ja kõrgemas lavakunstikateedris lavastajaks tudeerides. Sellest ajast on tema kaaslaseks ka lavastaja Mart Koldits. “Midagi on meis vist väga sarnast,” arvab Eva, lisades, et “meile meeldib vist kõige enam koos naerda. Iga päev. On teada värk, et kui Mart teeb mingi nalja ja ma ei naera, siis on midagi valesti. See on indikaatoriks, mis päev täna on ning millisel tasemel võiks edasi suhelda ja kuidas teemade kallale asuda.”

Samas leiab Eva, et tüübilt on nad Mardiga täiesti erinevad, sest “Mart on tohutult taktitundeline, hästi mitteisiklik inimene, kui ta tagasisidet annab. Mina seevastu võin labidaga pähe panna – iseendale või kellelegi teisele”. Seda mitte pahatahtlikkusest, vaid teinekord võib Eva öelda asju väga vahetult ja otse, oskamata kahtlustada, et see võiks mõjuda kuidagi teistmoodi, kui ta seda mõelnud oli. Kellega ta sagedamini kokku puutub, need ei pane seda ka pahaks, usub Eva.

“On tohutu õnn kokku saada inimestega, kellega sa jagad mingisugust mõtet või arusaama teatud asjadest – teatrist, kunstist, kultuurist, elust tervikuna,” leiab Eva Klemets (38), lavastaja ja näitleja.
“Arusaamatus ajendab tegutsema!”
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
“Arusaamatus ajendab tegutsema!”
ISIKSUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn