Sensuaalse aroomiga trühvlit peavad paljud jõukad gurmaanid kõikide seente kuningaks. Ühtlasi peetakse seda tõeliseks afrodisiaakumiks.

Ajaloo kõige valgustatumad suurkujud on üritanud trühvli saladusele jälile saada, kuid tulemusteta. Kreeklaste uskumus oli, et trühvel sai tekkida vaid jumaliku sekkumise tulemusena, sest need kasvasid just seal, kuhu Zeus oma piksenoole lõi. Armastuse jumalanna Aphrodite lemmikviljade hulka kuulusid need samuti. Rooma filosoof Cicero nimetas neid metsikult kasvavaid, end silma eest varjule jäävaid seeni “maa lasteks”. Plinius Vanema jaoks olid need tõeline loodusime. Napoleon ja Marques de Sade ülistasid mugulat selle meelierutava toime tõttu. Louis XV armuke, Madame de Pompadour, katsetas dieediga, mis sisaldas lisaks trühvlitele sellerit ja vanillit. Ikka selleks, et himurale valitsejale linade vahel pettumust mitte valmistada. George Sand’i jaoks oli trühvel armumaagia must õun. Kirjanik Pennier de Longchamp hoiatas hingekarjaseid ja nunnasid nende seente söömise eest, sest need olid vastuolus või pigem kokkusobimatud kasinuse vandega. Moslemid uskusid, et trühvlivesi ravib silmahaigusi. Kuigi arvatakse, et trühvlid on vanemad kui inimasustus maal, ei ole teada, millal need inimese toidulauale jõudsid. Legend räägib talunikust, kes märkas, kuidas tema emis midagi maa sees tuhnis ja leiu õige isukalt nahka pistis. Taluniku hirm, et notsu maa-aluse mürgise seene tõttu sureb, ei leidnud õnneks kinnitust. Uudishimu sai mehest võitu ning ta otsustas isegi seda põnevat mugulat proovida. Farmeri senine lastetu abielu oli peagi leidnud õnnistust kolmeteistkümne järeltulija näol. Sellest ka ilmselt uskumus, et tegemist on tõelise afrodisiaakumiga. Seda meelt oli ka Casanova.   Sensuaalse aroomiga trühvlit peavad paljud jõukad gurmaanid kõikide seente kuningaks. Ühtlasi peetakse seda tõeliseks afrodisiaakumiks. web hosting services top

Trühvlid, armumaagia must õnn

Ave Riisberg

Sensuaalse aroomiga trühvlit peavad paljud jõukad gurmaanid kõikide seente kuningaks. Ühtlasi peetakse seda tõeliseks afrodisiaakumiks.

Trühvlid, armumaagia must õnn

Ajaloo kõige valgustatumad suurkujud on üritanud trühvli saladusele jälile saada, kuid tulemusteta. Kreeklaste uskumus oli, et trühvel sai tekkida vaid jumaliku sekkumise tulemusena, sest need kasvasid just seal, kuhu Zeus oma piksenoole lõi. Armastuse jumalanna Aphrodite lemmikviljade hulka kuulusid need samuti. Rooma filosoof Cicero nimetas neid metsikult kasvavaid, end silma eest varjule jäävaid seeni “maa lasteks”.

Plinius Vanema jaoks olid need tõeline loodusime. Napoleon ja Marques de Sade ülistasid mugulat selle meelierutava toime tõttu. Louis XV armuke, Madame de Pompadour, katsetas dieediga, mis sisaldas lisaks trühvlitele sellerit ja vanillit. Ikka selleks, et himurale valitsejale linade vahel pettumust mitte valmistada. George Sand’i jaoks oli trühvel armumaagia must õun. Kirjanik Pennier de Longchamp hoiatas hingekarjaseid ja nunnasid nende seente söömise eest, sest need olid vastuolus või pigem kokkusobimatud kasinuse vandega. Moslemid uskusid, et trühvlivesi ravib silmahaigusi.

Kuigi arvatakse, et trühvlid on vanemad kui inimasustus maal, ei ole teada, millal need inimese toidulauale jõudsid. Legend räägib talunikust, kes märkas, kuidas tema emis midagi maa sees tuhnis ja leiu õige isukalt nahka pistis. Taluniku hirm, et notsu maa-aluse mürgise seene tõttu sureb, ei leidnud õnneks kinnitust. Uudishimu sai mehest võitu ning ta otsustas isegi seda põnevat mugulat proovida. Farmeri senine lastetu abielu oli peagi leidnud õnnistust kolmeteistkümne järeltulija näol. Sellest ka ilmselt uskumus, et tegemist on tõelise afrodisiaakumiga. Seda meelt oli ka Casanova.

 

Sensuaalse aroomiga trühvlit peavad paljud jõukad gurmaanid kõikide seente kuningaks. Ühtlasi peetakse seda tõeliseks afrodisiaakumiks.
Trühvlid, armumaagia must õnn
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Trühvlid, armumaagia must õnn
TEA JA MAITSE

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn