Detsembrikuu horoskoop

Pikemalt iga tähemärgi kohta loe ajakirjast.

Detsembrikuu horoskoop

JÄÄR

Nagu iga aastalõpu eel, on sul ka seekord jõulukuul veel tuhat tööd ja tegemist. Neist mõne tähtsust hindad üle ja raiskad energiat tuulde, aga kaalukamate ja tasuvamatega saad talutavalt hakkama. Keskmisel nädalal, mil satud Saturni mõjuvälja, pead olema ettevaatlikum oma arvamuste avaldamisega ülemuste ja konkurentide seltsis.

 

SÕNN

Erilist töölusti sul aasta viimasel kuul enam pole, aga see polegi eriti tähtis, sest midagi olulist sa juba saavutatule enam juurde ei lisa. Kui välja arvata asjalik sõnavõtt keskmisel nädalal, mingil tähtsal arvamustevahetusel, millel tõeliselt hiilgad. Oled üks neist, kes viimastel kuudel uut ametit praktiseerinud, siis nüüd saad vääriliselt ära märgitud (võimalik, et ka rahalise preemiaga).

 

KAKSIKUD

Rahul võid olla sellega, et kui tahes kõrgel või madalal tasemel oma kutse- või leivateenimise ametis oled, igal juhul on selle aastaga tubli samm edasi astutud. Kui tunned ka kihku enne aastavahetust millegi muljetavaldavaga maha saada, mõtle hästi järele. Et ei tuleks välja, vastupidi rahvatarkusele, „tehtud – mõeldud“! 

VÄHK

Esimesel nädalal toimub ülemusega (tema algatusel) vestlus, millest võib järeldada, et ta sinu tööga väga rahul on ja sulle edaspidigi üksjagu lootusi paneb. Aga oleks viga kohe õhinal uurida, mida ta konkreetselt silmas peab. Lihtsalt jälgi mängu terasemalt enne ja pärast aastavahetust – küll selgust saad. Aastast kokkuvõtteid tehes võid tõdeda, et rahaliselt oled suutnud kui ka mitte palju kõrgemale, siis vähemalt stabiilsemale järjele saada.

LÕVI

Ideaalses kooskõlas Uraan ja Merkuur aitavad sul jõulukuu esimeses kolmandikus veel mõndagi olulist ära teha. Oled heas tasakaalus ja tolerantne, teed viljakat koostööd mõttekaaslastega, sealjuures kõikide arvamusi kuulates ja ka kuulda võttes. Pärast Kuu loomist (11.12.) sekkub Saturn ja nüüd pead mõneks ajaks tagaplaanile tõmbuma, et mitte taas lasta pead tõsta oma loomuomasel ambitsioonikusel.

 

NEITSI

Alustad jõulukuud tasakaalukalt ja süvenenult, laskmata end segada lähenevate pühade atmosfäärist. Kahaneva Kuu saatel Neitsis (1.–3.12.) ja Uraani sõbralikus kiirguses oled ametis lahenduse leidmisega mingile ülesandele, püüdes sellega ainuisikuliselt hakkama saada. Saadki, ja tasuks on ülemuse tunnustus. Paraku pead möönma, et selles oli siiski ka teiste panust, nii et kõõrdpilgud nende poolt on samuti ära teenitud.

KAALUD

Kõige rohkem tegemist ajaraamidesse mahtumisega on sul aasta viimasel kuul, juhul kui oled seotud äriga või mingil moel avaliku elu tegelane. Saturn teritab su niigi kõrgendatud kohusetunnet, närvid on üksjagu pingul, ja kuu esimeses pooles ei saa sa võib-olla kõigega nii hakkama nagu tahaksid. Aga pärast noorkuud (11.12.) tagab Jupiter parema keskendumisvõime ja hea õnne, nii et kokkuvõttes pole ei sul, kollektiivil ega üldsusel sulle midagi ette heita.

 

SKORPION

Mida vastutusrikkamal ametikohal oled, mida keerulisem on su majapidamine, seda rohkem on, aastale tagasi vaadates, ainest analüüsiks. Selleks pole sul jõulukuul aga vaja midagi tõsisemat teha, kui luua kord oma rikkalikus arvuti- ja paberimajanduses. Kui üksikasjalik ja täpne ülevaade sul aasta alguses kõigest on, seda kindlamal käel ja õigemal hetkel vajutad algaval aastal stardinupule.

 

AMBUR

Kõik, mis käsil, on sul piisavalt kontrolli all, aga siiski ei maksaks veel vabalt võtta. Vahetult enne ja pärast 3. adventi, mil äsja loodud Kuu Amburi läbib (10.–11.12.) ja Uraan su reaalsustaju maksimaalseks teritab, arvesta töönädalaga, mille käigus kõigile lõppeva aasta tegemistele õige punkti paned.

 

KALJUKITS

Huvitava ja vastuolulisuste rikka lamba-aasta lõpetad üldiselt heas toonuses. Sel viimasel kuul hoiab Saturn sind õigel kursil. Paraku ei arvesta sa piisavalt Neptuuni mõjuga, mis koputab südamele nagu Klaasi tuhk: kas oled oma edu ära teeninud ja kas ei peaks laineharjal juubeldades alati valmis olema selleks, et positsioon võib osutuda kipakaks?

 

VEEVALAJA

Seda tunnistad mõistagi vaid enesele, et sul on ripakil veel mõndagi, mis enne aastavahetust ärategemist nõuab. Päästad olulise, kui valid mudeli “üks samm korraga”. Viljakaim aeg on keskmine töönädal – kasvav Kuu Veevalajas oma kõige aktiivsemas faasis (14.–15.12.), dopinguks Marsi ja Jupiteri üksmeel. Olulist rolli suhtlemises nii ülemate kui alamate, nii pooldajate kui ka vastastega, mängib su isikuvõlu, kui lased sel mõjule pääseda naturaalselt, näitlejameisterlikkust (!) rakendamata.

KALAD

Sind kui realisti ja romantiku müstilist segu ei sega eriti jõuluhõnguline tingel-tangel. Ja mitte kellelgi pole õigust süüdistada sind selles, et tajud – sogases vees püüavad oskajad ja osavad kõige priskemaid kalu. 16.–18.12., mil kasvav Kuu Kalad läbib, Marss ja Veenus sulle eriti soodsat mõju avaldavad, teed ära midagi õige olulist.