Kuuba on vastu pidanud ajavoolu viimase poolsajandi kõikidele muutustele, mis meid on haaranud oma raudsesse haardesse ja sundinud kihutama uuenduste suunas, tiksudes rahulikult omas tempos.

Selle Kariibi mere saare kohta näikse igaühel olevat oma arvamus, ka neil, kes seal käinud ei ole. Tundub, et ükskõikseks ei jäta see krokodillikujuline saar kedagi. Tuntud märksõnad nagu mojito’d, sigarid, salsa ja rumm on sümbolid, millest kõik on kuulnud, kuid viimaste kuude muutuste tõmbetuules on tekkinud järjest enam neid, kes tahaksid minna ja ise oma silmaga näha kõike, enne kui ameeriklased kõik “ära rikuvad”. Viimase aastaga on turism Kuubal kasvanud peaaegu 20 protsenti. Kogu maailm otsib võimalusi saareriigis jalga kinnitada, omades kas kinnisvara või sõlmides ärisidemeid. Kuuba näib kui kullaauk, sest puudus on kõige järele. Kõike oleks vaja toota, ehitada ja arendada. Alustades tualettpaberist, lõpetades prussakatõrjevahendi ja lemmikloomade kuivtoiduga. Noorem ja veidi väiksem Castro on küll ohjasid lõdvemaks lasknud ja iga päev ilmub hulgi artikleid kohe-kohe lõppevast majandusembargost Kuuba vastu. Nooblite hotellide kohvikud on täis kohalikke “ärinõustajaid”, kes tahaksid sobiva summa eest välismaistele ärimeestele äri alustamisel kavalat nõu anda. Siiski on asjad endiselt väga keerulised ja palju kõneainet pakkunud reformid ei ole veel kuubalaste endini jõudnud. Tegelikult ei olegi soovitav kasutada sõna “reform”, sest eesmärk ei ole pöörduda kapitalismi suunda, vaid viia läbi sotsialismi hädavajalikku restruktureerimist. Korrektne on kasutada terminit: “kaasajastamine”. Kuubalased on surmani tüdinud järjekordadest, puudusest ja kõikidest jaburatest keeldudest, mis välismaalast ei puuduta. Paljud aastakümneid kestnud piirangud on küll tühistatud, kuid siingi on bürokraatia masinavärk paljude jaoks liialt aeglane ja saamatu. Mitte kaua aega tagasi ei olnud lubatud omada ei mobiiltelefoni ega arvutit. Käesoleva aasta suve hakul avati riigis, eriti pealinnas Havannas, mitmeid soodsa hinnaga wifipunkte. Teenus, mis alles hiljuti oli enamikule kohalikest kättesaamatu. Poed on tühjad kõikidest vajalikest esmatarbekaupadest. Lettidel on suur valik alkoholi ja kahtlase väärtusega kosmeetikatooteid, mida saab osta välismaalastele loodud valuuta CUC-de eest. Kuubalaste ametlik palk, mis on 20$, teeb esmalt nõutuks. Kuidas sellega ära elatakse ning millest elatakse, kui osta ei ole mitte midagi. Kuuba on vastu pidanud ajavoolu viimase poolsajandi kõikidele muutustele, mis meid on haaranud oma raudsesse haardesse ja sundinud kihutama uuenduste suunas, tiksudes rahulikult omas tempos. web hosting services top

Kuuba – vaene, samas rikas

Ave Riisberg

Kuuba on vastu pidanud ajavoolu viimase poolsajandi kõikidele muutustele, mis meid on haaranud oma raudsesse haardesse ja sundinud kihutama uuenduste suunas, tiksudes rahulikult omas tempos.

Kuuba – vaene, samas rikas

Selle Kariibi mere saare kohta näikse igaühel olevat oma arvamus, ka neil, kes seal käinud ei ole. Tundub, et ükskõikseks ei jäta see krokodillikujuline saar kedagi. Tuntud märksõnad nagu mojito’d, sigarid, salsa ja rumm on sümbolid, millest kõik on kuulnud, kuid viimaste kuude muutuste tõmbetuules on tekkinud järjest enam neid, kes tahaksid minna ja ise oma silmaga näha kõike, enne kui ameeriklased kõik “ära rikuvad”.

Viimase aastaga on turism Kuubal kasvanud peaaegu 20 protsenti. Kogu maailm otsib võimalusi saareriigis jalga kinnitada, omades kas kinnisvara või sõlmides ärisidemeid. Kuuba näib kui kullaauk, sest puudus on kõige järele. Kõike oleks vaja toota, ehitada ja arendada. Alustades tualettpaberist, lõpetades prussakatõrjevahendi ja lemmikloomade kuivtoiduga. Noorem ja veidi väiksem Castro on küll ohjasid lõdvemaks lasknud ja iga päev ilmub hulgi artikleid kohe-kohe lõppevast majandusembargost Kuuba vastu. Nooblite hotellide kohvikud on täis kohalikke “ärinõustajaid”, kes tahaksid sobiva summa eest välismaistele ärimeestele äri alustamisel kavalat nõu anda. Siiski on asjad endiselt väga keerulised ja palju kõneainet pakkunud reformid ei ole veel kuubalaste endini jõudnud. Tegelikult ei olegi soovitav kasutada sõna “reform”, sest eesmärk ei ole pöörduda kapitalismi suunda, vaid viia läbi sotsialismi hädavajalikku restruktureerimist. Korrektne on kasutada terminit: “kaasajastamine”.

Kuubalased on surmani tüdinud järjekordadest, puudusest ja kõikidest jaburatest keeldudest, mis välismaalast ei puuduta. Paljud aastakümneid kestnud piirangud on küll tühistatud, kuid siingi on bürokraatia masinavärk paljude jaoks liialt aeglane ja saamatu. Mitte kaua aega tagasi ei olnud lubatud omada ei mobiiltelefoni ega arvutit. Käesoleva aasta suve hakul avati riigis, eriti pealinnas Havannas, mitmeid soodsa hinnaga wifipunkte. Teenus, mis alles hiljuti oli enamikule kohalikest kättesaamatu. Poed on tühjad kõikidest vajalikest esmatarbekaupadest. Lettidel on suur valik alkoholi ja kahtlase väärtusega kosmeetikatooteid, mida saab osta välismaalastele loodud valuuta CUC-de eest. Kuubalaste ametlik palk, mis on 20$, teeb esmalt nõutuks. Kuidas sellega ära elatakse ning millest elatakse, kui osta ei ole mitte midagi.

Kuuba on vastu pidanud ajavoolu viimase poolsajandi kõikidele muutustele, mis meid on haaranud oma raudsesse haardesse ja sundinud kihutama uuenduste suunas, tiksudes rahulikult omas tempos.
Kuuba – vaene, samas rikas
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kuuba – vaene, samas rikas
PUHKUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn