Kõht vaevab, kuid kohe ootab järgmine pidulaud. Kas tuleb tuttav ette? Pühadeaegne lõputu sööming on paljude rahvaste, sealhulgas eestlaste jaoks peaaegu kohustuslik rituaal.

Sült, seapraad, kartulid, hapukapsad, pirukad ja tordid kuuluvad paljudes peredes kindlalt pühadelauale, seda isegi siis, kui kõrvale pakutakse ka moodsamaid ja tervislikumaid eineid. Maitsmata-söömata ei saa samuti jätta, sest keegi ei taha solvata oma ema, vanaema või sõpru-sugulasi, kes on tundide viisi vaaritanud peosööke ning oodanud külaliste saabumist. Peolauda vältida või toitu mitte maitsta tundub tihti ebaviisaka käitumisena. Kui ühes kohas jõuabki veel kõike vaaritatut maitsta, siis järgmises on see juba märksa vaevalisem. Kui vanasti kompenseeris pühadeaegne rikkalik toidulaud argipäeva kesist valikut, siis tänapäeval pole ühtegi põhjust liiga palju süüa peale traditsiooni, et “nii on alati olnud” või et perenaine on väga hea kokk. Tõsi on seegi, et pererahvaga heade suhete hoidmise nimel on lihtsam süüa rohkem, kui kõht tegelikult vastu võtab. Teine võimalus on see, et ollakse ise hea isuga ja tuntakse salamisi rõõmu, et käes on aeg, mil võib südametunnistuse piinadeta toitu nautida ning ei pea kaaslaste hindavaid pilke taluma. Aastaid tagasi hämmastas üks suuremat kasvu ja kaalu naine minu töökaaslasi avaldusega, et tema jaoks ei ole probleem süüa isegi argipäeva lõuna ajal kolm praadi. See polnud tal küll kavas, aga juhtus, et teda kutsus lõunale mitu sõpra ning kellelegi ta ei öelda ei tahtnud. Nii käiski ta kordamööda mitmega lõunal. Kuna ta “kõht mahutavat palju”, siis terviseprobleeme ei olnud ta seepärast kogenud. Kui küsiti, miks ta lõuna ajal suppi või salatit ei söö, vastas naine, et päeval tuleb ikka tugevasti süüa. Kõht vaevab, kuid kohe ootab järgmine pidulaud. Kas tuleb tuttav ette? Pühadeaegne lõputu sööming on paljude rahvaste, sealhulgas eestlaste jaoks peaaegu kohustuslik rituaal. web hosting services top

Aplalt söögilauas

Kaire Uusen

Kõht vaevab, kuid kohe ootab järgmine pidulaud. Kas tuleb tuttav ette? Pühadeaegne lõputu sööming on paljude rahvaste, sealhulgas eestlaste jaoks peaaegu kohustuslik rituaal.

Aplalt söögilauas

Sült, seapraad, kartulid, hapukapsad, pirukad ja tordid kuuluvad paljudes peredes kindlalt pühadelauale, seda isegi siis, kui kõrvale pakutakse ka moodsamaid ja tervislikumaid eineid. Maitsmata-söömata ei saa samuti jätta, sest keegi ei taha solvata oma ema, vanaema või sõpru-sugulasi, kes on tundide viisi vaaritanud peosööke ning oodanud külaliste saabumist. Peolauda vältida või toitu mitte maitsta tundub tihti ebaviisaka käitumisena. Kui ühes kohas jõuabki veel kõike vaaritatut maitsta, siis järgmises on see juba märksa vaevalisem.

Kui vanasti kompenseeris pühadeaegne rikkalik toidulaud argipäeva kesist valikut, siis tänapäeval pole ühtegi põhjust liiga palju süüa peale traditsiooni, et “nii on alati olnud” või et perenaine on väga hea kokk. Tõsi on seegi, et pererahvaga heade suhete hoidmise nimel on lihtsam süüa rohkem, kui kõht tegelikult vastu võtab. Teine võimalus on see, et ollakse ise hea isuga ja tuntakse salamisi rõõmu, et käes on aeg, mil võib südametunnistuse piinadeta toitu nautida ning ei pea kaaslaste hindavaid pilke taluma.

Aastaid tagasi hämmastas üks suuremat kasvu ja kaalu naine minu töökaaslasi avaldusega, et tema jaoks ei ole probleem süüa isegi argipäeva lõuna ajal kolm praadi. See polnud tal küll kavas, aga juhtus, et teda kutsus lõunale mitu sõpra ning kellelegi ta ei öelda ei tahtnud. Nii käiski ta kordamööda mitmega lõunal. Kuna ta “kõht mahutavat palju”, siis terviseprobleeme ei olnud ta seepärast kogenud. Kui küsiti, miks ta lõuna ajal suppi või salatit ei söö, vastas naine, et päeval tuleb ikka tugevasti süüa.

Kõht vaevab, kuid kohe ootab järgmine pidulaud. Kas tuleb tuttav ette? Pühadeaegne lõputu sööming on paljude rahvaste, sealhulgas eestlaste jaoks peaaegu kohustuslik rituaal.
Aplalt söögilauas
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Aplalt söögilauas
TOIT JA TERVIS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn