Ülepinge kummitab inimesi soost ja vanusest hoolimata. Ka noorus pole garantiiks, et keha võetud koormale vastu peaks.

“Mul on praegu tohutult tööd” või “ma kahjuks ei jõua, mul on miljon asja käsil” on üsna tavapärased vastused, mida kuuleb, kui uurida tuttavalt tema käekäigu kohta. Inimesed töötavad palju ja tihti ülemäära, seda ise tähele panemata, enne kui organism sellest märku annab ja tormamisele punkti paneb. Eriti iseloomulik on see just jõulueelsel ajal, kus kõik tööd-toimetused vajavad tegemist, et lühikeseks puhkuseks kõigega valmis jõuda. Kuigi tehnikaajastu peaks inimese elu kergemaks tegema, siis näib, et sel on elurütmile hoopis vastupidine mõju – tööd võetakse kaasa ka koju ja puhkusele. Kiire ja pausideta tempoga ollakse harjunud. Kummaline tundub, et keegi võiks terveks nädalavahetuseks oma telefoni välja lülitada või tööpäeva lõppedes mitte enam e-kirju lugeda. Ülepinge kummitab inimesi soost ja vanusest hoolimata ning ka noorus pole garantiiks, et keha koormale vastu peaks. Ettevõtja Marko Martinson (31) ja filmitegija Doris Tääker (24) räägivad, mismoodi ülekoormus neile mõjus ja elu mõjutas. Milline on su suhtumine töösse? Marko: Kui töö suudab tekitada kirge ja silmad särama lüüa, siis on see mõnus ja hea, panustad rohkem, teed lisaasju. Selle käigus kipun vahel unustama une, söömise ja eraelu. Doris: Olen alles nüüd hakanud aru saama, kui palju nii mina kui ka mind ümbritsevad inimesed väärtustavad tööd ja selle olemasolu. Töötu on ühiskonna häbiplekk, aga mida rohkem on tööd, seda rohkem sinu oskusi vajatakse, seda olulisema ja vajalikumana end tunned. Mind kasvatas üksikvanem. Seega sai tihti rõõmustatud pigem selle üle, kui emal oli palju tööd ja ta oli pikemate töötundide tõttu kodust ära, sest see tähendas, et mingil hetkel sai endale rohkem lubada. Eriti hea tunne oli seepärast, et minu ema väärtustati ja mina tahtsin, et mind suurena samavõrd palju hinnatakse. Minu isiklik suhtumine töösse väljendus ka selles, et ma lahterdasin enda jaoks kõiki sõpru-tuttavaid nende ameti järgi, iseennast täpselt samamoodi. Viimane kord, mil ma tundsin tohutut rõõmu puhkusest, oligi kooli ajal. Edaspidises elus on puhkepäev tähendanud päeva, mil mul pole tööd teha ‒ seega mind ei vajata. Vabakutselisena tuleb tihti ette aegu, kus tööd ei ole. Need on tavaliselt ka kõige madalama enesehinnangu perioodid, sest töö olemasolu on mul otseselt olnud seotud eneseväärtustamisega.  Ülepinge kummitab inimesi soost ja vanusest hoolimata. Ka noorus pole garantiiks, et keha võetud koormale vastu peaks. web hosting services top

Ülepinge lõhub tervist

Greata Roosaar

Ülepinge kummitab inimesi soost ja vanusest hoolimata. Ka noorus pole garantiiks, et keha võetud koormale vastu peaks.

Ülepinge lõhub tervist

“Mul on praegu tohutult tööd” või “ma kahjuks ei jõua, mul on miljon asja käsil” on üsna tavapärased vastused, mida kuuleb, kui uurida tuttavalt tema käekäigu kohta. Inimesed töötavad palju ja tihti ülemäära, seda ise tähele panemata, enne kui organism sellest märku annab ja tormamisele punkti paneb. Eriti iseloomulik on see just jõulueelsel ajal, kus kõik tööd-toimetused vajavad tegemist, et lühikeseks puhkuseks kõigega valmis jõuda. Kuigi tehnikaajastu peaks inimese elu kergemaks tegema, siis näib, et sel on elurütmile hoopis vastupidine mõju – tööd võetakse kaasa ka koju ja puhkusele. Kiire ja pausideta tempoga ollakse harjunud. Kummaline tundub, et keegi võiks terveks nädalavahetuseks oma telefoni välja lülitada või tööpäeva lõppedes mitte enam e-kirju lugeda. Ülepinge kummitab inimesi soost ja vanusest hoolimata ning ka noorus pole garantiiks, et keha koormale vastu peaks.

Ettevõtja Marko Martinson (31) ja filmitegija Doris Tääker (24) räägivad, mismoodi ülekoormus neile mõjus ja elu mõjutas.

Milline on su suhtumine töösse?

Marko: Kui töö suudab tekitada kirge ja silmad särama lüüa, siis on see mõnus ja hea, panustad rohkem, teed lisaasju. Selle käigus kipun vahel unustama une, söömise ja eraelu.

Doris: Olen alles nüüd hakanud aru saama, kui palju nii mina kui ka mind ümbritsevad inimesed väärtustavad tööd ja selle olemasolu. Töötu on ühiskonna häbiplekk, aga mida rohkem on tööd, seda rohkem sinu oskusi vajatakse, seda olulisema ja vajalikumana end tunned. Mind kasvatas üksikvanem. Seega sai tihti rõõmustatud pigem selle üle, kui emal oli palju tööd ja ta oli pikemate töötundide tõttu kodust ära, sest see tähendas, et mingil hetkel sai endale rohkem lubada. Eriti hea tunne oli seepärast, et minu ema väärtustati ja mina tahtsin, et mind suurena samavõrd palju hinnatakse. Minu isiklik suhtumine töösse väljendus ka selles, et ma lahterdasin enda jaoks kõiki sõpru-tuttavaid nende ameti järgi, iseennast täpselt samamoodi.

Viimane kord, mil ma tundsin tohutut rõõmu puhkusest, oligi kooli ajal. Edaspidises elus on puhkepäev tähendanud päeva, mil mul pole tööd teha ‒ seega mind ei vajata. Vabakutselisena tuleb tihti ette aegu, kus tööd ei ole. Need on tavaliselt ka kõige madalama enesehinnangu perioodid, sest töö olemasolu on mul otseselt olnud seotud eneseväärtustamisega. 

Ülepinge kummitab inimesi soost ja vanusest hoolimata. Ka noorus pole garantiiks, et keha võetud koormale vastu peaks.
Ülepinge lõhub tervist
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Ülepinge lõhub tervist
TERVIS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn