Killu Tõugu-Sanborni (47) elu tundub kulgevat täiuslikult: tal on New Yorgi Cornelli Ülikooli doktorikraad molekulaarbioloogias ja basseiniga kodu San Diegos. Ja tema vastutada on suure finantsettevõtte Oxford Finance äriarendusosakond.

Vahemerelise kliimaga San Diego linnas USAs on jõululaud kaetud verivorstide, seaprae, hapukapsa, hapukurgi ja heeringaga. Viimasest keelduvad kõik peale perenaise ja tema ema. Perenaiseks on rohkem kui pool elu USAs elanud eestlane Killu Tõugu-Sanborn (47). Aias basseini ääres on väike tünnisaun, ilmselt ka eesti juurtest tulenev. “Poisid ajasid peale, et sauna on ikkagi vaja, mis eestlased me muidu oleme,” sõnab Killu. “Neile saunatamine hirmsasti meeldib ja kutsuvad sõpru ka saunatama, enamikule hakkab saun kiiresti meeldima.” Saab lihtsamalt omaseks kui eesti keel. Inglise keeles räägib Miku (12) ja Mattiasega (8) ka talviti San Diegos elav vanaema. Killu enda eesti keel on hoolimata 27 võõrsil elatud aastast võrratu. Korrektset kõnekeelt vürtsitab ta moodsate väljenditega. Näiteks: “Valin mõnusa hetke, et saaksin nuudeldada.” To noodle on something, such as questions, is to think about them, to ponder them. To ponder tõlkeks pakub Google meelisklema. Meelisklemine on palju hõlpsam, kui kripeldavad mõtted on ära mõeldud ja selles saab Killu kõigile eeskujuks olla. Tema peaaegu täisnurga all tõusnud karjäär ei pruugiks olla selline olnud, kui ta ebamugavad mõtted hingesoppidesse oleks lukustanud. “Südame häält kuulates muutub otsuste tegemine lihtsamaks. Suurim pingutus on siis enese vastu aus olla, et südame häält kuulda ja kuulata ka siis, kui ei meeldi, mis sealt kostab,” avaldab Killu edasijõudmise tagamaid. “Tegelikult on see nii tugevus kui nõrkus. Vahel juhtub, et kõik on justnagu ideaalne, aga sees on tunne, et midagi on valesti ja hullemaks läheb. Siis iseendaga vaidlemine raiskab ainult aega. Küberneetikateadlasest isa kunagi õpetas, et king, mis kord pitsitama on hakanud, enam kunagi paremini istuma ei hakka, põhiline küsimus on, kui kaua sellega käid, enne kui uue muretsed. Minu arust väga hea elupõhimõte!” Killu Tõugu-Sanborni (47) elu tundub kulgevat täiuslikult: tal on New Yorgi Cornelli Ülikooli doktorikraad molekulaarbioloogias ja basseiniga kodu San Diegos. Ja tema vastutada on suure finantsettevõtte Oxford Finance äriarendusosakond. web hosting services top

Unistustest kaugemale

Madli Zobel

Killu Tõugu-Sanborni (47) elu tundub kulgevat täiuslikult: tal on New Yorgi Cornelli Ülikooli doktorikraad molekulaarbioloogias ja basseiniga kodu San Diegos. Ja tema vastutada on suure finantsettevõtte Oxford Finance äriarendusosakond.

Unistustest kaugemale

Vahemerelise kliimaga San Diego linnas USAs on jõululaud kaetud verivorstide, seaprae, hapukapsa, hapukurgi ja heeringaga. Viimasest keelduvad kõik peale perenaise ja tema ema. Perenaiseks on rohkem kui pool elu USAs elanud eestlane Killu Tõugu-Sanborn (47).

Aias basseini ääres on väike tünnisaun, ilmselt ka eesti juurtest tulenev. “Poisid ajasid peale, et sauna on ikkagi vaja, mis eestlased me muidu oleme,” sõnab Killu. “Neile saunatamine hirmsasti meeldib ja kutsuvad sõpru ka saunatama, enamikule hakkab saun kiiresti meeldima.” Saab lihtsamalt omaseks kui eesti keel. Inglise keeles räägib Miku (12) ja Mattiasega (8) ka talviti San Diegos elav vanaema.

Killu enda eesti keel on hoolimata 27 võõrsil elatud aastast võrratu. Korrektset kõnekeelt vürtsitab ta moodsate väljenditega. Näiteks: “Valin mõnusa hetke, et saaksin nuudeldada.” To noodle on something, such as questions, is to think about them, to ponder them. To ponder tõlkeks pakub Google meelisklema.

Meelisklemine on palju hõlpsam, kui kripeldavad mõtted on ära mõeldud ja selles saab Killu kõigile eeskujuks olla. Tema peaaegu täisnurga all tõusnud karjäär ei pruugiks olla selline olnud, kui ta ebamugavad mõtted hingesoppidesse oleks lukustanud. “Südame häält kuulates muutub otsuste tegemine lihtsamaks. Suurim pingutus on siis enese vastu aus olla, et südame häält kuulda ja kuulata ka siis, kui ei meeldi, mis sealt kostab,” avaldab Killu edasijõudmise tagamaid. “Tegelikult on see nii tugevus kui nõrkus. Vahel juhtub, et kõik on justnagu ideaalne, aga sees on tunne, et midagi on valesti ja hullemaks läheb. Siis iseendaga vaidlemine raiskab ainult aega. Küberneetikateadlasest isa kunagi õpetas, et king, mis kord pitsitama on hakanud, enam kunagi paremini istuma ei hakka, põhiline küsimus on, kui kaua sellega käid, enne kui uue muretsed. Minu arust väga hea elupõhimõte!”

Killu Tõugu-Sanborni (47) elu tundub kulgevat täiuslikult: tal on New Yorgi Cornelli Ülikooli doktorikraad molekulaarbioloogias ja basseiniga kodu San Diegos. Ja tema vastutada on suure finantsettevõtte Oxford Finance äriarendusosakond.
Unistustest kaugemale
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Unistustest kaugemale
VÄLISMAAL

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn