Kutsumus ja kirg

Ann Hiiemaa

Mis toob ühe tunnustatud veterinaari-anestesioloogi väiksesse Eestisse, kuigi talle on tehtud pakkumisi nii Austraaliast kui ka Hongkongist? Tartust pärit Heli Säre (38) teab vastust.

Kutsumus ja kirg

Kogu oma teadliku elu on Heli Säre teadnud, et temast saab loomaarst. Ja mitte lihtsalt loomaarst, vaid oma ala parim. Juba kolmeaastase tirtsuna abistas ta haiget saanud loomi ja igal võimalusel tegeles nendega. Side loomadega oli tugev. Tema vanem vend Ülo meenutab, et oli väga Heli moodi tuua koju isegi haige konnapoeg ja proovida teda ravida! Rääkimata ümbruskonna kassidest ja koertest, kes tema abi vajasid … Lasteaia lõpukõnes ütleski Heli prohvetlikult, et temast saab loomaarst. Praeguseks on ta maailmas üks väheseid diplomeeritud veterinaare-anestesiolooge ehk arst, kes hoolitseb patsiendi narkoosi eest operatsioonil või mõne valuliku-ebamugava protseduuri ajal. Lisaks anestesioloogiale on Heli spetsialiseerunud intensiivravile. Tema kvalifikatsiooniga inimesi on maailmas vähem kui 150.

Heli ise tunnistab, et saab loomadega palju paremini asjad selgeks räägitud kui inimestega. “Ma ei kujutaks end mitte üheski teises ametis ette. Iga päev mõtlen, kui õnnelik inimene olen, et saan ühildada töö ja kire,” märgib ta rahulolevalt. Pärast õpinguid ja töötamist USAs, Iirimaal ja Austrias on ta saanud põnevaid pakkumisi nii Austraaliast kui ka 130 töötajaga Hongkongi kliinikust. Kõigele vaatamata on Heli valinud oma lõplikuks punktiks Eesti. See oli otsus, mida ta pole hetkekski kahetsenud.