“Aus emakeelne ohkamine on igal juhul parem, kui vääriti tõlgendatud võõrsõna,” ütleb kirjatsura Villu Kangur (57).

Milline oli sinu kasvukodu, sealt saadud hoiakud või põhimõtted? Esimene mälupilt päris oma kodust on külmast garaažist, kus koos vanematega elasin. Nii kuradi jahe oli, et ema oli kallanud plekist pissipotti kuuma vett, et laps selle külge tagumikku pidi kinni ei jäätuks. Kõrvetasin nokuotsa ära. Ju ma nii väike veel olin, et potil käisin. Aga vineerist ajutise vaheseina tagant kostis Ameerika Hääl. See maja ei saanudki iial valmis, jäigi boheemlaste pesaks. Veetsin seal, Maarjamäel, oma parimad lapsepõlve- ja noorusaastad. Meelsus on mul tänini muutumatu. Ma ei käinud veel kooliski, kui mängisime naabri-Teeduga kraavis konnakullestega ja arutasime, kas meie silmad ikka näevad seda, et Eesti taas vabaks saab. Mu isa jõudis küll üürikest aega kusagil partei õhtuülikoolis käia (ta hukkus autoõnnetuses, kui olin 11aastane), aga mäletan, kuidas ema teda selle eest hurjutas. Emapoolselt suguvõsalt olen pärinud vististi selle, mille üle olen tänini uhke – muhulase huumorimeele. Sestap tunnen end kõige paremini just saarerahvaste seas, asugu need ükskõik millises maailma punktis. Hingelt olen oma vanavanaema Muhu Tupenurme küla Saare Riina lapselapselapselaps. Ja selle üle, et mus voolab pooleldi muhu veri, ei ole ma mitte üksnes uhke, vaid pean seda suurimaks endale looduse poolt antud anniks!   “Aus emakeelne ohkamine on igal juhul parem, kui vääriti tõlgendatud võõrsõna,” ütleb kirjatsura Villu Kangur (57). web hosting services top

Kui hommikuid ei ole …

Tiina Lang

“Aus emakeelne ohkamine on igal juhul parem, kui vääriti tõlgendatud võõrsõna,” ütleb kirjatsura Villu Kangur (57).

Kui hommikuid ei ole …

Milline oli sinu kasvukodu, sealt saadud hoiakud või põhimõtted?

Esimene mälupilt päris oma kodust on külmast garaažist, kus koos vanematega elasin. Nii kuradi jahe oli, et ema oli kallanud plekist pissipotti kuuma vett, et laps selle külge tagumikku pidi kinni ei jäätuks. Kõrvetasin nokuotsa ära. Ju ma nii väike veel olin, et potil käisin. Aga vineerist ajutise vaheseina tagant kostis Ameerika Hääl. See maja ei saanudki iial valmis, jäigi boheemlaste pesaks. Veetsin seal, Maarjamäel, oma parimad lapsepõlve- ja noorusaastad.

Meelsus on mul tänini muutumatu. Ma ei käinud veel kooliski, kui mängisime naabri-Teeduga kraavis konnakullestega ja arutasime, kas meie silmad ikka näevad seda, et Eesti taas vabaks saab. Mu isa jõudis küll üürikest aega kusagil partei õhtuülikoolis käia (ta hukkus autoõnnetuses, kui olin 11aastane), aga mäletan, kuidas ema teda selle eest hurjutas. Emapoolselt suguvõsalt olen pärinud vististi selle, mille üle olen tänini uhke – muhulase huumorimeele. Sestap tunnen end kõige paremini just saarerahvaste seas, asugu need ükskõik millises maailma punktis. Hingelt olen oma vanavanaema Muhu Tupenurme küla Saare Riina lapselapselapselaps. Ja selle üle, et mus voolab pooleldi muhu veri, ei ole ma mitte üksnes uhke, vaid pean seda suurimaks endale looduse poolt antud anniks!

 

“Aus emakeelne ohkamine on igal juhul parem, kui vääriti tõlgendatud võõrsõna,” ütleb kirjatsura Villu Kangur (57).
Kui hommikuid ei ole …
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kui hommikuid ei ole …
NÜÜD TEISITI

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn