Põhja-Prantsusmaal asuv Lille Belgia piiri ääres Pariisi, Londoni ja Brüsseli vahelisel ristmikul on küll vähetuntud metropol, kuid uuenduslik ja särav.

Strateegiline asukoht oli linnale õnnistuseks – läbikäijad tõid endaga kaasa teadmisi ja rikkuse, mis aitasid sel hoogsalt areneda, ent teisalt meelitas meepotina ligi vallutajaid. Lille on ajaloo vältel olnud Prantsusmaa, Inglismaa, Hispaania ja Madalmaade mõjualas. Tänu erinevatele valitsejatele on linna arhitektuur eripalgeline ja rikkalik. Samuti on piirkonna elanikud pidanud olema kiiresti kohanevad ja avatud inimesed, kelle “põhjamaalaste” sõbralikkus on kuulus üle Prantsusmaa. Lille oli varem tuntud suure tööstuskeskusena, mille peamised tuluallikad olid süsi ja tekstiil. Tehasteajastu lõppemisega hakkas linn vaikselt hääbuma, kuid tänu seal valitsevale avatud mõtlemisele ja kohanemisvõimele on see viimase paarikümne aastaga taas särama löönud, meelitades ligi aina enam uusi ettevõtjaid, välisinvestoreid, lennukate ideede loojaid ja arendajaid. Sealne ülikool ja kohalikud teaduskeskused, nt tehnoloogia või meditsiini alal, on tunnustatud üle maailma. Tänu noortele ettevõtjatele lokkavad Lille’is uuendused ja arendused, mis saavad alguse siit või jõuavad mujalt maailmast tihtilugu esimesena just sellesse Prantsusmaa piirkonda. Linna sissesõitjatele paistab juba kaugelt kätte 104 meetri kõrgune Põhja-Prantsusmaa traditsiooniline kellamängutorn, mis on maakonna kõrgeim ja kantud hiljuti UNESCO vaatamisväärtuste nimekirja. Sellele, kes jaksab-viitsib üles ronida, avaneb preemiaks imeline vaade kogu linnale. Põhja-Prantsusmaal asuv Lille Belgia piiri ääres Pariisi, Londoni ja Brüsseli vahelisel ristmikul on küll vähetuntud metropol, kuid uuenduslik ja särav. web hosting services top

Lille, vähetuntud metropol

Kail Paroll

Põhja-Prantsusmaal asuv Lille Belgia piiri ääres Pariisi, Londoni ja Brüsseli vahelisel ristmikul on küll vähetuntud metropol, kuid uuenduslik ja särav.

Lille, vähetuntud metropol

Strateegiline asukoht oli linnale õnnistuseks – läbikäijad tõid endaga kaasa teadmisi ja rikkuse, mis aitasid sel hoogsalt areneda, ent teisalt meelitas meepotina ligi vallutajaid. Lille on ajaloo vältel olnud Prantsusmaa, Inglismaa, Hispaania ja Madalmaade mõjualas. Tänu erinevatele valitsejatele on linna arhitektuur eripalgeline ja rikkalik. Samuti on piirkonna elanikud pidanud olema kiiresti kohanevad ja avatud inimesed, kelle “põhjamaalaste” sõbralikkus on kuulus üle Prantsusmaa.

Lille oli varem tuntud suure tööstuskeskusena, mille peamised tuluallikad olid süsi ja tekstiil. Tehasteajastu lõppemisega hakkas linn vaikselt hääbuma, kuid tänu seal valitsevale avatud mõtlemisele ja kohanemisvõimele on see viimase paarikümne aastaga taas särama löönud, meelitades ligi aina enam uusi ettevõtjaid, välisinvestoreid, lennukate ideede loojaid ja arendajaid. Sealne ülikool ja kohalikud teaduskeskused, nt tehnoloogia või meditsiini alal, on tunnustatud üle maailma. Tänu noortele ettevõtjatele lokkavad Lille’is uuendused ja arendused, mis saavad alguse siit või jõuavad mujalt maailmast tihtilugu esimesena just sellesse Prantsusmaa piirkonda.

Linna sissesõitjatele paistab juba kaugelt kätte 104 meetri kõrgune Põhja-Prantsusmaa traditsiooniline kellamängutorn, mis on maakonna kõrgeim ja kantud hiljuti UNESCO vaatamisväärtuste nimekirja. Sellele, kes jaksab-viitsib üles ronida, avaneb preemiaks imeline vaade kogu linnale.

Põhja-Prantsusmaal asuv Lille Belgia piiri ääres Pariisi, Londoni ja Brüsseli vahelisel ristmikul on küll vähetuntud metropol, kuid uuenduslik ja särav.
Lille, vähetuntud metropol
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Lille, vähetuntud metropol
PUHKUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn