Järjest enam arvatakse, et emotsionaalne tervis aitab ennetada ja ravida haigusi. Kuidas meie tunded tervist mõjutavad?

Juhtusin kord, haigust trotsides, lugema lugu ühest imepärasest tervenemisest, mille autor kirjutas, kuidas teda oli aastaid vaevanud tüütu ja järjest rohkem valu tekitav naistehaigus, mis kadus nagu vits vette, kui ta hakkas teadlikult positiivselt mõtlema. Ta kujutles end vaimusilmas tervena, püüdis unustada diagnoositud haiguse nime ja vältis võimalikke stressiallikaid. Nõelravi ja positiivse mõtlemise toel vabanes naine kauakestvast haigusest üsna kiiresti. See lugu pani mind mõtlema. Tervenemist soovides tasuks ehk tõesti alustada emotsioonide kontrollimisest. Ent kuidas oma mõtlemist muuta? Reet Priiman, keemik ja loodusteaduste doktor, leiab, et emotsionaalne tervis on oluline, laskmaks meil tunnetada oma mina kui osakest universumi tervikust. Mitmed uuringud üle maailma on näidanud, et inimese tajutavaks seisundiks on saanud grupimõtlemine, mistõttu ta allub passiivselt grupijuhtide otsustele. “Grupimõtlemisel satuvad inimesed nende mõju alla, kes oskavad end tugevamalt esile tõsta, mistõttu ei julge nad või ei lasta neil enam omaenda tundeid väljendada”. Allasurutud tunded ja oma elu rolli tunnetamata jätmine tekitavad teadlase sõnul stressi ja hirme, mistõttu täitub päev positiivsete emotsioonide asemel negatiivsetega. Viimastel on aga vähem või rohkem ilmnev seos haigustega, millega nõustuvad nii arstid kui ka teadlased. Järjest enam arvatakse, et emotsionaalne tervis aitab ennetada ja ravida haigusi. Kuidas meie tunded tervist mõjutavad? web hosting services top

Mõte mõjutab tervist

Triinu Lukas

Järjest enam arvatakse, et emotsionaalne tervis aitab ennetada ja ravida haigusi. Kuidas meie tunded tervist mõjutavad?

Mõte mõjutab tervist

Juhtusin kord, haigust trotsides, lugema lugu ühest imepärasest tervenemisest, mille autor kirjutas, kuidas teda oli aastaid vaevanud tüütu ja järjest rohkem valu tekitav naistehaigus, mis kadus nagu vits vette, kui ta hakkas teadlikult positiivselt mõtlema. Ta kujutles end vaimusilmas tervena, püüdis unustada diagnoositud haiguse nime ja vältis võimalikke stressiallikaid. Nõelravi ja positiivse mõtlemise toel vabanes naine kauakestvast haigusest üsna kiiresti.

See lugu pani mind mõtlema. Tervenemist soovides tasuks ehk tõesti alustada emotsioonide kontrollimisest. Ent kuidas oma mõtlemist muuta?

Reet Priiman, keemik ja loodusteaduste doktor, leiab, et emotsionaalne tervis on oluline, laskmaks meil tunnetada oma mina kui osakest universumi tervikust. Mitmed uuringud üle maailma on näidanud, et inimese tajutavaks seisundiks on saanud grupimõtlemine, mistõttu ta allub passiivselt grupijuhtide otsustele.

“Grupimõtlemisel satuvad inimesed nende mõju alla, kes oskavad end tugevamalt esile tõsta, mistõttu ei julge nad või ei lasta neil enam omaenda tundeid väljendada”. Allasurutud tunded ja oma elu rolli tunnetamata jätmine tekitavad teadlase sõnul stressi ja hirme, mistõttu täitub päev positiivsete emotsioonide asemel negatiivsetega. Viimastel on aga vähem või rohkem ilmnev seos haigustega, millega nõustuvad nii arstid kui ka teadlased.

Järjest enam arvatakse, et emotsionaalne tervis aitab ennetada ja ravida haigusi. Kuidas meie tunded tervist mõjutavad?
Mõte mõjutab tervist
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Mõte mõjutab tervist
TERVIS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn