Õppides elukutseliseks pianistiks, ei lubanud käed Karin Brownil (38) ühel hetkel enam klaveriklahve puudutada, mistõttu muutus talle oluliseks vaimne ja füüsiline tervis. “Kui see on olemas, on kõik olemas.”

Karin on jõudnud tõdemuseni, et elu on nagu jõgi, mille vooluga tuleb kaasa minna, mitte vastuvoolu ujuda ja end pooleks ponnistada. “See on kohati küll hirmuäratav, aga olen õppinud elu usaldama ja on põnev, kui jõgi teeb ka käänaku,” jutustab ta, olles kindel, et “kui kardan muutusi, jään paljudest asjadest ilma”. Vaadates tagasi oma viimasele viieteistkümnele eluaastale, on ta ühtlasi õppinud mitte mingisuguseid veksleid andma. Tema tulevik pudenes unistustes laiali nagu kerge lumi okstelt pärast tugevamat tuulepuhangut, jättes hinge hirmu, ängistuse ja ebakindluse: mis saab edasi? Kui Karin oli muusikaakadeemia viimase kursuse klaverieriala üliõpilane, tema käed pilliklahvidel enam ei liikunud. “Olin oma käed üle mänginud,” nimetab ta, sest oli olnud tundide kaupa sundasendis, tahtnud olla tubli ja kõike väga hästi teha. “Tulemuseks oli katastroof. Olin täielikus ummikseisus – ma ei saanud magada, mul oli depressioon, mu maailm jooksis kokku.” Karin oli siis 22aastane. Kuna ta klaverit mängida ei saanud, siis polnud võimalik lõpetada ka muusikaakadeemiat, sest erialaeksamit ta sooritada ei saanud. Ja samas ainuke asi, mida ta elus tõeliselt teha tahtis, oli muusika. Tema eesmärk oli saada aktiivselt tegutsevaks muusikuks, kuid nüüd pidi ta tegema teise valiku ja võtma pedagoogisuuna. Aasta aega oli ta püüdnud oma käsi taas vajalikul moel liikuma saada, käies massaažis, nõelravis, joogas, kuni avastas, et muusikaakadeemias õpetas Maret Mursa Tormis Alexanderi tehnikat. “Tema oli mu esimene õpetaja, kes aitas mind väga palju,” nimetab Karin, kuis ta ise hakkas vaikselt Alexanderi tehnikani jõudma. Õppides elukutseliseks pianistiks, ei lubanud käed Karin Brownil (38) ühel hetkel enam klaveriklahve puudutada, mistõttu muutus talle oluliseks vaimne ja füüsiline tervis. “Kui see on olemas, on kõik olemas.” web hosting services top

Ummikseisust tasakaalu

Tiina Lang

Õppides elukutseliseks pianistiks, ei lubanud käed Karin Brownil (38) ühel hetkel enam klaveriklahve puudutada, mistõttu muutus talle oluliseks vaimne ja füüsiline tervis. “Kui see on olemas, on kõik olemas.”

Ummikseisust tasakaalu

Karin on jõudnud tõdemuseni, et elu on nagu jõgi, mille vooluga tuleb kaasa minna, mitte vastuvoolu ujuda ja end pooleks ponnistada. “See on kohati küll hirmuäratav, aga olen õppinud elu usaldama ja on põnev, kui jõgi teeb ka käänaku,” jutustab ta, olles kindel, et “kui kardan muutusi, jään paljudest asjadest ilma”. Vaadates tagasi oma viimasele viieteistkümnele eluaastale, on ta ühtlasi õppinud mitte mingisuguseid veksleid andma.

Tema tulevik pudenes unistustes laiali nagu kerge lumi okstelt pärast tugevamat tuulepuhangut, jättes hinge hirmu, ängistuse ja ebakindluse: mis saab edasi? Kui Karin oli muusikaakadeemia viimase kursuse klaverieriala üliõpilane, tema käed pilliklahvidel enam ei liikunud. “Olin oma käed üle mänginud,” nimetab ta, sest oli olnud tundide kaupa sundasendis, tahtnud olla tubli ja kõike väga hästi teha. “Tulemuseks oli katastroof. Olin täielikus ummikseisus – ma ei saanud magada, mul oli depressioon, mu maailm jooksis kokku.” Karin oli siis 22aastane. Kuna ta klaverit mängida ei saanud, siis polnud võimalik lõpetada ka muusikaakadeemiat, sest erialaeksamit ta sooritada ei saanud. Ja samas ainuke asi, mida ta elus tõeliselt teha tahtis, oli muusika.
Tema eesmärk oli saada aktiivselt tegutsevaks muusikuks, kuid nüüd pidi ta tegema teise valiku ja võtma pedagoogisuuna. Aasta aega oli ta püüdnud oma käsi taas vajalikul moel liikuma saada, käies massaažis, nõelravis, joogas, kuni avastas, et muusikaakadeemias õpetas Maret Mursa Tormis Alexanderi tehnikat. “Tema oli mu esimene õpetaja, kes aitas mind väga palju,” nimetab Karin, kuis ta ise hakkas vaikselt Alexanderi tehnikani jõudma.

Õppides elukutseliseks pianistiks, ei lubanud käed Karin Brownil (38) ühel hetkel enam klaveriklahve puudutada, mistõttu muutus talle oluliseks vaimne ja füüsiline tervis. “Kui see on olemas, on kõik olemas.”
Ummikseisust tasakaalu
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Ummikseisust tasakaalu
ELUJULGUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn