Tihti kurdetakse, et tööd on raske leida, ülemus või alluvad ebameeldivad. Need, kel tööd tõepoolest raske on saada, oma muret laialt ei levita.

Sattusin ühel õhtul toidupoodi mitte just kõige helgemas tujus, kuid paar minutit hiljem oli mu meeleolu teinud totaalse kannapöörde ‒ põhjuseks oli rõõmsameelne ja asjalik kuulmispuudega teenindaja, kes tegi oma tööd suure innuga. Ta mõjus motiveerivalt ja pani oma suhtumisega mind oma hetkelist enesehaletsust esmalt häbenema ja siis unustama. Jelena Strelkovskaja (29) on kuulmispuudega, kuid töötab klienditeenindajana. Tal on olnud kuulmispuue juba esimestest elukuudest. Imikuna tehti talle vale süst, mistõttu ta kurdiks jäigi. Seega ei tunnegi Jelena teistsugust maailma, leides, et kurdid on võrdsed kuuljatega, ainult selle vahega, et nad ei kuule. Tööturul aga kuulmispuuet tihti kardetakse ega osata seda eraldi näha, vaid eeldatakse ka muid võimalikke vigu, mis võiksid töötaja ülesannete täitmist takistada. Muidugi seab kuulmispuue tööotsingule omad piirangud – näiteks leiab Jelena palju kuulutusi, kus eeldatakse just telefoniga rääkimist, mida tema teha ei saa. Ameteid, mis aga sellist spetsiifikat ei vaja, on palju ning Jelena sõnul leiab tahtmise korral töökoha küll.   Koondamine jättis tööta Praegu töötab Jelena Rimi kaupluses klienditeenindajana. Enne seda oli ta ametis Haapsalus elektrimonteerijana, kuni ühel hetkel koondati ettevõttes töötajaid ja ta jäi tööta. „Haapsalu on väga väike koht, seal on keerulisem tööd leida. Pöördusin kohalikku töötukassase, kus pakuti tööd koristajana, aga seda ma ei tahtnud, sest olin puhastusteenindaja juba olnud ja see amet ei sobinud mulle. Nii tulingi Tallinna.” Jelena saatis oma CVd laiali, otsides tööd nii iseseisvalt kui ka töötukassa abiga, kuid välistas kauplused, kuna kuuldavasti pidi töö seal väga raske olema. Tema otsingud kestsid ligikaudu aasta, kuni üks sõber talle kindlameelselt väitis, et Rimi on töötamiseks hea koht. Jelena usaldas nõuannet, kandideeris ja saigi ametisse. Tihti kurdetakse, et tööd on raske leida, ülemus või alluvad ebameeldivad. Need, kel tööd tõepoolest raske on saada, oma muret laialt ei levita. web hosting services top

Ametis puude kiuste

Greta Roosaar


Tihti kurdetakse, et tööd on raske leida, ülemus või alluvad ebameeldivad. Need, kel tööd tõepoolest raske on saada, oma muret laialt ei levita.

Ametis puude kiuste

Sattusin ühel õhtul toidupoodi mitte just kõige helgemas tujus, kuid paar minutit hiljem oli mu meeleolu teinud totaalse kannapöörde ‒ põhjuseks oli rõõmsameelne ja asjalik kuulmispuudega teenindaja, kes tegi oma tööd suure innuga. Ta mõjus motiveerivalt ja pani oma suhtumisega mind oma hetkelist enesehaletsust esmalt häbenema ja siis unustama. Jelena Strelkovskaja (29) on kuulmispuudega, kuid töötab klienditeenindajana.

Tal on olnud kuulmispuue juba esimestest elukuudest. Imikuna tehti talle vale süst, mistõttu ta kurdiks jäigi. Seega ei tunnegi Jelena teistsugust maailma, leides, et kurdid on võrdsed kuuljatega, ainult selle vahega, et nad ei kuule. Tööturul aga kuulmispuuet tihti kardetakse ega osata seda eraldi näha, vaid eeldatakse ka muid võimalikke vigu, mis võiksid töötaja ülesannete täitmist takistada. Muidugi seab kuulmispuue tööotsingule omad piirangud – näiteks leiab Jelena palju kuulutusi, kus eeldatakse just telefoniga rääkimist, mida tema teha ei saa. Ameteid, mis aga sellist spetsiifikat ei vaja, on palju ning Jelena sõnul leiab tahtmise korral töökoha küll.

 

Koondamine jättis tööta

Praegu töötab Jelena Rimi kaupluses klienditeenindajana. Enne seda oli ta ametis Haapsalus elektrimonteerijana, kuni ühel hetkel koondati ettevõttes töötajaid ja ta jäi tööta. „Haapsalu on väga väike koht, seal on keerulisem tööd leida. Pöördusin kohalikku töötukassase, kus pakuti tööd koristajana, aga seda ma ei tahtnud, sest olin puhastusteenindaja juba olnud ja see amet ei sobinud mulle. Nii tulingi Tallinna.” Jelena saatis oma CVd laiali, otsides tööd nii iseseisvalt kui ka töötukassa abiga, kuid välistas kauplused, kuna kuuldavasti pidi töö seal väga raske olema. Tema otsingud kestsid ligikaudu aasta, kuni üks sõber talle kindlameelselt väitis, et Rimi on töötamiseks hea koht. Jelena usaldas nõuannet, kandideeris ja saigi ametisse.

Tihti kurdetakse, et tööd on raske leida, ülemus või alluvad ebameeldivad. Need, kel tööd tõepoolest raske on saada, oma muret laialt ei levita.
Ametis puude kiuste
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Ametis puude kiuste
TULIPUNKT

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn