Mis vahet on konjakil, brändil ja armanjakil?

Mida külakostiks kaasa viia? Mida kinkida, kui täiendavaid asju enam vaja ei ole? “Võta üks hea jook,” kõlab tihtipeale soov või soovitus. Ent milline, kui seisad poes peenemate ja kangemate pudelite riiuli ees ega oska valida? Iseäranis, kui ise konjaki, brändi või armanjaki täpset erisust ei tea ega nende maitsenüanssidest aimu ei ole? Mis on mis, selgitab Kaido Laanet, pikaaegne Maxime Trijoli konjakimaja esindaja Eestis. “Nii konjak kui armanjak on sisuliselt brändi ehk “põletatud vein”, mis mõlemad valmistatud väga rangete reeglite ja seaduste järgi, mida jälgitakse ja kontrollitakse. Konjakiks võib nimetada vaid seda brändit, mis valmistatakse Edela-Prantsusmaal Cognaci maakonnas kindlatest viinamarjasortidest, mille maitset ja aroomi mõjutab ka pinnase koostis, andes konjakile väga erilise iseloomu. On ka kindel destilleerimismeetod ja tammevaadis laagerdumise aeg. Kõige noorem pudelitesse villitav konjak peab tammevaadis, mis tehtud Prantsusmaal kasvanud tammedest, olema laagerdunud vähemalt kaks aastat. Prantsusmaal Gascogne'i maakonnas toodetud brändit nimetatakse aga armanjakiks. Selle puhul lähtutakse samuti kindlatest reeglitest, viinamarjasortidest ja kasvupiirkondadest. Armanjakki laagerdatakse ka tammevaatides, kuid konjak ja armanjak on oma aroomibuketilt, maitsenüanssidelt ja järelmaitselt vägagi erinevad. Brändit seevastu võib valmistada kõikjal maailmas ükskõik missugustest viinamarjasortidest. Destilleerimismeetod ei ole kindlaks määratud niisamuti nagu tammevaadi päritolu. Ka selles laagerdumise aeg on lühem.   Konjaki nime kasutatakse ka muude tootjate pudelitel? Kui Moldova, Armeenia, Gruusia või kuskil mujal valmistatud brändi pudelile on kirjutatud nimi “konjak” kirillitsas, siis pole see keelatud. Kirjapilt on hoopis teine, ei viita Prantsusmaale, Cognaci maakonnale ega konjakile. Kuidas oskaks hinnata inimene, kes brändidest või konjakitest midagi ei tea, nende kvaliteeti ja klassi? Brändipudelile lubavad seadused kohe peale kirjutada XO (Extra Old), vanusepiirang pole samavõrd suur nagu konjakil. See võib ostja segadusse ajada, mistõttu soovitan küsida asjatundjalt või uurida eelnevalt netist, sest suur kvaliteedivahe on juba konjakitel endil. Võib juhtuda, et pudel on ilus, toode kallis ja kõrges kategoorias (XO ja ülespoole), aga konjak oma sisult võib jääda alla mõne teise tootja VS (Very Special) kvaliteedile. Kuna konjakitootjaid on registreeritud umbes viis tuhat, siis nende seas orienteeruda on üpris keeruline. Kõik ei ole meil esindatud, aga Eestis on erinevaid brände sellegipoolest rikkalikult. Meil on olemas ka toredad konjakiklubid, kes konjakikultuuri jõudsasti edendavad. Mis vahet on konjakil, brändil ja armanjakil? web hosting services top

Osaliselt sugulased

Tiina Lang

Mis vahet on konjakil, brändil ja armanjakil?

Osaliselt sugulased

Mida külakostiks kaasa viia? Mida kinkida, kui täiendavaid asju enam vaja ei ole? “Võta üks hea jook,” kõlab tihtipeale soov või soovitus. Ent milline, kui seisad poes peenemate ja kangemate pudelite riiuli ees ega oska valida? Iseäranis, kui ise konjaki, brändi või armanjaki täpset erisust ei tea ega nende maitsenüanssidest aimu ei ole? Mis on mis, selgitab Kaido Laanet, pikaaegne Maxime Trijoli konjakimaja esindaja Eestis.

“Nii konjak kui armanjak on sisuliselt brändi ehk “põletatud vein”, mis mõlemad valmistatud väga rangete reeglite ja seaduste järgi, mida jälgitakse ja kontrollitakse. Konjakiks võib nimetada vaid seda brändit, mis valmistatakse Edela-Prantsusmaal Cognaci maakonnas kindlatest viinamarjasortidest, mille maitset ja aroomi mõjutab ka pinnase koostis, andes konjakile väga erilise iseloomu. On ka kindel destilleerimismeetod ja tammevaadis laagerdumise aeg. Kõige noorem pudelitesse villitav konjak peab tammevaadis, mis tehtud Prantsusmaal kasvanud tammedest, olema laagerdunud vähemalt kaks aastat.

Prantsusmaal Gascogne'i maakonnas toodetud brändit nimetatakse aga armanjakiks. Selle puhul lähtutakse samuti kindlatest reeglitest, viinamarjasortidest ja kasvupiirkondadest. Armanjakki laagerdatakse ka tammevaatides, kuid konjak ja armanjak on oma aroomibuketilt, maitsenüanssidelt ja järelmaitselt vägagi erinevad.

Brändit seevastu võib valmistada kõikjal maailmas ükskõik missugustest viinamarjasortidest. Destilleerimismeetod ei ole kindlaks määratud niisamuti nagu tammevaadi päritolu. Ka selles laagerdumise aeg on lühem.

 

Konjaki nime kasutatakse ka muude tootjate pudelitel?

Kui Moldova, Armeenia, Gruusia või kuskil mujal valmistatud brändi pudelile on kirjutatud nimi “konjak” kirillitsas, siis pole see keelatud. Kirjapilt on hoopis teine, ei viita Prantsusmaale, Cognaci maakonnale ega konjakile.

Kuidas oskaks hinnata inimene, kes brändidest või konjakitest midagi ei tea, nende kvaliteeti ja klassi?

Brändipudelile lubavad seadused kohe peale kirjutada XO (Extra Old), vanusepiirang pole samavõrd suur nagu konjakil. See võib ostja segadusse ajada, mistõttu soovitan küsida asjatundjalt või uurida eelnevalt netist, sest suur kvaliteedivahe on juba konjakitel endil. Võib juhtuda, et pudel on ilus, toode kallis ja kõrges kategoorias (XO ja ülespoole), aga konjak oma sisult võib jääda alla mõne teise tootja VS (Very Special) kvaliteedile. Kuna konjakitootjaid on registreeritud umbes viis tuhat, siis nende seas orienteeruda on üpris keeruline. Kõik ei ole meil esindatud, aga Eestis on erinevaid brände sellegipoolest rikkalikult. Meil on olemas ka toredad konjakiklubid, kes konjakikultuuri jõudsasti edendavad.

Mis vahet on konjakil, brändil ja armanjakil?
Osaliselt sugulased
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Osaliselt sugulased
EKSPERT

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn