Vietnamiga seoses meenub esmajoones Vietnami sõda, seal toodetud riided, kommunism ja ehk muudki, aga riiki külastamata on raske hoomata, mida see Kagu-Aasia idarannikul asuv maa tegelikult endast kujutab või millist elamusrohkust pakub.

Vietnamis elab 90,7 miljonit inimest. Kui sind igapäevaselt ümbritseb selline inimmass, siis võib tekkida külm anonüümsus ja soov hoiduda omaette. Nii see siiski ei ole. Vietnami inimene on ääretult kokkuhoidev, üksteise jaoks alati olemas ja avalikus ruumis liikudes tundub, justkui kõik oleksid vanad tuttavad. Rahvasummas teed leides ja oma asju ajades tunneb ennast üllataval kombel just hubaselt – viimane on see märksõna, mis Vietnami inimesele mõeldes pähe tuleb. Nad on äärmiselt vabameelsed. Teavad, kuidas lõõgastuda ega loo endale üleliigseid raamistikke, kuidas peaks käituma. Väike uinak keset päeva on linnaruumis täiesti tavaline ― kas siis tänavanurgal rolleri peal, pargis pingil, omaenda poes põrandal või kontoris lõunapausil. Kohalikud viskavad lihtsalt mati või muu aluse põrandale, padja pea alla ja puhkavad. Valehäbi ja kompleksid on vietnamlasele küllaltki võõras nähtus. Üksinda tänaval laulda ja kõva häälega naerma puhkeda on vaid osa normaalsest olemisest. Laulmine eri moel on selle rahva üks lemmiktegevusi, eriti populaarne on karaoke. Enamasti lähevad kohalikud reedeti pärast töönädala lõppu karaokebaaridesse, saavad sõpradega kokku, joovad õlut, naudivad suupisteid ja laulavad murevabalt, kuni hääl ära. Need, kes kodust väljuda ei taha või ei viitsi, tegelevad sama asjaga oma kodu hubasuses ― mikrofon puudub vaid vähestes majapidamistes. Vietnamlased on suured õllesõbrad. Pole vahet, mis nädalapäev on, alati on tänavad täis suurtes kogustes õlut alla libistavaid, mõnusalt söövaid ja jutustavaid kohalikke, kes ühtlasi särasilmi ja muhedalt naeratavad. Esialgu võib segadusse ajada vietnamlaste ootamatu otsekohesus. Täiesti tavapärasesse vestlusesse kuuluvad kommentaarid teise inimese kehakaalu, riietuse või muu kohta, mida veidraks või mainimisväärseks peetakse. Isegi, kui see võib veidi ehmatada, siis tihtipeale on tegu sõbraliku ja kohalikele väga iseloomuliku lõõpimisega, milles puudub igasugune kurjus või pahatahtlikkus. Ka on neil mitmeid, eurooplasele harjumatuid kombeid – pidevalt trügitakse, matsutatakse, hilinetakse, visatakse prügi maha jms, kuid samas valitseb üleüldine rõõmsus ja soe olemine. Vietnamiga seoses meenub esmajoones Vietnami sõda, seal toodetud riided, kommunism ja ehk muudki, aga riiki külastamata on raske hoomata, mida see Kagu-Aasia idarannikul asuv maa tegelikult endast kujutab või millist elamusrohkust pakub. web hosting services top

Kirev ja sõbralik Vietnam

Kadi Pajusaar

Vietnamiga seoses meenub esmajoones Vietnami sõda, seal toodetud riided, kommunism ja ehk muudki, aga riiki külastamata on raske hoomata, mida see Kagu-Aasia idarannikul asuv maa tegelikult endast kujutab või millist elamusrohkust pakub.

Kirev ja sõbralik Vietnam

Vietnamis elab 90,7 miljonit inimest. Kui sind igapäevaselt ümbritseb selline inimmass, siis võib tekkida külm anonüümsus ja soov hoiduda omaette. Nii see siiski ei ole. Vietnami inimene on ääretult kokkuhoidev, üksteise jaoks alati olemas ja avalikus ruumis liikudes tundub, justkui kõik oleksid vanad tuttavad. Rahvasummas teed leides ja oma asju ajades tunneb ennast üllataval kombel just hubaselt – viimane on see märksõna, mis Vietnami inimesele mõeldes pähe tuleb. Nad on äärmiselt vabameelsed. Teavad, kuidas lõõgastuda ega loo endale üleliigseid raamistikke, kuidas peaks käituma. Väike uinak keset päeva on linnaruumis täiesti tavaline ― kas siis tänavanurgal rolleri peal, pargis pingil, omaenda poes põrandal või kontoris lõunapausil. Kohalikud viskavad lihtsalt mati või muu aluse põrandale, padja pea alla ja puhkavad.

Valehäbi ja kompleksid on vietnamlasele küllaltki võõras nähtus. Üksinda tänaval laulda ja kõva häälega naerma puhkeda on vaid osa normaalsest olemisest. Laulmine eri moel on selle rahva üks lemmiktegevusi, eriti populaarne on karaoke. Enamasti lähevad kohalikud reedeti pärast töönädala lõppu karaokebaaridesse, saavad sõpradega kokku, joovad õlut, naudivad suupisteid ja laulavad murevabalt, kuni hääl ära. Need, kes kodust väljuda ei taha või ei viitsi, tegelevad sama asjaga oma kodu hubasuses ― mikrofon puudub vaid vähestes majapidamistes. Vietnamlased on suured õllesõbrad. Pole vahet, mis nädalapäev on, alati on tänavad täis suurtes kogustes õlut alla libistavaid, mõnusalt söövaid ja jutustavaid kohalikke, kes ühtlasi särasilmi ja muhedalt naeratavad.

Esialgu võib segadusse ajada vietnamlaste ootamatu otsekohesus. Täiesti tavapärasesse vestlusesse kuuluvad kommentaarid teise inimese kehakaalu, riietuse või muu kohta, mida veidraks või mainimisväärseks peetakse. Isegi, kui see võib veidi ehmatada, siis tihtipeale on tegu sõbraliku ja kohalikele väga iseloomuliku lõõpimisega, milles puudub igasugune kurjus või pahatahtlikkus. Ka on neil mitmeid, eurooplasele harjumatuid kombeid – pidevalt trügitakse, matsutatakse, hilinetakse, visatakse prügi maha jms, kuid samas valitseb üleüldine rõõmsus ja soe olemine.

Vietnamiga seoses meenub esmajoones Vietnami sõda, seal toodetud riided, kommunism ja ehk muudki, aga riiki külastamata on raske hoomata, mida see Kagu-Aasia idarannikul asuv maa tegelikult endast kujutab või millist elamusrohkust pakub.
Kirev ja sõbralik Vietnam
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kirev ja sõbralik Vietnam
PUHKUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn