Maja, kuhu kommunikatsiooniekspert ja toimetaja Merilin Pärli (36) on endale kodu kujundanud, kannab kahte sünnidaatumit ― 1956 ja 2006, korter ise kahte stiili ― modernne mugavus on segatud seitsmekümnendate funktsionaalsusega.

Põhjus, miks majal on nii-öelda kaks sünnipäeva, peitub selles, et stalinistlik hoone ehitati kümme aastat tagasi katusekorterite võrra kõrgemaks, mistõttu on Merilinile kuuluv elamine üsna uus, aga asub ajaloolises majas. Kodu sai ostetud juba siis, kui see oli olemas alles paberil, mis andis Merilinile võimaluse kõiges kaasa rääkida. “Pakuti valget karpi koos sisekujunduspaketiga, aga viimast ma ei kasutanud, vaid tegin kõik enda mõtte järgi – trepid, valgusallikad, santehnika. Korterisse oli umbes viis valgustit kavandatud, minule aga meeldib, kui väikeseid valgusallikaid on palju.” Meriliniga vesteldes jääb mulje, et tal oli kõik iga viimase detailini läbi mõeldud ning kommunikatsiooni kujundama harjunud naine peegeldab valitud vahenditega kodus iseennast.   Armumine viiekümnendatesse Merilin on kuuendat põlve tallinlane, linnaelu talle meeldib. Ta on üles kasvanud tüüpilises hruštšovkas, kus naabrite tegemised olid justkui peo peal. “Me kodu magamistoas võis vabalt kuulda, kuidas naabrid oma köögis teed segasid. Vestlustest rääkimata – need kuulis sõna-sõnalt ära.” Sellisest ruumist tulnuna avaldas esimene oma kodu stalinistlikus majas Asula tänavas Merilinile tohutult muljet. “Sealne koridor meenutas oma kõrgete lagede, lühtrite ja palmidega ballisaali. Korteris olid omakorda paksud seinad, esimest korda tekkis privaatsus. Tegelikult oli minu jaoks väga sümpaatne kogu see tänav oma tervikliku ja stiilse arhitektuuriga, mistõttu otsisin ka uues kodus samasugust joont.” Seega polnudki esmajoones oluline asukoht, vaid hoone ajastu ja kodu hubasus. Sobiva korteri leidis Merilin Lasnamäe ja kesklinna piiril Sikupilli kandis. Kuna maja talle meeldis, siis sai tol hetkel veel valmimata kodu soetatud ainult illustreeriva foto järgi. Tänavu veebruaris täitub kodul kümnes sünnipäev ning perenaine on oma valikuga väga rahul. Armastus stalinistlike hoonete vastu tõi ta elama kanti, mis esiti pisut võõras tundus. Praeguseks ei ole algsest kõhedusest grammigi järel ja ümbruski on kümne aastaga väga meeldivaks muutunud ‒ piirkond arenenud, kahtlane kontingent ära kadunud, tänaval asuvad majad järjest renoveeritud. “Hindan väga selle kandi omanäolisust ja väikest toimivat ökosüsteemi!” Maja, kuhu kommunikatsiooniekspert ja toimetaja Merilin Pärli (36) on endale kodu kujundanud, kannab kahte sünnidaatumit ― 1956 ja 2006, korter ise kahte stiili ― modernne mugavus on segatud seitsmekümnendate funktsionaalsusega. web hosting services top

Stiilne enesepeegeldus

Greta Roosaar

Maja, kuhu kommunikatsiooniekspert ja toimetaja Merilin Pärli (36) on endale kodu kujundanud, kannab kahte sünnidaatumit ― 1956 ja 2006, korter ise kahte stiili ― modernne mugavus on segatud seitsmekümnendate funktsionaalsusega.

Stiilne enesepeegeldus

Põhjus, miks majal on nii-öelda kaks sünnipäeva, peitub selles, et stalinistlik hoone ehitati kümme aastat tagasi katusekorterite võrra kõrgemaks, mistõttu on Merilinile kuuluv elamine üsna uus, aga asub ajaloolises majas. Kodu sai ostetud juba siis, kui see oli olemas alles paberil, mis andis Merilinile võimaluse kõiges kaasa rääkida. “Pakuti valget karpi koos sisekujunduspaketiga, aga viimast ma ei kasutanud, vaid tegin kõik enda mõtte järgi – trepid, valgusallikad, santehnika. Korterisse oli umbes viis valgustit kavandatud, minule aga meeldib, kui väikeseid valgusallikaid on palju.” Meriliniga vesteldes jääb mulje, et tal oli kõik iga viimase detailini läbi mõeldud ning kommunikatsiooni kujundama harjunud naine peegeldab valitud vahenditega kodus iseennast.

 

Armumine viiekümnendatesse

Merilin on kuuendat põlve tallinlane, linnaelu talle meeldib. Ta on üles kasvanud tüüpilises hruštšovkas, kus naabrite tegemised olid justkui peo peal. “Me kodu magamistoas võis vabalt kuulda, kuidas naabrid oma köögis teed segasid. Vestlustest rääkimata – need kuulis sõna-sõnalt ära.” Sellisest ruumist tulnuna avaldas esimene oma kodu stalinistlikus majas Asula tänavas Merilinile tohutult muljet. “Sealne koridor meenutas oma kõrgete lagede, lühtrite ja palmidega ballisaali. Korteris olid omakorda paksud seinad, esimest korda tekkis privaatsus. Tegelikult oli minu jaoks väga sümpaatne kogu see tänav oma tervikliku ja stiilse arhitektuuriga, mistõttu otsisin ka uues kodus samasugust joont.” Seega polnudki esmajoones oluline asukoht, vaid hoone ajastu ja kodu hubasus. Sobiva korteri leidis Merilin Lasnamäe ja kesklinna piiril Sikupilli kandis. Kuna maja talle meeldis, siis sai tol hetkel veel valmimata kodu soetatud ainult illustreeriva foto järgi. Tänavu veebruaris täitub kodul kümnes sünnipäev ning perenaine on oma valikuga väga rahul. Armastus stalinistlike hoonete vastu tõi ta elama kanti, mis esiti pisut võõras tundus. Praeguseks ei ole algsest kõhedusest grammigi järel ja ümbruski on kümne aastaga väga meeldivaks muutunud ‒ piirkond arenenud, kahtlane kontingent ära kadunud, tänaval asuvad majad järjest renoveeritud. “Hindan väga selle kandi omanäolisust ja väikest toimivat ökosüsteemi!”

Maja, kuhu kommunikatsiooniekspert ja toimetaja Merilin Pärli (36) on endale kodu kujundanud, kannab kahte sünnidaatumit ― 1956 ja 2006, korter ise kahte stiili ― modernne mugavus on segatud seitsmekümnendate funktsionaalsusega.
Stiilne enesepeegeldus
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Stiilne enesepeegeldus
KÜLAS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn