Pärmi ei kasutata ainult küpsetistes. Selle kerge soolasus lubab vähendada keedusoola kogust, anda taimetoitudele või pastaroogadele rikkalikumat lihasarnast maitset või täidlasemaid maitsenüansse.

Pärmi koostisest ei teatud enne mikroskoobi leiutamist just palju, kuid selle toime andis meie esivanematele juustu, õlle, veini ja leiva. Kui Louis Pasteur tõestas, et elusate pärmirakkude toimel tekkis ilma hapnikuta anaeroobsetes tingimustes alkohol, aga täiendava hapniku andmisel lõpetasid pärmseened suhkrute fermenteerimise (alkoholiks) ja hakkasid hoopis ise massiliselt paljunema, oli võimalik hakata pärmi teadlikult kasvatama. Valides kindla pärmitüve ja hoides kasvutingimusi täpselt kontrolli all, saadi ühtlane tulemus, mille abil teatud piirkondade ja meistrite veinil, juustul ja muudel fermenteeritud toitudel oli alati just neile iseloomulik kvaliteet: tüüpiline struktuur, lõhn, maitse ja värv. Pärmid on endiselt kõikjal meie ümber, kuid nende kasutamise tulemust on raske ette ennustada. Metsikud pärmid pakuvad asjaarmastajast veini- või leivameistrile lõputult üllatusi, kuid need ei ole alati positiivsed. Kuidas pärmi toodetakse? Pärmi tööstuslik tootmine algas mõnegrammisest ülipuhtast laboritingimustes eraldatud tüvest. Kõige rohkem kasutatakse tänapäeval pärmseent Sahharomyces cerevisiae. Algkultuurist kasvatatakse laboris juba suurem hulk, mis “istutatakse” spetsiaalse mahuti põhja. Pärmseene toiduks kasutatakse põhiliselt (peedi- või roo)suhkru tootmise jääkprodukti melassi, kuhu jääb alati alles teatud kogus suhkrut. Samuti on võimalik kasutada nisul, odral või sojal põhinevat substraati. Toitemassile lisatakse toitesoolasid ‒ vitamiine ja mineraale pärmi enda toiduks ning juba mõne päevaga on see valmis. Pärmi ei kasutata ainult küpsetistes. Selle kerge soolasus lubab vähendada keedusoola kogust, anda taimetoitudele või pastaroogadele rikkalikumat lihasarnast maitset või täidlasemaid maitsenüansse. web hosting services top

Pärmi eri nüansid

Illi Pikk

Pärmi ei kasutata ainult küpsetistes. Selle kerge soolasus lubab vähendada keedusoola kogust, anda taimetoitudele või pastaroogadele rikkalikumat lihasarnast maitset või täidlasemaid maitsenüansse.

Pärmi eri nüansid

Pärmi koostisest ei teatud enne mikroskoobi leiutamist just palju, kuid selle toime andis meie esivanematele juustu, õlle, veini ja leiva. Kui Louis Pasteur tõestas, et elusate pärmirakkude toimel tekkis ilma hapnikuta anaeroobsetes tingimustes alkohol, aga täiendava hapniku andmisel lõpetasid pärmseened suhkrute fermenteerimise (alkoholiks) ja hakkasid hoopis ise massiliselt paljunema, oli võimalik hakata pärmi teadlikult kasvatama. Valides kindla pärmitüve ja hoides kasvutingimusi täpselt kontrolli all, saadi ühtlane tulemus, mille abil teatud piirkondade ja meistrite veinil, juustul ja muudel fermenteeritud toitudel oli alati just neile iseloomulik kvaliteet: tüüpiline struktuur, lõhn, maitse ja värv.

Pärmid on endiselt kõikjal meie ümber, kuid nende kasutamise tulemust on raske ette ennustada. Metsikud pärmid pakuvad asjaarmastajast veini- või leivameistrile lõputult üllatusi, kuid need ei ole alati positiivsed.

Kuidas pärmi toodetakse?

Pärmi tööstuslik tootmine algas mõnegrammisest ülipuhtast laboritingimustes eraldatud tüvest. Kõige rohkem kasutatakse tänapäeval pärmseent Sahharomyces cerevisiae. Algkultuurist kasvatatakse laboris juba suurem hulk, mis “istutatakse” spetsiaalse mahuti põhja. Pärmseene toiduks kasutatakse põhiliselt (peedi- või roo)suhkru tootmise jääkprodukti melassi, kuhu jääb alati alles teatud kogus suhkrut. Samuti on võimalik kasutada nisul, odral või sojal põhinevat substraati. Toitemassile lisatakse toitesoolasid ‒ vitamiine ja mineraale pärmi enda toiduks ning juba mõne päevaga on see valmis.

Pärmi ei kasutata ainult küpsetistes. Selle kerge soolasus lubab vähendada keedusoola kogust, anda taimetoitudele või pastaroogadele rikkalikumat lihasarnast maitset või täidlasemaid maitsenüansse.
Pärmi eri nüansid
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Pärmi eri nüansid
TOIT JA TERVIS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn