Kas naise seksuaalsus vanuse edenedes muutub? Mõjutab seks või selle puudumine meie vaimset ja füüsilist tervist?

Mida vanem, seda julgem Kristel (53) leiab, et vanuse kasvades muutub seks üha loomulikumaks osaks elust. “Kui olin noorem, ei julgenud ma olla vaba, olla mina ise. Pigem oli tunne, et seks peaks olema midagi, mis jääb pimedasse ja teki alla, sa ei taha nähtav olla. Vanemana ja koos olulise inimesega kaovad igasugused kompleksid.” Naine usub, et vanemas eas tunned oma keha ja soove rohkem, ning lased fantaasial lennata. “Praegu julgen improviseerida ja olla teistmoodi, nooremana võtsin ehk rohkem vastu ja olin nõus. Täna tunnen, et võin ka ise juhtiv pool olla. Kaotada pole midagi!” Kristel ei usu, et suhtumise muutumine oleks kuidagi ümbritseva keskkonna põhjustatud, kuna ta on alati üsna vabameelses seltskonnas olnud. Kartliku suhtumise taga on pigem ebakindlus, mis tõi kahe- ja kolmekümnendates eluaastates omakorda kaasa selle, et ei suuda seksi ajal kõike nautida. “Täna ma ei blokeeri enam midagi, luban endale kõigest rõõmu tunda.” Kristel on tähele pannud, et kuna ta on praegu vaba, on tal tekkinud mingi sisemine vajadus anda meestele hinnanguid, mida ta nooremana ei täheldanud. “Vaatan ka võõraid mehi tänaval mõneti hindavalt. Silmnähtavat lohakust ma ei salli. Esmane huvi kaob kohe, kui näiteks jalanõud on porised ja püksid kottis. Ja labasus ei tule kõne allagi!” Nooremana kuulus seks niikuinii abielu juurde ja tundus tavaline, hilisemas elus hakkas see aga elule vürtsi andma. “Kindlasti sõltub see partnerist ‒ mõnega muutub suhe väga argiseks, kaaslane ei näe enam vaeva ja siis pole ka seks midagi erilist, lihtsalt kulgete kõrvuti. Selleks, et kirg säiliks, tuleks pingutada, ei saa kõrval olevat inimest iseenesestmõistetavalt võtta. Tabav on ütlus – selleks, et saun soe oleks, tuleb ikka puid alla panna!” Kas naise seksuaalsus vanuse edenedes muutub? Mõjutab seks või selle puudumine meie vaimset ja füüsilist tervist? web hosting services top

Seksiga terveks?

Greta Roosaar

Kas naise seksuaalsus vanuse edenedes muutub? Mõjutab seks või selle puudumine meie vaimset ja füüsilist tervist?

Seksiga terveks?

Mida vanem, seda julgem

Kristel (53) leiab, et vanuse kasvades muutub seks üha loomulikumaks osaks elust. “Kui olin noorem, ei julgenud ma olla vaba, olla mina ise. Pigem oli tunne, et seks peaks olema midagi, mis jääb pimedasse ja teki alla, sa ei taha nähtav olla. Vanemana ja koos olulise inimesega kaovad igasugused kompleksid.” Naine usub, et vanemas eas tunned oma keha ja soove rohkem, ning lased fantaasial lennata. “Praegu julgen improviseerida ja olla teistmoodi, nooremana võtsin ehk rohkem vastu ja olin nõus. Täna tunnen, et võin ka ise juhtiv pool olla. Kaotada pole midagi!” Kristel ei usu, et suhtumise muutumine oleks kuidagi ümbritseva keskkonna põhjustatud, kuna ta on alati üsna vabameelses seltskonnas olnud. Kartliku suhtumise taga on pigem ebakindlus, mis tõi kahe- ja kolmekümnendates eluaastates omakorda kaasa selle, et ei suuda seksi ajal kõike nautida. “Täna ma ei blokeeri enam midagi, luban endale kõigest rõõmu tunda.”

Kristel on tähele pannud, et kuna ta on praegu vaba, on tal tekkinud mingi sisemine vajadus anda meestele hinnanguid, mida ta nooremana ei täheldanud. “Vaatan ka võõraid mehi tänaval mõneti hindavalt. Silmnähtavat lohakust ma ei salli. Esmane huvi kaob kohe, kui näiteks jalanõud on porised ja püksid kottis. Ja labasus ei tule kõne allagi!”

Nooremana kuulus seks niikuinii abielu juurde ja tundus tavaline, hilisemas elus hakkas see aga elule vürtsi andma. “Kindlasti sõltub see partnerist ‒ mõnega muutub suhe väga argiseks, kaaslane ei näe enam vaeva ja siis pole ka seks midagi erilist, lihtsalt kulgete kõrvuti. Selleks, et kirg säiliks, tuleks pingutada, ei saa kõrval olevat inimest iseenesestmõistetavalt võtta. Tabav on ütlus – selleks, et saun soe oleks, tuleb ikka puid alla panna!”

Kas naise seksuaalsus vanuse edenedes muutub? Mõjutab seks või selle puudumine meie vaimset ja füüsilist tervist?
Seksiga terveks?
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Seksiga terveks?
TERVIS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn