Terved juuksed saavad alguse tervest peanahast. Sageli ei pööra me peanaha tervisele tähelepanu enne, kui ta endast liigse kuivuse, sügelemise, kõõma või ülemäärase rasususega märku annab.

Kuiv peanahk Liiga kuiv peanahk on ebameeldivalt pingul, tekib kiskuv tunne ja sügelemine. Lisaks võib juustest pudeneda kuivi valgeid nahahelbeid. Talvisel ajal on põhjuseks enamasti kuiv ja külm ilm, eriti kui külmalaine kestab pikemat aega. Sel juhul piisab lahenduseks, kui kasutada spetsiaalselt kuivale peanahale (ja juustele) mõeldud šampooni ja palsamit ning pesemiseks leiget vett. Liiga soe vesi süvendab veelgi peanaha kuivust. Kuuma õhuga föönid, sirgestusplaadid ja lokitangid jäta kõrvale vähemalt niikaua, kuni peanaha olukord normaliseerub. Peale talvepakase kuivatab juukseid nende ülemäära sage pesu. Juukseid tuleks pesta põhimõtte järgi  “nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vajalik“, keskmiselt kaks-kolm korda nädalas. Kui juba on peanaha kuivusega probleeme, siis vähenda pesukordade arvu miinimumini ning kasuta kindlasti sulfaadivaba šampooni. Keerulisem on siis, kui aktiivselt sportides peab mitu korda päevas duši all käima. Vali pesemiseks niisutav-toitev šampoon, mis loodud just sagedaseks kasutamiseks, ja väldi igal juhul fööniga juuste kuivatamist. Kloorises basseinivees ujudes kanna tihedalt pea ümber liibuvat ujumismütsi. Peanaha kuivust võib põhjustada ka sügavpuhastav šampoon, millega võib pesta üks-kaks korda kuus, sest on mõeldud eelkõige viimistlusvahendite jääkide eemaldamiseks juustest. Tihedam kasutamine koorib kogu niiskuse ja naturaalsed õlid, mis on juuste ja peanaha tervise jaoks olulised. Juhul kui kuivus ei ole tingitud ühestki neist põhjustest, tuleks pöörduda dermatoloogi poole. Liigset kuivust võib põhjustada ka mõni nahahaigus. Terved juuksed saavad alguse tervest peanahast. Sageli ei pööra me peanaha tervisele tähelepanu enne, kui ta endast liigse kuivuse, sügelemise, kõõma või ülemäärase rasususega märku annab. web hosting services top

Terve peanahk, terved juuksed

Karmen Tamme

Terved juuksed saavad alguse tervest peanahast. Sageli ei pööra me peanaha tervisele tähelepanu enne, kui ta endast liigse kuivuse, sügelemise, kõõma või ülemäärase rasususega märku annab.

Terve peanahk, terved juuksed

Kuiv peanahk

Liiga kuiv peanahk on ebameeldivalt pingul, tekib kiskuv tunne ja sügelemine. Lisaks võib juustest pudeneda kuivi valgeid nahahelbeid. Talvisel ajal on põhjuseks enamasti kuiv ja külm ilm, eriti kui külmalaine kestab pikemat aega. Sel juhul piisab lahenduseks, kui kasutada spetsiaalselt kuivale peanahale (ja juustele) mõeldud šampooni ja palsamit ning pesemiseks leiget vett. Liiga soe vesi süvendab veelgi peanaha kuivust. Kuuma õhuga föönid, sirgestusplaadid ja lokitangid jäta kõrvale vähemalt niikaua, kuni peanaha olukord normaliseerub.

Peale talvepakase kuivatab juukseid nende ülemäära sage pesu. Juukseid tuleks pesta põhimõtte järgi  “nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vajalik“, keskmiselt kaks-kolm korda nädalas. Kui juba on peanaha kuivusega probleeme, siis vähenda pesukordade arvu miinimumini ning kasuta kindlasti sulfaadivaba šampooni. Keerulisem on siis, kui aktiivselt sportides peab mitu korda päevas duši all käima. Vali pesemiseks niisutav-toitev šampoon, mis loodud just sagedaseks kasutamiseks, ja väldi igal juhul fööniga juuste kuivatamist. Kloorises basseinivees ujudes kanna tihedalt pea ümber liibuvat ujumismütsi.

Peanaha kuivust võib põhjustada ka sügavpuhastav šampoon, millega võib pesta üks-kaks korda kuus, sest on mõeldud eelkõige viimistlusvahendite jääkide eemaldamiseks juustest. Tihedam kasutamine koorib kogu niiskuse ja naturaalsed õlid, mis on juuste ja peanaha tervise jaoks olulised.

Juhul kui kuivus ei ole tingitud ühestki neist põhjustest, tuleks pöörduda dermatoloogi poole. Liigset kuivust võib põhjustada ka mõni nahahaigus.

Terved juuksed saavad alguse tervest peanahast. Sageli ei pööra me peanaha tervisele tähelepanu enne, kui ta endast liigse kuivuse, sügelemise, kõõma või ülemäärase rasususega märku annab.
Terve peanahk, terved juuksed
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Terve peanahk, terved juuksed
ALATI ILUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn