Erinevaid toitumis- ja elustiile järgides jätavad täiskasvanud liha ja kala või ka muna- ning piimatooted ka oma laste menüüst välja. Mida tähendab see aga laste tervisele?

Kui lapsevanem keelab oma lapsele suhkruga ülekülvatud karastusjooke või keemiat täis maiustusi, siis pole see probleemiks. Kui aga lapse laualt võtta ära liha ja kala või rohkematki, siis tuleb vanematel seda tihtipeale last ümbritsevatele täiskasvanutele ‒  vanavanematele, õpetajatele, sõpradele ‒ selgitada. On vanemal õigus otsustada, kas laps on vegan või taimetoitlane? Varakult teadlik, mida eelistada Ehtekunstnik Kadrimai Muutra (29) peres kasvab 7aastane poeg Kasper, kes sööb segatoitu nagu ta isegi. “Meie pere toidulaud on mitmekesine ja rikkalik, soosime tervislikke toite. Kõik juurviljad ja aiasaadused on igapäevaselt menüüs, väldime saia ega armasta kartuleid. Ise pigem eelistan soolaseid toite, aga ei keela lapsele magusat.” Enda ja lapse toitumises Kadrimai erinevusi ei näe. “Millegipärast ei armasta Kasper ainult tomatit, mis mulle maitseb.” Kadrimai kodus peetakse oluliseks jälgida toidu- ja lauakombeid. “Kui toit on laual ja söögiaeg käes, siis tuleb seda austada!” Ta usub, et Kasper on praeguses vanuses võimeline toitumisvalikuid tegema, mistõttu ta last usaldab. “Kuna poeg on juba varakult teadlik, mis on hea ja tervislik, siis ma tema toitumise pärast väljaspool kodu ei muretse. Lapsevanemana ei joo ma näiteks gaasiga jooke, seega ei armasta lapski neid väga. Samas ei keela ma talle otseselt midagi. Vahel võib neidki juua. Ja kommid kuuluvad lapsepõlve juurde!” Toitumisselgitusi on Kadrimai pojale jaganud ka arstidest vanavanemad, samuti kiidab ema lasteaias tehtavat selgitustööd. “Info tervislikust toitumisest on kättesaadav ja omandatud. Talleeggis lihatehnoloogina töötava tädi mõjutuste tõttu on poisi lemmikuks kanaliha.” Kadrimai arvates toituvad nad normaalselt ja tervislikult. Erinevaid toitumis- ja elustiile järgides jätavad täiskasvanud liha ja kala või ka muna- ning piimatooted ka oma laste menüüst välja. Mida tähendab see aga laste tervisele? web hosting services top

Vaid vanem otsustab?

Greta Roosaar

Erinevaid toitumis- ja elustiile järgides jätavad täiskasvanud liha ja kala või ka muna- ning piimatooted ka oma laste menüüst välja. Mida tähendab see aga laste tervisele?

Vaid vanem otsustab?

Kui lapsevanem keelab oma lapsele suhkruga ülekülvatud karastusjooke või keemiat täis maiustusi, siis pole see probleemiks. Kui aga lapse laualt võtta ära liha ja kala või rohkematki, siis tuleb vanematel seda tihtipeale last ümbritsevatele täiskasvanutele ‒  vanavanematele, õpetajatele, sõpradele ‒ selgitada. On vanemal õigus otsustada, kas laps on vegan või taimetoitlane?

Varakult teadlik, mida eelistada

Ehtekunstnik Kadrimai Muutra (29) peres kasvab 7aastane poeg Kasper, kes sööb segatoitu nagu ta isegi. “Meie pere toidulaud on mitmekesine ja rikkalik, soosime tervislikke toite. Kõik juurviljad ja aiasaadused on igapäevaselt menüüs, väldime saia ega armasta kartuleid. Ise pigem eelistan soolaseid toite, aga ei keela lapsele magusat.” Enda ja lapse toitumises Kadrimai erinevusi ei näe. “Millegipärast ei armasta Kasper ainult tomatit, mis mulle maitseb.”

Kadrimai kodus peetakse oluliseks jälgida toidu- ja lauakombeid. “Kui toit on laual ja söögiaeg käes, siis tuleb seda austada!” Ta usub, et Kasper on praeguses vanuses võimeline toitumisvalikuid tegema, mistõttu ta last usaldab. “Kuna poeg on juba varakult teadlik, mis on hea ja tervislik, siis ma tema toitumise pärast väljaspool kodu ei muretse. Lapsevanemana ei joo ma näiteks gaasiga jooke, seega ei armasta lapski neid väga. Samas ei keela ma talle otseselt midagi. Vahel võib neidki juua. Ja kommid kuuluvad lapsepõlve juurde!” Toitumisselgitusi on Kadrimai pojale jaganud ka arstidest vanavanemad, samuti kiidab ema lasteaias tehtavat selgitustööd. “Info tervislikust toitumisest on kättesaadav ja omandatud. Talleeggis lihatehnoloogina töötava tädi mõjutuste tõttu on poisi lemmikuks kanaliha.” Kadrimai arvates toituvad nad normaalselt ja tervislikult.

Erinevaid toitumis- ja elustiile järgides jätavad täiskasvanud liha ja kala või ka muna- ning piimatooted ka oma laste menüüst välja. Mida tähendab see aga laste tervisele?
Vaid vanem otsustab?
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Vaid vanem otsustab?
TULIPUNKT

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn