“Kõige olulisem on mõtestatus,” ütleb ettevõtlusminister Liisa Oviir (38). “Tean, kes ma olen. Tean, mida teen. Ja tean, et annan endast ükskõik mida tehes parima, rohkem ma teha ei saa.”

Liisast aimduv sulnis rahu ja tasakaal on sedavõrd häirimatu, et jääb silma enne, kui ta üldse midagi oma rahulikul, pehmel ja voolaval toonil ütleb. Kuigi oma ametis ettevõtlusministrina saab ta kogeda ka verbaalseid rünnakuid ja ootamatuid sõnasähvatusi, siis püsib tema stoilisus justkui rahn keset rannariba, millest lained erineva hooga üle uhavad. Ta ei hakka õhku ahmima, jutus paristama ega loogikajärge kaotama. “Kui on põhjust peksuks, siis ma seda üle ei ela, sest olen andnud endast parima,” selgitab ta, nimetades, et sedasama põhimõtet õpetab ta ka oma lastele, 11aastasele Henrile ja 9aastasele Harrile. Ka ei võta Liisa asju traagiliselt, sest see ei muuda midagi. Seda sai ta kõige ehmatavamalt kogeda poegade sündides. “Mul on mõlema lapsega olnud probleeme – üks oli enneaegne ja teisel olid terviseprobleemid,” avaldab Liisa, kuis ta mõistis: “Palju asju on meie võimuses, aga palju meie võimusest väljas. Ainus, mida saad teha, on anda endast parim.” Tema elu kõige hingekriipivam aeg oligi esimese poja esimene eluaasta, sest ta oli ette kujutanud, kuis saab “ühel hetkel pambu sülle ja peab mõnda aega kodus olema”. Liisa oli tellinud endale koju kõik maailma olulisemad ajalehed, et saaks neisse beebi kõrvalt rahus süveneda, ent laps oli enneaegsuse tõttu väga nutune. “Mitte mingisugust ajalehelugemist ei olnud,” meenutab ta. Väikelapseiga tähendas talle suurt ja hirmu tekitavat muret ‒ “väikesed lapsed tunduvad mulle nii haprana, et nendega võib midagi juhtuda”. See periood sõelus tema väärtushinnanguid, andes teadmise, mis on elus päriselt oluline ‒ pere. Elan iseenda elu See ei tähenda, et ainult pere nimel tuleb või peab olema koos ja suhtes, kui ühel hetkel tundub, et kumbki oleks omaette õnnelikum. “Eraldumine on võõrutusprotsess, olime neliteist aastat koos,” räägib Liisa kibeduseta abielulahutusest, millest on peatselt möödas viis aastat. “Olin 20aastane, kui tuttavaks saime ega teadnud, kes mina olen. Rääkimata sellest, et oleksin omavahelist sobivust hinnata osanud.” Seetõttu leiabki ta, et lahutus oli mõlemale õnnistuseks. “See oleks ehk varemgi lõppenud, kui mul poleks pere eeskujuks olnud ega hoiakut, et pere on kõige olulisem. Paratamatult on pikal suhtel nii halvemaid kui ka paremaid aegu, aga seda, et kaks inimest ei sobigi kokku, oli mul iseendale tunnistada hästi-hästi raske.” Perekondlikud taustad, isiksuse tüübid ja elamise viisid võivad olla liiga erinevad, teineteist kaugendavad, iseendas ja teises ebakõla tekitavad. “Mina teen keskmisest rohkem tööd ja mulle pakub see rõõmu,” ei salga Liisa, olles kindel, et igaühel on õigus elada elu, mis pakub talle rõõmu. See tähendab, et “saabun hilja koju ja hommikul võin ärgata sealtsamast diivanilt, kuhu olin õhtul istunud”. “Kõige olulisem on mõtestatus,” ütleb ettevõtlusminister Liisa Oviir (38). “Tean, kes ma olen. Tean, mida teen. Ja tean, et annan endast ükskõik mida tehes parima, rohkem ma teha ei saa.” web hosting services top

Tasakaalu hoides

Tiina Lang

“Kõige olulisem on mõtestatus,” ütleb ettevõtlusminister Liisa Oviir (38). “Tean, kes ma olen. Tean, mida teen. Ja tean, et annan endast ükskõik mida tehes parima, rohkem ma teha ei saa.”

Tasakaalu hoides

Liisast aimduv sulnis rahu ja tasakaal on sedavõrd häirimatu, et jääb silma enne, kui ta üldse midagi oma rahulikul, pehmel ja voolaval toonil ütleb. Kuigi oma ametis ettevõtlusministrina saab ta kogeda ka verbaalseid rünnakuid ja ootamatuid sõnasähvatusi, siis püsib tema stoilisus justkui rahn keset rannariba, millest lained erineva hooga üle uhavad. Ta ei hakka õhku ahmima, jutus paristama ega loogikajärge kaotama. “Kui on põhjust peksuks, siis ma seda üle ei ela, sest olen andnud endast parima,” selgitab ta, nimetades, et sedasama põhimõtet õpetab ta ka oma lastele, 11aastasele Henrile ja 9aastasele Harrile. Ka ei võta Liisa asju traagiliselt, sest see ei muuda midagi. Seda sai ta kõige ehmatavamalt kogeda poegade sündides. “Mul on mõlema lapsega olnud probleeme – üks oli enneaegne ja teisel olid terviseprobleemid,” avaldab Liisa, kuis ta mõistis: “Palju asju on meie võimuses, aga palju meie võimusest väljas. Ainus, mida saad teha, on anda endast parim.” Tema elu kõige hingekriipivam aeg oligi esimese poja esimene eluaasta, sest ta oli ette kujutanud, kuis saab “ühel hetkel pambu sülle ja peab mõnda aega kodus olema”. Liisa oli tellinud endale koju kõik maailma olulisemad ajalehed, et saaks neisse beebi kõrvalt rahus süveneda, ent laps oli enneaegsuse tõttu väga nutune. “Mitte mingisugust ajalehelugemist ei olnud,” meenutab ta. Väikelapseiga tähendas talle suurt ja hirmu tekitavat muret ‒ “väikesed lapsed tunduvad mulle nii haprana, et nendega võib midagi juhtuda”. See periood sõelus tema väärtushinnanguid, andes teadmise, mis on elus päriselt oluline ‒ pere.

Elan iseenda elu

See ei tähenda, et ainult pere nimel tuleb või peab olema koos ja suhtes, kui ühel hetkel tundub, et kumbki oleks omaette õnnelikum. “Eraldumine on võõrutusprotsess, olime neliteist aastat koos,” räägib Liisa kibeduseta abielulahutusest, millest on peatselt möödas viis aastat. “Olin 20aastane, kui tuttavaks saime ega teadnud, kes mina olen. Rääkimata sellest, et oleksin omavahelist sobivust hinnata osanud.” Seetõttu leiabki ta, et lahutus oli mõlemale õnnistuseks. “See oleks ehk varemgi lõppenud, kui mul poleks pere eeskujuks olnud ega hoiakut, et pere on kõige olulisem. Paratamatult on pikal suhtel nii halvemaid kui ka paremaid aegu, aga seda, et kaks inimest ei sobigi kokku, oli mul iseendale tunnistada hästi-hästi raske.” Perekondlikud taustad, isiksuse tüübid ja elamise viisid võivad olla liiga erinevad, teineteist kaugendavad, iseendas ja teises ebakõla tekitavad. “Mina teen keskmisest rohkem tööd ja mulle pakub see rõõmu,” ei salga Liisa, olles kindel, et igaühel on õigus elada elu, mis pakub talle rõõmu. See tähendab, et “saabun hilja koju ja hommikul võin ärgata sealtsamast diivanilt, kuhu olin õhtul istunud”.

“Kõige olulisem on mõtestatus,” ütleb ettevõtlusminister Liisa Oviir (38). “Tean, kes ma olen. Tean, mida teen. Ja tean, et annan endast ükskõik mida tehes parima, rohkem ma teha ei saa.”
Tasakaalu hoides
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Tasakaalu hoides
ISIKSUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn