“On aeg, mil oma elus küsid: kas nii jääbki? Või tahad veel midagi teha?” möönab oma firma Elamusreisid loonud endine ajakirjanik ja giid-reisijuht Riina Luik (53).

Neile küsimustele, mida ta iseendale esitas, ei leidnud Riina aastaid vastust, teades, et vägisi ei saagi vastata. “Ühel hetkel vastus tuleb,” teab ta oma kogemusest. “See juhtus 2014. aasta oktoobris. Olin oma viimase reisigrupiga Marokos, kus meil oli muuhulgas ka mõni päev kuurordipuhkust. Lamanud kolm päeva päikese käes, sain ma aru, et tahan teha oma reisifirma. Teadsin samal hetkel, mida pean selleks tegema, mida veel õppima ja kuidas selle püsti panen.” Reisilt naastes oli tema esimene käik töötukassasse, sest mitu aastat polnud Riina ühegi tööandja palgal olnud, vaid töötanud kas projektipõhiselt või vabakutselisena. “Mul kohutavalt vedas töötukassa konsultandi Rita Tšernjavskiga,” leiab Riina, pidades teda võtmeisikuks, kes tema julgete ideedega kaasa tuli ja äriidees potentsiaali nägi. Kuna Riina teadis täpselt, mida soovis, siis valis ta välja töötukassa koolitused, olles endale selgeks teinud, mida tuleks täiendavalt õppida. “Mu nõrgaks küljeks on olnud tehnika, netisüsteemide ja tarkvaraprogrammide kesine tundmine.” Ta teadis, milline peaks olema firma koduleht ja netiturundus, kuid ei osanud seda teostada. “Mulle on oluline, et kodulehelt ei saaks osta ainult reisi, vaid sealt oleks ka midagi huvitavat lugeda, seepärast tahtsin sisu siduda kultuuri ja elustiiliga.”   “Memmekene” Nõmmelt, barett peas Töötukassa nõue on, et tulevane ettevõtja osaleks ärikoolitusel, kuhu Riina ka läks. Suureks abiks oli talle Soome Markkinointi Instituudis aastate eest õpitu. Rohkem paelus naist aga siiski kodulehe loomine, mis tehniliste detailide tõttu tundus olevat katsumuslik, sest ta ei vallanud õiget sõnavaragi. Enda üle aasides kirjeldab Riina, kuis “memmekene” Nõmmelt, barett peas, läks enda arvates turul kõige tugevamate veebilehtede tegijate juurde konsultatsioonile, kus kaks kihvti kutti kuulasid ta ära ja tegid omapoolse kodulehe eelarve pakkumise, millel oli ilus hind – ligi 13 000 eurot. “Mõistsin, nui neljaks, aga järgmisena lähen kodulehe loomise koolitusele,” meenutab Riina, kuis juhus ja õnn viisid ta kokku Merlis Jusupovi ja Eve Keerus-Jusupoviga. Nende juhendamisel õnnestus Riinal luua oma Elamusreisidele just selline koduleht, nagu ta oli soovinud. “Kartsin, et ei saa selle haldamisega hakkama, aga haldus käib asja juurde,” rõhutab ta, lisades, et tema kodulehte on seni vaid kiidetud. “Sisuliselt võitsin ma enam kui tuhandeeurose koolituse ja ligi 13 000 eurot, mida oleksin pidanud kodulehe eest kellelegi teisele maksma. See innustas tegema.” “On aeg, mil oma elus küsid: kas nii jääbki? Või tahad veel midagi teha?” möönab oma firma Elamusreisid loonud endine ajakirjanik ja giid-reisijuht Riina Luik (53). web hosting services top

Proovilepanek

Tiina Lang

“On aeg, mil oma elus küsid: kas nii jääbki? Või tahad veel midagi teha?” möönab oma firma Elamusreisid loonud endine ajakirjanik ja giid-reisijuht Riina Luik (53).

Proovilepanek

Neile küsimustele, mida ta iseendale esitas, ei leidnud Riina aastaid vastust, teades, et vägisi ei saagi vastata. “Ühel hetkel vastus tuleb,” teab ta oma kogemusest. “See juhtus 2014. aasta oktoobris. Olin oma viimase reisigrupiga Marokos, kus meil oli muuhulgas ka mõni päev kuurordipuhkust. Lamanud kolm päeva päikese käes, sain ma aru, et tahan teha oma reisifirma. Teadsin samal hetkel, mida pean selleks tegema, mida veel õppima ja kuidas selle püsti panen.” Reisilt naastes oli tema esimene käik töötukassasse, sest mitu aastat polnud Riina ühegi tööandja palgal olnud, vaid töötanud kas projektipõhiselt või vabakutselisena.

“Mul kohutavalt vedas töötukassa konsultandi Rita Tšernjavskiga,” leiab Riina, pidades teda võtmeisikuks, kes tema julgete ideedega kaasa tuli ja äriidees potentsiaali nägi. Kuna Riina teadis täpselt, mida soovis, siis valis ta välja töötukassa koolitused, olles endale selgeks teinud, mida tuleks täiendavalt õppida. “Mu nõrgaks küljeks on olnud tehnika, netisüsteemide ja tarkvaraprogrammide kesine tundmine.” Ta teadis, milline peaks olema firma koduleht ja netiturundus, kuid ei osanud seda teostada. “Mulle on oluline, et kodulehelt ei saaks osta ainult reisi, vaid sealt oleks ka midagi huvitavat lugeda, seepärast tahtsin sisu siduda kultuuri ja elustiiliga.”

 

“Memmekene” Nõmmelt, barett peas

Töötukassa nõue on, et tulevane ettevõtja osaleks ärikoolitusel, kuhu Riina ka läks. Suureks abiks oli talle Soome Markkinointi Instituudis aastate eest õpitu. Rohkem paelus naist aga siiski kodulehe loomine, mis tehniliste detailide tõttu tundus olevat katsumuslik, sest ta ei vallanud õiget sõnavaragi. Enda üle aasides kirjeldab Riina, kuis “memmekene” Nõmmelt, barett peas, läks enda arvates turul kõige tugevamate veebilehtede tegijate juurde konsultatsioonile, kus kaks kihvti kutti kuulasid ta ära ja tegid omapoolse kodulehe eelarve pakkumise, millel oli ilus hind – ligi 13 000 eurot. “Mõistsin, nui neljaks, aga järgmisena lähen kodulehe loomise koolitusele,” meenutab Riina, kuis juhus ja õnn viisid ta kokku Merlis Jusupovi ja Eve Keerus-Jusupoviga. Nende juhendamisel õnnestus Riinal luua oma Elamusreisidele just selline koduleht, nagu ta oli soovinud. “Kartsin, et ei saa selle haldamisega hakkama, aga haldus käib asja juurde,” rõhutab ta, lisades, et tema kodulehte on seni vaid kiidetud. “Sisuliselt võitsin ma enam kui tuhandeeurose koolituse ja ligi 13 000 eurot, mida oleksin pidanud kodulehe eest kellelegi teisele maksma. See innustas tegema.”

“On aeg, mil oma elus küsid: kas nii jääbki? Või tahad veel midagi teha?” möönab oma firma Elamusreisid loonud endine ajakirjanik ja giid-reisijuht Riina Luik (53).
Proovilepanek
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Proovilepanek
ELUJULGUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn