Singapur on Aasia kõige kosmopoliitsem riik, kus elab kõrvuti hulk eri kultuure ja rahvusi. Sellele vaatamata on tegu maailma ühe puhtama riigiga, kus reostamist karistatakse rangelt.

7. sajandil oli Singapuri saarele sattunud Palembangi prints Sang Nila Utama, kes nägi ilusat punakalt läikivat mustapäist looma. Printsi nõustajad pidasid tiigrit lõviks. Selle legendi järgi sai Singapur nimeks Lõvi linn (Singa Pura). 1819. aastal rajasid britid Singapuris Thomas Stamford Rafflesi juhtimisel kaubandustugipunkti. Kui 1823. aastal pöördus sir Raffles tagasi Inglismaale, hakkas Singapur kuuluma India ülemvalitsusele. Teise maailmasõja ajal okupeerisid Singapuri jaapanlased. 1959. aastal sai Singapur omavalitsuse, olles alates 1965. aastast legendaarse peaministri Lee Kuan Yew juhtimisel iseseisev riik. Lee Kuan Yew (1923–2015) panustas Singapuri palju, mistõttu kutsutakse teda siiani Singapuri loojaks. Palju keelde ja range puhtus Singapurlastel on neli riigikeelt: inglise, hiina, hindu ja malaisia keel. Ent neil on välja kujunenud ka oma keel – singlish – mis toob alati naeratuse näole, sest kõlab eurooplase kõrvale küllaltki harjumatult. “Wa lao eh! OK, Can, can, can. I go first, then you join lah!”. Eesti keeles kõlaks see: “OK, ma lähen ees ära, tule järele”. Tänu ajaloole, Briti, Hollandi ja Portugali kolooniatele, on singapurlased harjunud Euroopa inimestega. Turiste võetakse vastu väga sõbralikult ja neid on siin üksjagu palju. Singapuris pole samavõrd palju turistilõkse või hindadega trikitamist nagu muudes Aasia riikides. Kuigi riigis elavad koos erinevad rahvused, on see ülipuhas ja turvaline, samas kehtivad kindlad reeglid ja keelud. Keelatud on paljud asjad, näiteks ei tohi Singapuri tuua nätsu ning seda ka ei müüda kusagil. Enamikus kohtades ei tohi suitseda, prügi maha visata, ühistranspordis süüa või isegi vett juua – nende reeglite rikkumisel on trahvid meeletult suured (500‒3000 Singapuri dollarit, mis on umbes 320 kuni 2000 eurot). Seetõttu on Singapur üks puhtamaid ja turvalisemaid riike maailmas ‒ mustust on raske leida, õhusaaste on minimaalne ja kaamerad igal nurgal. Suitsetamine on lubatud ainult selleks ettenähtud kohtades. Mõned reeglid võivad küll eurooplasele naljakad ja üleliigsed tunduda, kuid peab aru saama, et asiaatide mentaliteet on hoopis teine. Singapur on Aasia kõige kosmopoliitsem riik, kus elab kõrvuti hulk eri kultuure ja rahvusi. Sellele vaatamata on tegu maailma ühe puhtama riigiga, kus reostamist karistatakse rangelt. web hosting services top

Kosmopoliitne Singapur

Anastasia Vanderflit

Singapur on Aasia kõige kosmopoliitsem riik, kus elab kõrvuti hulk eri kultuure ja rahvusi. Sellele vaatamata on tegu maailma ühe puhtama riigiga, kus reostamist karistatakse rangelt.

Kosmopoliitne Singapur

7. sajandil oli Singapuri saarele sattunud Palembangi prints Sang Nila Utama, kes nägi ilusat punakalt läikivat mustapäist looma. Printsi nõustajad pidasid tiigrit lõviks. Selle legendi järgi sai Singapur nimeks Lõvi linn (Singa Pura). 1819. aastal rajasid britid Singapuris Thomas Stamford Rafflesi juhtimisel kaubandustugipunkti. Kui 1823. aastal pöördus sir Raffles tagasi Inglismaale, hakkas Singapur kuuluma India ülemvalitsusele. Teise maailmasõja ajal okupeerisid Singapuri jaapanlased. 1959. aastal sai Singapur omavalitsuse, olles alates 1965. aastast legendaarse peaministri Lee Kuan Yew juhtimisel iseseisev riik. Lee Kuan Yew (1923–2015) panustas Singapuri palju, mistõttu kutsutakse teda siiani Singapuri loojaks.

Palju keelde ja range puhtus

Singapurlastel on neli riigikeelt: inglise, hiina, hindu ja malaisia keel. Ent neil on välja kujunenud ka oma keel – singlish – mis toob alati naeratuse näole, sest kõlab eurooplase kõrvale küllaltki harjumatult. “Wa lao eh! OK, Can, can, can. I go first, then you join lah!”. Eesti keeles kõlaks see: “OK, ma lähen ees ära, tule järele”. Tänu ajaloole, Briti, Hollandi ja Portugali kolooniatele, on singapurlased harjunud Euroopa inimestega. Turiste võetakse vastu väga sõbralikult ja neid on siin üksjagu palju. Singapuris pole samavõrd palju turistilõkse või hindadega trikitamist nagu muudes Aasia riikides.

Kuigi riigis elavad koos erinevad rahvused, on see ülipuhas ja turvaline, samas kehtivad kindlad reeglid ja keelud. Keelatud on paljud asjad, näiteks ei tohi Singapuri tuua nätsu ning seda ka ei müüda kusagil. Enamikus kohtades ei tohi suitseda, prügi maha visata, ühistranspordis süüa või isegi vett juua – nende reeglite rikkumisel on trahvid meeletult suured (500‒3000 Singapuri dollarit, mis on umbes 320 kuni 2000 eurot). Seetõttu on Singapur üks puhtamaid ja turvalisemaid riike maailmas ‒ mustust on raske leida, õhusaaste on minimaalne ja kaamerad igal nurgal. Suitsetamine on lubatud ainult selleks ettenähtud kohtades. Mõned reeglid võivad küll eurooplasele naljakad ja üleliigsed tunduda, kuid peab aru saama, et asiaatide mentaliteet on hoopis teine.

Singapur on Aasia kõige kosmopoliitsem riik, kus elab kõrvuti hulk eri kultuure ja rahvusi. Sellele vaatamata on tegu maailma ühe puhtama riigiga, kus reostamist karistatakse rangelt.
Kosmopoliitne Singapur
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kosmopoliitne Singapur
PUHKUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn