Naha tundlikkus on seisund, mis võib olla nii püsiva kui ajutise iseloomuga.

Tundlikku nahatüüpi ei ole olemas, nagu vahel ekslikult arvatakse, iga nahatüüp võib mingil perioodil vähem või rohkem tundlik olla. Seda mõjutavad paljud tegurid ning mõnikord võib olla raske mõista, mis parasjagu sellist olukorda põhjustab. Haigused, ravimid, hormonaalsed häired, kliima, ebasobiv kosmeetika, valed nahahooldusvõtted jms. Tundlikkus võib väljenduda kuivuse ja pingul tundena, õhetuse, kerge kiheluse või kipitusena. Need sümptomid on siiski suhteliselt leebelt väljendunud. Tugevama reaktsiooni puhul, kui nahk punetab, sügeleb, tursub, muutub punaselaiguliseks või tekivad villid, on tegemist kas allergilise reaktsiooni või kontaktdermatiidiga. Allergiline reaktsioon tekib spetsiifilisele ainele või ainetele ja see kordub alati, kui nahk vastavate allergeenidega kokku puutub. Kontaktdermatiidi puhul tekib reaktsioon ainult selles piirkonnas, mis otseselt ärritava ainega kokku puutub (näiteks hambapasta võib põhjustada huultesse lõhed või punetuse suu ümber). Kõige kindlam on pöörduda dermatoloogi poole, kes saab nahatestide abil olukorda selgust tuua. Enamasti on liigse tundlikkusega probleeme kuival ja kuperoossel nahal, kuna naha väline kaitsekiht on kahjustunud ning naha pH ei ole normis. Samuti on tundlik väikeste laste nahk. Testi toodet varjatud nahapinnal Tundliku nahaga inimesed on ilmselt kõige lojaalsemad ühe brändi kliendid, kes ei torma eriti suure õhinaga uusi tooteid testima. Põhjus on mõistetav ‒ iga uus toode võib tähendada uut ärritusreaktsiooni. Enne uue toote kasutusele võtmist testi seda väikesel, varjatud nahapinnal (näiteks kõrvatagune ala). Kui 24 tunni jooksul ei teki punetust, sügelust või mõnda muud ärritusnähtu, siis võid toodet rahulikult kasutama hakata. Kui soovid topeltkindlust, võid sama testi korrata silmaümbruses. Sealne õrn ja õhuke nahk annab kohe märku, kui midagi valesti on. Naha tundlikkus on seisund, mis võib olla nii püsiva kui ajutise iseloomuga. web hosting services top

Kuidas hooldada tundlikku nahka?

Karmen Tamme

Naha tundlikkus on seisund, mis võib olla nii püsiva kui ajutise iseloomuga.

Kuidas hooldada tundlikku nahka?

Tundlikku nahatüüpi ei ole olemas, nagu vahel ekslikult arvatakse, iga nahatüüp võib mingil perioodil vähem või rohkem tundlik olla. Seda mõjutavad paljud tegurid ning mõnikord võib olla raske mõista, mis parasjagu sellist olukorda põhjustab. Haigused, ravimid, hormonaalsed häired, kliima, ebasobiv kosmeetika, valed nahahooldusvõtted jms.

Tundlikkus võib väljenduda kuivuse ja pingul tundena, õhetuse, kerge kiheluse või kipitusena. Need sümptomid on siiski suhteliselt leebelt väljendunud. Tugevama reaktsiooni puhul, kui nahk punetab, sügeleb, tursub, muutub punaselaiguliseks või tekivad villid, on tegemist kas allergilise reaktsiooni või kontaktdermatiidiga. Allergiline reaktsioon tekib spetsiifilisele ainele või ainetele ja see kordub alati, kui nahk vastavate allergeenidega kokku puutub. Kontaktdermatiidi puhul tekib reaktsioon ainult selles piirkonnas, mis otseselt ärritava ainega kokku puutub (näiteks hambapasta võib põhjustada huultesse lõhed või punetuse suu ümber). Kõige kindlam on pöörduda dermatoloogi poole, kes saab nahatestide abil olukorda selgust tuua.

Enamasti on liigse tundlikkusega probleeme kuival ja kuperoossel nahal, kuna naha väline kaitsekiht on kahjustunud ning naha pH ei ole normis. Samuti on tundlik väikeste laste nahk.

Testi toodet varjatud nahapinnal

Tundliku nahaga inimesed on ilmselt kõige lojaalsemad ühe brändi kliendid, kes ei torma eriti suure õhinaga uusi tooteid testima. Põhjus on mõistetav ‒ iga uus toode võib tähendada uut ärritusreaktsiooni.

Enne uue toote kasutusele võtmist testi seda väikesel, varjatud nahapinnal (näiteks kõrvatagune ala). Kui 24 tunni jooksul ei teki punetust, sügelust või mõnda muud ärritusnähtu, siis võid toodet rahulikult kasutama hakata. Kui soovid topeltkindlust, võid sama testi korrata silmaümbruses. Sealne õrn ja õhuke nahk annab kohe märku, kui midagi valesti on.

Naha tundlikkus on seisund, mis võib olla nii püsiva kui ajutise iseloomuga.
Kuidas hooldada tundlikku nahka?
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kuidas hooldada tundlikku nahka?
ALATI ILUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn