Eesti saatkond võib tunduda välismaal hätta sattunule turvahälli või pelgupaigana. Seda teatud juhtudel, kuigi konsul Klarika Liiv (35) püüab kaasmaalasi Itaalias aidata, kus vähegi võimalik.

Diplomaadi elu osaks on kolimine, teatud aja järel rändavad raamatud ja armsad asjad taas kastidesse ning kogu pere naaseb pärast välislähetuse lõppu jälle mõneks ajaks kodumaale. Selline elukorraldus on Klarika pere viinud New Yorki ja Rooma, muutes elu põnevamaks, ent eeldades ka oskust kohaneda, hakkama saada ja pidevalt juurde õppida ‒ nii kohalikke olusid kui ka riigikeelt. Samas oskust suhelda ja olla paindlik.   Olete pea kolm viimast aastat töötanud Roomas, Eesti Suursaatkonnas konsulina, enne seda 2007‒2010 samas ametis New Yorgis. Kuidas konsuliametisse sattusite, sest Tartu Ülikooli õigusteaduskonna lõpetanuna oli teil ilmselt ka muid valikuid? Enim mõjutas mu valikut asjaolu, et sattusin juba ülikooliõpingute ajal välisministeeriumisse tööle. Konsulitöö on mind paelunud eelkõige seetõttu, et see on väga eluline ja mitmekülgne. Sageli on vaja psühholoogioskusi, inimlikku mõistmist ja tahet leida parim lahendus. Nende inimeste tänulikkus, kelle muresid on õnnestunud lahendada, on töö eest parim tasu. On väga hea tunne, kui oled saanud olla kasulik ja kedagi aidata.   Missugune on teie tavapärane tööpäev? See algab hommikul meilidele ja telefonikõnedele vastamisega. Samuti on mul konsulina kindlad vastuvõtuajad, millal tullakse dokumente taotlema, kätte saama või oma muresid jagama. Ka tuleb ette keerulisemaid juhtumeid meie hättasattunud kodanikega Itaalias. Alati peab ootamatusteks valmis olema.   Eesti saatkond võib tunduda välismaal hätta sattunule turvahälli või pelgupaigana. Seda teatud juhtudel, kuigi konsul Klarika Liiv (35) püüab kaasmaalasi Itaalias aidata, kus vähegi võimalik. web hosting services top

Usaldusisik Roomas

Tiina Lang

Eesti saatkond võib tunduda välismaal hätta sattunule turvahälli või pelgupaigana. Seda teatud juhtudel, kuigi konsul Klarika Liiv (35) püüab kaasmaalasi Itaalias aidata, kus vähegi võimalik.

Usaldusisik Roomas

Diplomaadi elu osaks on kolimine, teatud aja järel rändavad raamatud ja armsad asjad taas kastidesse ning kogu pere naaseb pärast välislähetuse lõppu jälle mõneks ajaks kodumaale. Selline elukorraldus on Klarika pere viinud New Yorki ja Rooma, muutes elu põnevamaks, ent eeldades ka oskust kohaneda, hakkama saada ja pidevalt juurde õppida ‒ nii kohalikke olusid kui ka riigikeelt. Samas oskust suhelda ja olla paindlik.

 

Olete pea kolm viimast aastat töötanud Roomas, Eesti Suursaatkonnas konsulina, enne seda 2007‒2010 samas ametis New Yorgis. Kuidas konsuliametisse sattusite, sest Tartu Ülikooli õigusteaduskonna lõpetanuna oli teil ilmselt ka muid valikuid?

Enim mõjutas mu valikut asjaolu, et sattusin juba ülikooliõpingute ajal välisministeeriumisse tööle. Konsulitöö on mind paelunud eelkõige seetõttu, et see on väga eluline ja mitmekülgne. Sageli on vaja psühholoogioskusi, inimlikku mõistmist ja tahet leida parim lahendus. Nende inimeste tänulikkus, kelle muresid on õnnestunud lahendada, on töö eest parim tasu. On väga hea tunne, kui oled saanud olla kasulik ja kedagi aidata.

 

Missugune on teie tavapärane tööpäev?

See algab hommikul meilidele ja telefonikõnedele vastamisega. Samuti on mul konsulina kindlad vastuvõtuajad, millal tullakse dokumente taotlema, kätte saama või oma muresid jagama. Ka tuleb ette keerulisemaid juhtumeid meie hättasattunud kodanikega Itaalias. Alati peab ootamatusteks valmis olema.

 

Eesti saatkond võib tunduda välismaal hätta sattunule turvahälli või pelgupaigana. Seda teatud juhtudel, kuigi konsul Klarika Liiv (35) püüab kaasmaalasi Itaalias aidata, kus vähegi võimalik.
Usaldusisik Roomas
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Usaldusisik Roomas
VÄLISMAAL

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn