On töökohti, mis annavad töötajale rohkem vabadust, aga panevad kandma ka rohkem vastutust. Kas inimesed on iseseisvamaks tööks valmis või toimib paremini siiski kellast kellani tööpäev?

Ühiskond on muutumises ja koos sellega nihkuvad töökultuuri piirid. On ilmselge, et kõikides ametites ei saa töötada siis, kui inimesele sobib – õpetaja peab olema tööl tunniplaani järgi, arstid samuti kindlatel kellaaegadel. Ometi on tänasel tööturul üksjagu töökohti, mis ei eelda otsest kohalolu või kindlaid kellaaegu. Teisalt on isegi kindla graafikuga tööde puhul kõlanud arvamus, et inimeste tõhusamaks muutmiseks tuleks Rootsi eeskujul tööaega lühendada. Oleks see mõeldav Eestis? Kas töötulemused sellest pigem paraneksid või mitte? Lisaks kerkib küsimus, mida inimesed ise ootavad – kas pigem suuremat vabadust või hoopis turvatunnet?   Töökultuur muutub Noor ettevõtja Gerli Veermäe (29) on üks tööjõu ja -pakkumiste vahenduskeskkonna GoWorkaBit loojatest. Tegu on ettevõttega, mis pakub soovijatele paindlikku ja osalise ajaga töötamise võimalust ning aitab firmadel tööjõupuudust leevendada. Oma ettevõtte najal on Gerli kogenud, et traditsioonilisest töönädalast loobumine võib töökultuurile mõjuda kasulikult. GWBs on tööl kümme inimest, aga puudub kontor ning töö toimib kokkulepitud koosolekute najal. Klientidega suhtlevad inimesed on küll tööpäeva jooksul kättesaadavad, ent töötavad, kus ise soovivad. “Kui organisatsiooni lõime, siis tundus palju lihtsam teha kontor ja korraldada kella 8‒17 kestvad tööpäevad, mil saaks oma töötajate tegemistel silma peal hoida. Ent otsustasime siiski teisiti ‒ kõik peavad ise vastutama, kuidas nende töö tehtud saab,” selgitab ettevõtja, tõdedes, et “vabadus ise otsustada pani juhatusele suurema koormuse ‒ peame täpselt kirjeldama, mis tulemusi ootame. Kui ülesanded on hästi täidetud, siis probleemi pole.” Gerlile ei meeldi põhimõte, et mõõdetakse töötunde, mitte tulemust. Ta leiab, et kõige olulisem on väärtus, mida tööga firmale luuakse. Kas töötaja suudab tulemuse tagada kahe või kaheksa tunniga – see on juba tema enda asi. “Ma ei usu sellesse, et inimene suudaks kaheksa tundi järjest olla üliefektiivne. Isegi, kui sa seda teadlikult teed, siis pärast paari tundi pead ikka aja maha võtma. Ületöötamist ma kindlasti ei poolda.” Gerli usub, et vabadus, vaheldus ja paindlikkus mõjuvad töötajale motiveerivalt. Inimesed on õnnelikumad ja töötavad seetõttu paremini. Teisalt võib projektipõhine lähenemine tekitada olukorra, kus inimesel pole kogu aeg tööd. “Kui sa pole oma tööülesannete tasemel, siis palgatööl ikka hoitakse, kohe lahti ei lasta, aga projektipõhiliselt peab pidevalt tasemel olema.” On töökohti, mis annavad töötajale rohkem vabadust, aga panevad kandma ka rohkem vastutust. Kas inimesed on iseseisvamaks tööks valmis või toimib paremini siiski kellast kellani tööpäev? web hosting services top

Lühem tööpäev, parem tulemus?

Greta Roosaar

On töökohti, mis annavad töötajale rohkem vabadust, aga panevad kandma ka rohkem vastutust. Kas inimesed on iseseisvamaks tööks valmis või toimib paremini siiski kellast kellani tööpäev?

Lühem tööpäev, parem tulemus?

Ühiskond on muutumises ja koos sellega nihkuvad töökultuuri piirid. On ilmselge, et kõikides ametites ei saa töötada siis, kui inimesele sobib – õpetaja peab olema tööl tunniplaani järgi, arstid samuti kindlatel kellaaegadel. Ometi on tänasel tööturul üksjagu töökohti, mis ei eelda otsest kohalolu või kindlaid kellaaegu. Teisalt on isegi kindla graafikuga tööde puhul kõlanud arvamus, et inimeste tõhusamaks muutmiseks tuleks Rootsi eeskujul tööaega lühendada. Oleks see mõeldav Eestis? Kas töötulemused sellest pigem paraneksid või mitte? Lisaks kerkib küsimus, mida inimesed ise ootavad – kas pigem suuremat vabadust või hoopis turvatunnet?

 

Töökultuur muutub

Noor ettevõtja Gerli Veermäe (29) on üks tööjõu ja -pakkumiste vahenduskeskkonna GoWorkaBit loojatest. Tegu on ettevõttega, mis pakub soovijatele paindlikku ja osalise ajaga töötamise võimalust ning aitab firmadel tööjõupuudust leevendada. Oma ettevõtte najal on Gerli kogenud, et traditsioonilisest töönädalast loobumine võib töökultuurile mõjuda kasulikult. GWBs on tööl kümme inimest, aga puudub kontor ning töö toimib kokkulepitud koosolekute najal. Klientidega suhtlevad inimesed on küll tööpäeva jooksul kättesaadavad, ent töötavad, kus ise soovivad. “Kui organisatsiooni lõime, siis tundus palju lihtsam teha kontor ja korraldada kella 8‒17 kestvad tööpäevad, mil saaks oma töötajate tegemistel silma peal hoida. Ent otsustasime siiski teisiti ‒ kõik peavad ise vastutama, kuidas nende töö tehtud saab,” selgitab ettevõtja, tõdedes, et “vabadus ise otsustada pani juhatusele suurema koormuse ‒ peame täpselt kirjeldama, mis tulemusi ootame. Kui ülesanded on hästi täidetud, siis probleemi pole.” Gerlile ei meeldi põhimõte, et mõõdetakse töötunde, mitte tulemust. Ta leiab, et kõige olulisem on väärtus, mida tööga firmale luuakse. Kas töötaja suudab tulemuse tagada kahe või kaheksa tunniga – see on juba tema enda asi. “Ma ei usu sellesse, et inimene suudaks kaheksa tundi järjest olla üliefektiivne. Isegi, kui sa seda teadlikult teed, siis pärast paari tundi pead ikka aja maha võtma. Ületöötamist ma kindlasti ei poolda.” Gerli usub, et vabadus, vaheldus ja paindlikkus mõjuvad töötajale motiveerivalt. Inimesed on õnnelikumad ja töötavad seetõttu paremini. Teisalt võib projektipõhine lähenemine tekitada olukorra, kus inimesel pole kogu aeg tööd. “Kui sa pole oma tööülesannete tasemel, siis palgatööl ikka hoitakse, kohe lahti ei lasta, aga projektipõhiliselt peab pidevalt tasemel olema.”

On töökohti, mis annavad töötajale rohkem vabadust, aga panevad kandma ka rohkem vastutust. Kas inimesed on iseseisvamaks tööks valmis või toimib paremini siiski kellast kellani tööpäev?
Lühem tööpäev, parem tulemus?
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Lühem tööpäev, parem tulemus?
TULIPUNKT

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn