“Muidugi ma pabistan ja mõtlen, mis homme saab. Samas ‒ kui on asju, mille suhtes ma midagi ette võtta ei saa, siis tuleb sellega leppida nagu see on. Küll kunagi on olukord teine,” avaldab vabakutseline lavastaja ja näitleja Kertu Moppel (30).

Öeldu ei tähenda, et miski oleks Kertu elus hetkel kole halvasti, lihtsalt vabakutselisusega kaasnev staatus on nagu pikk slepp, mis tülikalt mõtetega kaasa lohiseb ja argipäeva mõjutab. Esmajoones valikuid, sest kunagi ei tea, kas ja millist tööd pakutakse ning millal. “Vabakutselise elu on ikka päris õudne,” pahvatab Kertu spontaanselt, sest võib juhtuda, et kolm projekti langeb ühele ajale, kuid tuleb valida neist üks, misjärel on tükati palju vaba aega. “Igapäevase elu ja tööde korraldamine, et üks asi teisega kokku ei jookseks ega kannataks, on päris keeruline. Oled nagu orav, kogud talvevarusid, topid põsed pähkleid täis. Ma olen võtnud käsile mitu asja korraga ja avastanud, et ei jaksa teha. Pidevalt on liiga palju ülesandeid, aga keegi peale sinu enda sinu eest ei vastuta.” Vabakutselisus nõuab väga tugevat närvikava, et vastu pidada, sest tulevik on samavõrd ebakindel ja heitlik nagu Eesti ilm. “Lõppkokkuvõttes pole see ka loomingule kasulik.” Samas moondub murelikkus ja ebakindlus toekaks kupjapiitsaks, millega iseennast nüpeldada, et vaimselt ja töiselt loiuks ei muutuks ning pidevalt tegusas vormis püsiks. Jaanuari viimasel reedel oligi Kertul Von Krahli Teatris, kus ta peamiselt tegutseb, tema teise omakirjutatud ja lavastatud näidendi “Hipsteri surm” esietendus. Pinge, mis viis öödest une, peitis ta oma helgesse olekusse. Ei mingit ärrituvust, paha tuju ega vuklaanilisi iseloomupurskeid, millega impulsiivsemad oma lähikondlasi õnnistavad. Kertu suudab jääda rahulikuks, ka siis, kui ärevus suurte jäiste kamakatena hinges triivib. Aastatega on ta kinnistanud endasse mõned olulised tõed, mis ei lase tasakaalule tuult alla teha samal moel nagu kettkiigele mänguplatsil. Pealegi on see paratamatu, et alateadvuses on nädal enne esietendust pinge sees ja keegi osalejatest enne esietendust väga magada ei saa. “See on nii alati olnud, ei muutu ja jääbki, ükskõik kui vana sa oled,” rõhutab Kertu teadmises, et pärast esimest mänguõhtut magad ja tegeled asjadega, mis tegemata jäid. “Käid poes, tõmbad netist vaatamiseks sarju, tiksud mõnusalt.” “Muidugi ma pabistan ja mõtlen, mis homme saab. Samas ‒ kui on asju, mille suhtes ma midagi ette võtta ei saa, siis tuleb sellega leppida nagu see on. Küll kunagi on olukord teine,” avaldab vabakutseline lavastaja ja näitleja Kertu Moppel (30). web hosting services top

Loota saab iseendale

Tiina Lang

“Muidugi ma pabistan ja mõtlen, mis homme saab. Samas ‒ kui on asju, mille suhtes ma midagi ette võtta ei saa, siis tuleb sellega leppida nagu see on. Küll kunagi on olukord teine,” avaldab vabakutseline lavastaja ja näitleja Kertu Moppel (30).

Loota saab iseendale

Öeldu ei tähenda, et miski oleks Kertu elus hetkel kole halvasti, lihtsalt vabakutselisusega kaasnev staatus on nagu pikk slepp, mis tülikalt mõtetega kaasa lohiseb ja argipäeva mõjutab. Esmajoones valikuid, sest kunagi ei tea, kas ja millist tööd pakutakse ning millal. “Vabakutselise elu on ikka päris õudne,” pahvatab Kertu spontaanselt, sest võib juhtuda, et kolm projekti langeb ühele ajale, kuid tuleb valida neist üks, misjärel on tükati palju vaba aega. “Igapäevase elu ja tööde korraldamine, et üks asi teisega kokku ei jookseks ega kannataks, on päris keeruline. Oled nagu orav, kogud talvevarusid, topid põsed pähkleid täis. Ma olen võtnud käsile mitu asja korraga ja avastanud, et ei jaksa teha. Pidevalt on liiga palju ülesandeid, aga keegi peale sinu enda sinu eest ei vastuta.”

Vabakutselisus nõuab väga tugevat närvikava, et vastu pidada, sest tulevik on samavõrd ebakindel ja heitlik nagu Eesti ilm. “Lõppkokkuvõttes pole see ka loomingule kasulik.”

Samas moondub murelikkus ja ebakindlus toekaks kupjapiitsaks, millega iseennast nüpeldada, et vaimselt ja töiselt loiuks ei muutuks ning pidevalt tegusas vormis püsiks. Jaanuari viimasel reedel oligi Kertul Von Krahli Teatris, kus ta peamiselt tegutseb, tema teise omakirjutatud ja lavastatud näidendi “Hipsteri surm” esietendus. Pinge, mis viis öödest une, peitis ta oma helgesse olekusse. Ei mingit ärrituvust, paha tuju ega vuklaanilisi iseloomupurskeid, millega impulsiivsemad oma lähikondlasi õnnistavad. Kertu suudab jääda rahulikuks, ka siis, kui ärevus suurte jäiste kamakatena hinges triivib. Aastatega on ta kinnistanud endasse mõned olulised tõed, mis ei lase tasakaalule tuult alla teha samal moel nagu kettkiigele mänguplatsil. Pealegi on see paratamatu, et alateadvuses on nädal enne esietendust pinge sees ja keegi osalejatest enne esietendust väga magada ei saa. “See on nii alati olnud, ei muutu ja jääbki, ükskõik kui vana sa oled,” rõhutab Kertu teadmises, et pärast esimest mänguõhtut magad ja tegeled asjadega, mis tegemata jäid. “Käid poes, tõmbad netist vaatamiseks sarju, tiksud mõnusalt.”

“Muidugi ma pabistan ja mõtlen, mis homme saab. Samas ‒ kui on asju, mille suhtes ma midagi ette võtta ei saa, siis tuleb sellega leppida nagu see on. Küll kunagi on olukord teine,” avaldab vabakutseline lavastaja ja näitleja Kertu Moppel (30).
Loota saab iseendale
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Loota saab iseendale
ISIKSUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn