Hiina idapiirkonnast pärit kevadrullid on vallutanud kogu maailma. Kasutades riisipaberit või filotainast, võib meelepärase täidisega kevadrulle hõlpsasti valmistada ka kodus.

Traditsioonilised Hiina suupisted ‒ kevadrullid ‒ olid algselt oma vormilt õhukesed, jahust valmistatud pannkoogid, mida serveeriti koos köögiviljadega. Kevadroa (Spring Dish) nimetust kandev suupiste sai tavapäraseks söögiks kevade esimesel päeval (Lichun), kus selle söömisega tähistati (ja tähistatakse siiani) kevade saabumist ning näidati aupaklikkust loodusele ja eesolevale põllutööhooajale. Kui lihtrahvas kasutas kevadroas lihtsamaid köögivilju, siis rikkamates peredes serveeriti ka erinevat liha, kastmeid, oanuudleid ja teisi kallimaid tooraineid.   Kulinaaria arenedes muutusid lamekujuliselt serveeritud suuremad pannkoogid väiksemaks ja keerati rulli. Kevadroast sai kevadrull, mis on vallutanud kogu maailma, saades mõjutusi eri riikidest. Muudetakse täidist, rulli ümbrist, küpsetustehnikat ja roa nimetust. Näiteks Ameerika “Eggroll” on peamiselt praetud-hautatud liharohke täidise ja paksema ümbrisega friteeritud kevadrull, Vietnamis levinud “Fresh spring roll” on tehtud õhukesest leotatud riisipaberist, mille sisuks on peamiselt värsked köögiviljad, ürdid või nuudlid.   Kevadrulle saab suurema vaevata valmistada ka kodus, sest müügil on nii riisipaberit kui ka filotainast. Tuleb ainult täidis ise välja mõelda. Kel pole võimalust või soovi kevadrulle friteerida, võib teha tervislikke värskeid või aurutatud kevadrulle riisipaberiga, mida sobib serveerida dipikastmega.   Soovituseks:   Olenemata sellest, kas kasutad ümbriseks riisipaberit või filotainast, võiks täidis sisaldada võimalikult vähe vedelikku. Mida märjem on täidis, seda suurem on oht, et kevadrull küpseb lõhki või ümbris jääb ebameeldivalt vettinud. Kevadrulle voltida on lihtne, kuid see vajab veidi harjutamist. Väga oluline on, et rull oleks tihkelt ja korralikult suletud. Nii on näiteks riisipaberist ümbrisega rulli mugavam süüa, sest komponendid ei lagune laiali. Frititud filotainast ümbrisega korralikult vormitud rull jääb ühtlase ja terve kujuga. Filotainast kevadrulle tehes saab taina ääre kokku kleepida piisakese veega, mida näpuga tupsutada. Filotainast valmistatud ja frittimiseks mõeldud kevadrullid säilivad väga hästi ka sügavkülmas, olles hea ja kiire lahendus, kui ootamatutele külalistele on vaja midagi serveerida! Hiina idapiirkonnast pärit kevadrullid on vallutanud kogu maailma. Kasutades riisipaberit või filotainast, võib meelepärase täidisega kevadrulle hõlpsasti valmistada ka kodus. web hosting services top

Kevadet tervitavad suupisted

Agnes Männe, restoran China Red

Hiina idapiirkonnast pärit kevadrullid on vallutanud kogu maailma. Kasutades riisipaberit või filotainast, võib meelepärase täidisega kevadrulle hõlpsasti valmistada ka kodus.

Kevadet tervitavad suupisted

Traditsioonilised Hiina suupisted ‒ kevadrullid ‒ olid algselt oma vormilt õhukesed, jahust valmistatud pannkoogid, mida serveeriti koos köögiviljadega. Kevadroa (Spring Dish) nimetust kandev suupiste sai tavapäraseks söögiks kevade esimesel päeval (Lichun), kus selle söömisega tähistati (ja tähistatakse siiani) kevade saabumist ning näidati aupaklikkust loodusele ja eesolevale põllutööhooajale. Kui lihtrahvas kasutas kevadroas lihtsamaid köögivilju, siis rikkamates peredes serveeriti ka erinevat liha, kastmeid, oanuudleid ja teisi kallimaid tooraineid.

 

Kulinaaria arenedes muutusid lamekujuliselt serveeritud suuremad pannkoogid väiksemaks ja keerati rulli. Kevadroast sai kevadrull, mis on vallutanud kogu maailma, saades mõjutusi eri riikidest. Muudetakse täidist, rulli ümbrist, küpsetustehnikat ja roa nimetust. Näiteks Ameerika “Eggroll” on peamiselt praetud-hautatud liharohke täidise ja paksema ümbrisega friteeritud kevadrull, Vietnamis levinud “Fresh spring roll” on tehtud õhukesest leotatud riisipaberist, mille sisuks on peamiselt värsked köögiviljad, ürdid või nuudlid.

 

Kevadrulle saab suurema vaevata valmistada ka kodus, sest müügil on nii riisipaberit kui ka filotainast. Tuleb ainult täidis ise välja mõelda. Kel pole võimalust või soovi kevadrulle friteerida, võib teha tervislikke värskeid või aurutatud kevadrulle riisipaberiga, mida sobib serveerida dipikastmega.

 

Soovituseks:

 

  • Olenemata sellest, kas kasutad ümbriseks riisipaberit või filotainast, võiks täidis sisaldada võimalikult vähe vedelikku. Mida märjem on täidis, seda suurem on oht, et kevadrull küpseb lõhki või ümbris jääb ebameeldivalt vettinud.
  • Kevadrulle voltida on lihtne, kuid see vajab veidi harjutamist. Väga oluline on, et rull oleks tihkelt ja korralikult suletud. Nii on näiteks riisipaberist ümbrisega rulli mugavam süüa, sest komponendid ei lagune laiali. Frititud filotainast ümbrisega korralikult vormitud rull jääb ühtlase ja terve kujuga. Filotainast kevadrulle tehes saab taina ääre kokku kleepida piisakese veega, mida näpuga tupsutada.
  • Filotainast valmistatud ja frittimiseks mõeldud kevadrullid säilivad väga hästi ka sügavkülmas, olles hea ja kiire lahendus, kui ootamatutele külalistele on vaja midagi serveerida!
Hiina idapiirkonnast pärit kevadrullid on vallutanud kogu maailma. Kasutades riisipaberit või filotainast, võib meelepärase täidisega kevadrulle hõlpsasti valmistada ka kodus.
Kevadet tervitavad suupisted
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kevadet tervitavad suupisted
EKSPERT

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn