Kataloonia pealinna, multikultuurse ja suuruselt Hispaania teise linna Barcelona südameks on Barri Gòtic ehk gooti kvartal, mille kitsad ja käänulised tänavad on välja kasvanud Rooma-aegse linna kahest peatänavast.

Kataloonia on ülejäänud Hispaaniast väga erinev. Tegelikult peavad hispaanlased katalaane prantslasteks ja katalaanid hispaanlasi omakorda mustlasteks. Sarnaselt Baskimaaga ei ole ka katalaanid rahul Hispaania valitsusega ning on läbi sajandite taotlenud iseseisvust. Alailma toimuvad iseseisvusreferendumid. Pea igal rõdul lehvib argipäevaselt sinipunakollane lipp. Katalaani keel on romaani päritolu, aga ülejäänud hispaania dialektidest üsna erinev. Sarnasusi leidub nii itaalia kui ka prantsuse keelega ‒ tõtt-öelda saadakse minust ehk pareminigi aru, kui end itaalia keeles väljendan. Hispaania keelt ehk castellano’t räägivad muidugi kõik, kuna Kataloonias on kaks ametlikku keelt, ent vahel on hispaania keele mitterääkimine põhimõtte küsimus. Catalunya on keldi päritolu sõna, mis tähendab “lossi valitsejat”. Regioon on ajaloo vältel olnud mitmete rahvuste nagu kreeklased, kartaagolased, roomlased, visigoodid, musulmanid valitseda. 13. sajandil, kui Barcelona liideti Aragoonia Kuningriigi külge, saabus Katalooniale tänu merekaubandusele tõeline majanduslik õitseng. Barcelona oli tollal ja on ka praegu oluline Vahemere sadam. 17. sajandil annekteeris Prantsusmaa osa Põhja-Katalooniast. 19. sajandil laastas maa Napoleon, kuid peatselt lõi lõkkele natsionalism. Nii nagu eestlased kogesid ka katalaanid 19. sajandi keskel rahvusliku identiteedi tõusu ja sellega kaasnevat mässumeelsust. Franco valitsuse ajal suruti katalaani identiteet tõsiselt alla ja keelati ära katalaani keele kasutamine, kuid võitlus iseseisvuse eest on praeguseks vähemalt osaliselt vilja kandnud: Kataloonia on autonoomne regioon, üks Euroopa suurimaid tööstus- ja turismikeskusi ning majanduslikult kõige stabiilsem osa Hispaaniast, mille keskuseks on multikultuurne boheemlasklik suurlinn Barcelona. Kataloonia pealinna, multikultuurse ja suuruselt Hispaania teise linna Barcelona südameks on Barri Gòtic ehk gooti kvartal, mille kitsad ja käänulised tänavad on välja kasvanud Rooma-aegse linna kahest peatänavast. web hosting services top

Boheemlaslik Barcelona

Berbi Benga

Kataloonia pealinna, multikultuurse ja suuruselt Hispaania teise linna Barcelona südameks on Barri Gòtic ehk gooti kvartal, mille kitsad ja käänulised tänavad on välja kasvanud Rooma-aegse linna kahest peatänavast.

Boheemlaslik Barcelona

Kataloonia on ülejäänud Hispaaniast väga erinev. Tegelikult peavad hispaanlased katalaane prantslasteks ja katalaanid hispaanlasi omakorda mustlasteks. Sarnaselt Baskimaaga ei ole ka katalaanid rahul Hispaania valitsusega ning on läbi sajandite taotlenud iseseisvust. Alailma toimuvad iseseisvusreferendumid. Pea igal rõdul lehvib argipäevaselt sinipunakollane lipp. Katalaani keel on romaani päritolu, aga ülejäänud hispaania dialektidest üsna erinev. Sarnasusi leidub nii itaalia kui ka prantsuse keelega ‒ tõtt-öelda saadakse minust ehk pareminigi aru, kui end itaalia keeles väljendan. Hispaania keelt ehk castellano’t räägivad muidugi kõik, kuna Kataloonias on kaks ametlikku keelt, ent vahel on hispaania keele mitterääkimine põhimõtte küsimus.

Catalunya on keldi päritolu sõna, mis tähendab “lossi valitsejat”. Regioon on ajaloo vältel olnud mitmete rahvuste nagu kreeklased, kartaagolased, roomlased, visigoodid, musulmanid valitseda. 13. sajandil, kui Barcelona liideti Aragoonia Kuningriigi külge, saabus Katalooniale tänu merekaubandusele tõeline majanduslik õitseng. Barcelona oli tollal ja on ka praegu oluline Vahemere sadam. 17. sajandil annekteeris Prantsusmaa osa Põhja-Katalooniast. 19. sajandil laastas maa Napoleon, kuid peatselt lõi lõkkele natsionalism. Nii nagu eestlased kogesid ka katalaanid 19. sajandi keskel rahvusliku identiteedi tõusu ja sellega kaasnevat mässumeelsust. Franco valitsuse ajal suruti katalaani identiteet tõsiselt alla ja keelati ära katalaani keele kasutamine, kuid võitlus iseseisvuse eest on praeguseks vähemalt osaliselt vilja kandnud: Kataloonia on autonoomne regioon, üks Euroopa suurimaid tööstus- ja turismikeskusi ning majanduslikult kõige stabiilsem osa Hispaaniast, mille keskuseks on multikultuurne boheemlasklik suurlinn Barcelona.

Kataloonia pealinna, multikultuurse ja suuruselt Hispaania teise linna Barcelona südameks on Barri Gòtic ehk gooti kvartal, mille kitsad ja käänulised tänavad on välja kasvanud Rooma-aegse linna kahest peatänavast.
Boheemlaslik Barcelona
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Boheemlaslik Barcelona
PUHKUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn