“Me kõik ei saa teha suuri asju, kuid võime teha väikesi asju suure armastusega,” nendib Irena Kibin (41), tehes imepisikesi, lausa miniatuurseid detaile äärmiselt suure pühendumusega.

Irena oli kakskümmend aastat töötanud gaasiettevõttes – esimesed kümme Eesti Gaasis ja järgmised sarnases Soome tütarettevõttes, arendades firma andmesüsteeme ja kliendibaasi ning korraldades raamatupidamise tööd. Kui ettevõte vahetas omanikku, otsustas ta lahkuda ja elus muudatuse teha. Üks asi, mis aga ei muutunud, oli töökohast tunduvalt vanem käsitööhobi.   Paberlinnast raamatuni Käsitöö pole sugugi ebatavaline huviala, ent Irena puhul on erakordne hoopis aeg ja pühendumus, mida ta sellesse panustab. Ta on meisterdanud nii kaua, kui end mäletab. Väiksena mängisid nad vennaga pidevalt paberist vanalinna mudelitega, mida sai kokku panna. Lisaks tegid ise paberist mudeleid oma maakodu lähedal asuvast mõisast. Mudelid ja miniatuursus on Irenat kogu aeg köitnud. “Mul pole tegelikult ühte kindlat ala, katsetan ja teen erinevaid asju. Põnev on mitmesuguseid lahendusi välja mõelda ja materjale kombineerida, oluline on idee väljatöötamine ja teostus.” Õppinud ta käsitööd pole, aga perekonnas on see-eest eeskujusid mitu. Vanaema õmbles ja kudus palju, ema on jälle meister tikkimises ja sellel alal ka palgatööl olnud. Tänapäeval annab Irena sõnul väga lihtsalt oskusi ise omandada, kuna on olemas vastavad raamatud ja internet, kust leiab ideid, et katsetada ja ennast arendada. Irenale on tegemine tähtsam kui tulemus, mistõttu ei taha ta asju massiliselt ja müügiks toota. “Mul tekib mingi mõte, millega kaasneb põnevus, kuidas ideed kõige paremini lahendada. Valmistehtu kordamine oleks juba töö.” Viimane on ka põhjus, miks talle meeldis Koolibri ettepanek anda välja raamat sarjast “Teeme koos!”, milles Irena tutvustab enda loodud jõuluehteid ning jagab õpetusi, kuidas endale sarnaseid asju valmistada. “Minu ideed on selle kaudu edasi antud, aga ma ei pea neid asju ise uuesti tegema,” seletab Irena raamatu võlu. “Me kõik ei saa teha suuri asju, kuid võime teha väikesi asju suure armastusega,” nendib Irena Kibin (41), tehes imepisikesi, lausa miniatuurseid detaile äärmiselt suure pühendumusega. web hosting services top

Detailimeister

Greta Roosaar

“Me kõik ei saa teha suuri asju, kuid võime teha väikesi asju suure armastusega,” nendib Irena Kibin (41), tehes imepisikesi, lausa miniatuurseid detaile äärmiselt suure pühendumusega.

Detailimeister

Irena oli kakskümmend aastat töötanud gaasiettevõttes – esimesed kümme Eesti Gaasis ja järgmised sarnases Soome tütarettevõttes, arendades firma andmesüsteeme ja kliendibaasi ning korraldades raamatupidamise tööd. Kui ettevõte vahetas omanikku, otsustas ta lahkuda ja elus muudatuse teha. Üks asi, mis aga ei muutunud, oli töökohast tunduvalt vanem käsitööhobi.

 

Paberlinnast raamatuni

Käsitöö pole sugugi ebatavaline huviala, ent Irena puhul on erakordne hoopis aeg ja pühendumus, mida ta sellesse panustab. Ta on meisterdanud nii kaua, kui end mäletab. Väiksena mängisid nad vennaga pidevalt paberist vanalinna mudelitega, mida sai kokku panna. Lisaks tegid ise paberist mudeleid oma maakodu lähedal asuvast mõisast. Mudelid ja miniatuursus on Irenat kogu aeg köitnud. “Mul pole tegelikult ühte kindlat ala, katsetan ja teen erinevaid asju. Põnev on mitmesuguseid lahendusi välja mõelda ja materjale kombineerida, oluline on idee väljatöötamine ja teostus.” Õppinud ta käsitööd pole, aga perekonnas on see-eest eeskujusid mitu. Vanaema õmbles ja kudus palju, ema on jälle meister tikkimises ja sellel alal ka palgatööl olnud. Tänapäeval annab Irena sõnul väga lihtsalt oskusi ise omandada, kuna on olemas vastavad raamatud ja internet, kust leiab ideid, et katsetada ja ennast arendada.

Irenale on tegemine tähtsam kui tulemus, mistõttu ei taha ta asju massiliselt ja müügiks toota. “Mul tekib mingi mõte, millega kaasneb põnevus, kuidas ideed kõige paremini lahendada. Valmistehtu kordamine oleks juba töö.” Viimane on ka põhjus, miks talle meeldis Koolibri ettepanek anda välja raamat sarjast “Teeme koos!”, milles Irena tutvustab enda loodud jõuluehteid ning jagab õpetusi, kuidas endale sarnaseid asju valmistada. “Minu ideed on selle kaudu edasi antud, aga ma ei pea neid asju ise uuesti tegema,” seletab Irena raamatu võlu.

“Me kõik ei saa teha suuri asju, kuid võime teha väikesi asju suure armastusega,” nendib Irena Kibin (41), tehes imepisikesi, lausa miniatuurseid detaile äärmiselt suure pühendumusega.
Detailimeister
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Detailimeister
AEG ISEENDALE

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn