Muusikaõpetaja ja folklaulja Ilona Aasvere (55) elu kulgeb paljuski koolimajas ja laval. Oma väikesesse elamisse eramu teisel korrusel jõuab ta alles siis, kui teistel haapsallastel on juba ammugi tuled koduaknas.

Hilisel õhtul koju saabudes poeb Ilona oma suure diivani ja selle patjade pehmusesse, et hetkeks omaette olla ja hinge tõmmata. Diivan ongi dominantselt tema kodu kese, millele end mugavalt sättinuna parandab ta õpilaste töid või loeb lehti. “Vahel vaatan ühe silmaga telekat ja mõtlen omi asju,” nendib ta. Valdav osa Ilona päevast möödub väljaspool kodu. Peamiselt trianglis kahe koolimaja ja lasteaia vahel, kus ta lastele laulu- ja muusikaõpetust jagab. “Põhitöökohaks on mul Haapsalu põhikool, olen muusikaõpetaja ja osaajaga huvijuht. Teiseks töökohaks on lasteaed Tareke, seal olen samuti muusikaõpetaja. Läänemaa Ühisgümnaasiumis tegelen noortekooriga, lisaks on mul muud projektid,” püüab Ilona anda ülevaadet oma argipäevast. “Laulan Haapsalu kammerkooris ja juhatan ise lastekoori. Vahel käime koos Tõuni ehk Tõnu Timmiga muusikat tegemas.” Tihtilugu põikab Ilona Haapsalu kultuurikeskusesse, et kohaliku bändi Alfa C-ga proove teha või mõnes linna kultuuriprojektis osaleda. Päris üksinda on ta üürikese aja või pole sedagi, sest õhtuti on tema kaaslaseks noorem poeg, 15aastane Robin. Kerge ohkega, pärides oma elustiili kohta aru nagu range õpetaja õpilaselt, küsib Ilona iseendalt: “Miks ma kodus ei ole? Miks pole mulle vaja hirmsuurt lossi, mida kütta ja koristada?” Eks ikka seepärast, et ta on pidevalt tegevuses. Kui üks ettevõtmine läbi saab, on käsil juba teine. “Praegu on meil Läänemaa Ühisgümnaasiumis välja tulemas muusikal “Valeühendus”. See on kolmas muusikal, mida me koos lavastaja Kai Tarmulaga teeme. Seekord ei ole ma korraldaja, vaid lauluõpetaja, aitan noortel laulud selgeks saada.” Õigupoolest on tempokas elurütm iseloomustanud Ilona elustiili terve senise elu, mistõttu on kodustki saanudki justkui väike armas ja hubane apartment-hotell, kus kõik vajalik on käepäraselt olemas, saab mõnusalt hinge tõmmata ja öö rahus puhata, et hommikul värskena teele asuda. Muusikaõpetaja ja folklaulja Ilona Aasvere (55) elu kulgeb paljuski koolimajas ja laval. Oma väikesesse elamisse eramu teisel korrusel jõuab ta alles siis, kui teistel haapsallastel on juba ammugi tuled koduaknas. web hosting services top

Omaselt armas

Tiina Lang

Muusikaõpetaja ja folklaulja Ilona Aasvere (55) elu kulgeb paljuski koolimajas ja laval. Oma väikesesse elamisse eramu teisel korrusel jõuab ta alles siis, kui teistel haapsallastel on juba ammugi tuled koduaknas.

Omaselt armas

Hilisel õhtul koju saabudes poeb Ilona oma suure diivani ja selle patjade pehmusesse, et hetkeks omaette olla ja hinge tõmmata. Diivan ongi dominantselt tema kodu kese, millele end mugavalt sättinuna parandab ta õpilaste töid või loeb lehti. “Vahel vaatan ühe silmaga telekat ja mõtlen omi asju,” nendib ta.

Valdav osa Ilona päevast möödub väljaspool kodu. Peamiselt trianglis kahe koolimaja ja lasteaia vahel, kus ta lastele laulu- ja muusikaõpetust jagab. “Põhitöökohaks on mul Haapsalu põhikool, olen muusikaõpetaja ja osaajaga huvijuht. Teiseks töökohaks on lasteaed Tareke, seal olen samuti muusikaõpetaja. Läänemaa Ühisgümnaasiumis tegelen noortekooriga, lisaks on mul muud projektid,” püüab Ilona anda ülevaadet oma argipäevast. “Laulan Haapsalu kammerkooris ja juhatan ise lastekoori. Vahel käime koos Tõuni ehk Tõnu Timmiga muusikat tegemas.” Tihtilugu põikab Ilona Haapsalu kultuurikeskusesse, et kohaliku bändi Alfa C-ga proove teha või mõnes linna kultuuriprojektis osaleda. Päris üksinda on ta üürikese aja või pole sedagi, sest õhtuti on tema kaaslaseks noorem poeg, 15aastane Robin.

Kerge ohkega, pärides oma elustiili kohta aru nagu range õpetaja õpilaselt, küsib Ilona iseendalt: “Miks ma kodus ei ole? Miks pole mulle vaja hirmsuurt lossi, mida kütta ja koristada?” Eks ikka seepärast, et ta on pidevalt tegevuses. Kui üks ettevõtmine läbi saab, on käsil juba teine. “Praegu on meil Läänemaa Ühisgümnaasiumis välja tulemas muusikal “Valeühendus”. See on kolmas muusikal, mida me koos lavastaja Kai Tarmulaga teeme. Seekord ei ole ma korraldaja, vaid lauluõpetaja, aitan noortel laulud selgeks saada.”

Õigupoolest on tempokas elurütm iseloomustanud Ilona elustiili terve senise elu, mistõttu on kodustki saanudki justkui väike armas ja hubane apartment-hotell, kus kõik vajalik on käepäraselt olemas, saab mõnusalt hinge tõmmata ja öö rahus puhata, et hommikul värskena teele asuda.

Muusikaõpetaja ja folklaulja Ilona Aasvere (55) elu kulgeb paljuski koolimajas ja laval. Oma väikesesse elamisse eramu teisel korrusel jõuab ta alles siis, kui teistel haapsallastel on juba ammugi tuled koduaknas.
Omaselt armas
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Omaselt armas
KÜLAS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn