Juudid usuvad sõna-sõnalt liitu, mis on taevas sõlmitud. Sealjuures ei ole vaja oma valikute üle väga palju pead murda ja kahelda, kas abikaasaks valitu ikka on see üks ja õige.

Mahane Jehuda turg Jeruusalemma kesklinnas rabab esmakülastaja oma intensiivsusega jalust. Õhk selle tänavatel ja kangialustes on täis lõhnu, mille hulgas ka veidi vähem tundlikum nina suudab eristada vürtse, viimase piiri peal küpseid puuvilju, kala, värskelt ahjust võetud küpsetisi, kohvi, reovett, sigarette, pesuvahendit ja palju muud. Keegi sõidab oma turukotiga üle su varvaste, müksab küünarnukiga, pistab sulle nina alla taldriku halvaatükkidega, sirutab välja käe lootuses, et sinna langeb mõni münt ... Täpselt su kõrva ääres röögatab korraga keegi nii, et su süda jääb peaaegu seisma ja keha kangestub, olles valmis jooksma või võitlema. Sekundi murdosa võrra hiljem tuvastab aju röögitud sõnad ja keha rahuneb: “Kilo be-eser! Kilo be-eser!” (kilo kümne seekliga!). See väike maailm turul on just sama kirju ja intensiivne nagu Iisraeli ühiskond tervikuna. Ühtlasi on Mahane Jehuda ka sama ettearvamatu ja täis vastandeid. Nimelt kui päike loojub ja päevakära vaibub, pakivad juurvilja ja nuustikumüüjad oma kauba kokku ja suunduvad koju teenitud puhkust nautima. Nende asemel löövad aga täpselt sealsamas kohas uksed lahti kümmekond väikest baari ja söögikohta. Päevane ja öine turg on tõepoolest erinevad nagu öö ja päev. Kuid nad mõlemad on nagu Iisraeli ühiskonna väike ja kontsentreeritud mudel. Kui tahad teada, kuidas asjad seal maal käivad ja on – mine turule. See kehtib ka inimsuhete kohta. Turg on ideaalne paik, et suhelda, ka uusi tutvusi ning miks mitte ka suhteid luua. Juudid usuvad sõna-sõnalt liitu, mis on taevas sõlmitud. Sealjuures ei ole vaja oma valikute üle väga palju pead murda ja kahelda, kas abikaasaks valitu ikka on see üks ja õige. web hosting services top

Usk taevasse abiellu

Anu Põldsam

Juudid usuvad sõna-sõnalt liitu, mis on taevas sõlmitud. Sealjuures ei ole vaja oma valikute üle väga palju pead murda ja kahelda, kas abikaasaks valitu ikka on see üks ja õige.

Usk taevasse abiellu

Mahane Jehuda turg Jeruusalemma kesklinnas rabab esmakülastaja oma intensiivsusega jalust. Õhk selle tänavatel ja kangialustes on täis lõhnu, mille hulgas ka veidi vähem tundlikum nina suudab eristada vürtse, viimase piiri peal küpseid puuvilju, kala, värskelt ahjust võetud küpsetisi, kohvi, reovett, sigarette, pesuvahendit ja palju muud. Keegi sõidab oma turukotiga üle su varvaste, müksab küünarnukiga, pistab sulle nina alla taldriku halvaatükkidega, sirutab välja käe lootuses, et sinna langeb mõni münt ... Täpselt su kõrva ääres röögatab korraga keegi nii, et su süda jääb peaaegu seisma ja keha kangestub, olles valmis jooksma või võitlema. Sekundi murdosa võrra hiljem tuvastab aju röögitud sõnad ja keha rahuneb: “Kilo be-eser! Kilo be-eser!” (kilo kümne seekliga!). See väike maailm turul on just sama kirju ja intensiivne nagu Iisraeli ühiskond tervikuna. Ühtlasi on Mahane Jehuda ka sama ettearvamatu ja täis vastandeid. Nimelt kui päike loojub ja päevakära vaibub, pakivad juurvilja ja nuustikumüüjad oma kauba kokku ja suunduvad koju teenitud puhkust nautima. Nende asemel löövad aga täpselt sealsamas kohas uksed lahti kümmekond väikest baari ja söögikohta. Päevane ja öine turg on tõepoolest erinevad nagu öö ja päev. Kuid nad mõlemad on nagu Iisraeli ühiskonna väike ja kontsentreeritud mudel. Kui tahad teada, kuidas asjad seal maal käivad ja on – mine turule. See kehtib ka inimsuhete kohta. Turg on ideaalne paik, et suhelda, ka uusi tutvusi ning miks mitte ka suhteid luua.

Juudid usuvad sõna-sõnalt liitu, mis on taevas sõlmitud. Sealjuures ei ole vaja oma valikute üle väga palju pead murda ja kahelda, kas abikaasaks valitu ikka on see üks ja õige.
Usk taevasse abiellu
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Usk taevasse abiellu
MAAILM

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn