Üha rohkem on neid, kellele meeldib ise maitsetaimi, salatit, köögivilju või lilletaimi kasvatada ja aialapil tegutseda, ent peab ka teadma, millal on milleks õige aeg.

Näiteks märtsis on hea lõigata viljapuid ja põõsaid. Tööks on parim nullilähedane õhutemperatuur, sest siis pole taimekoed läbi külmunud ja ka endal on mugavam töötada. Oksad on elastsed ning neisse lõhede tekkimise oht seega märksa väiksem. Lõikustööd jätkuvad muidugi aprillis, kuni pungade suureks paisumiseni, kuid hilisema lõikuse korral on taimede mahlavool hoopis tugevam. Seega, mida varem on võimalus lõigata, seda parem. Kui viljapuud on lõigatud, tuleb hakata hekke lõikama. Kui lund enam maas pole ja maapind on täielikult sulanud, tuleks varjutatud taimed kangaste alt vabastada. Talvešokis taimi oleks hea kohe kasta, et neid turgutada. Talvekatetest vabastamise ajal peab ära lõikama ka kõik talvel surnud taimeosad, sest need on seenhaigustele heaks pinnaseks. Samuti tuleb roosidelt ära võtta soojendamiseks kasutatud kangad või kuuseoksad. Aprillis võib roosidelt eemaldada ka turba ja mulla kuhjatised ning lõigata terve kohani tagasi kahjustatud oksad. Õige aeg on hooldada ja remontida kasvuhoonet, et see oleks kevadiseks külviks ja istutamiseks valmis. Kasvuhoonesse võib juba külvata külmakindlamaid kultuure nagu redist, porgandit, hernest, salatit, spinatit ja tilli. Nii kui ilmad lähevad pisut soojemaks, saavad taimed juba kasvama hakata. Varaseid külve tuleks kaitsta kattelooriga. Üha rohkem on neid, kellele meeldib ise maitsetaimi, salatit, köögivilju või lilletaimi kasvatada ja aialapil tegutseda, ent peab ka teadma, millal on milleks õige aeg. web hosting services top

Soovitusi algajale

Annika Reiljan, aianduskeskuse Hansaplant turundusspetsialist

Üha rohkem on neid, kellele meeldib ise maitsetaimi, salatit, köögivilju või lilletaimi kasvatada ja aialapil tegutseda, ent peab ka teadma, millal on milleks õige aeg.

Soovitusi algajale

Näiteks märtsis on hea lõigata viljapuid ja põõsaid. Tööks on parim nullilähedane õhutemperatuur, sest siis pole taimekoed läbi külmunud ja ka endal on mugavam töötada. Oksad on elastsed ning neisse lõhede tekkimise oht seega märksa väiksem. Lõikustööd jätkuvad muidugi aprillis, kuni pungade suureks paisumiseni, kuid hilisema lõikuse korral on taimede mahlavool hoopis tugevam. Seega, mida varem on võimalus lõigata, seda parem. Kui viljapuud on lõigatud, tuleb hakata hekke lõikama.

Kui lund enam maas pole ja maapind on täielikult sulanud, tuleks varjutatud taimed kangaste alt vabastada. Talvešokis taimi oleks hea kohe kasta, et neid turgutada. Talvekatetest vabastamise ajal peab ära lõikama ka kõik talvel surnud taimeosad, sest need on seenhaigustele heaks pinnaseks. Samuti tuleb roosidelt ära võtta soojendamiseks kasutatud kangad või kuuseoksad.

Aprillis võib roosidelt eemaldada ka turba ja mulla kuhjatised ning lõigata terve kohani tagasi kahjustatud oksad. Õige aeg on hooldada ja remontida kasvuhoonet, et see oleks kevadiseks külviks ja istutamiseks valmis. Kasvuhoonesse võib juba külvata külmakindlamaid kultuure nagu redist, porgandit, hernest, salatit, spinatit ja tilli. Nii kui ilmad lähevad pisut soojemaks, saavad taimed juba kasvama hakata. Varaseid külve tuleks kaitsta kattelooriga.

Üha rohkem on neid, kellele meeldib ise maitsetaimi, salatit, köögivilju või lilletaimi kasvatada ja aialapil tegutseda, ent peab ka teadma, millal on milleks õige aeg.
Soovitusi algajale
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Soovitusi algajale
ASJATUNDJA

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn