Soovitusi algajale

Annika Reiljan, aianduskeskuse Hansaplant turundusspetsialist

Üha rohkem on neid, kellele meeldib ise maitsetaimi, salatit, köögivilju või lilletaimi kasvatada ja aialapil tegutseda, ent peab ka teadma, millal on milleks õige aeg.

Soovitusi algajale

Näiteks märtsis on hea lõigata viljapuid ja põõsaid. Tööks on parim nullilähedane õhutemperatuur, sest siis pole taimekoed läbi külmunud ja ka endal on mugavam töötada. Oksad on elastsed ning neisse lõhede tekkimise oht seega märksa väiksem. Lõikustööd jätkuvad muidugi aprillis, kuni pungade suureks paisumiseni, kuid hilisema lõikuse korral on taimede mahlavool hoopis tugevam. Seega, mida varem on võimalus lõigata, seda parem. Kui viljapuud on lõigatud, tuleb hakata hekke lõikama.

Kui lund enam maas pole ja maapind on täielikult sulanud, tuleks varjutatud taimed kangaste alt vabastada. Talvešokis taimi oleks hea kohe kasta, et neid turgutada. Talvekatetest vabastamise ajal peab ära lõikama ka kõik talvel surnud taimeosad, sest need on seenhaigustele heaks pinnaseks. Samuti tuleb roosidelt ära võtta soojendamiseks kasutatud kangad või kuuseoksad.

Aprillis võib roosidelt eemaldada ka turba ja mulla kuhjatised ning lõigata terve kohani tagasi kahjustatud oksad. Õige aeg on hooldada ja remontida kasvuhoonet, et see oleks kevadiseks külviks ja istutamiseks valmis. Kasvuhoonesse võib juba külvata külmakindlamaid kultuure nagu redist, porgandit, hernest, salatit, spinatit ja tilli. Nii kui ilmad lähevad pisut soojemaks, saavad taimed juba kasvama hakata. Varaseid külve tuleks kaitsta kattelooriga.