“Asju, mida teed, pead kire ja südamega võtma, aga nende külge ei tohi klammerduda,” sõnab lavastaja Ain Mäeots (45). “Ka kõige tõsisemaid asju peab huumoriga võtma.”

Võrus kasvanud Ain hakkas juba esimeses klassis käima üksi kinos, et vaadata kõiki filme, mis ei olnud alla 16aastastele keelatud. Ilmselt kolmandas klassis nägi ta omaaegset ajaloolist oopust “Kleopatra”, mis määras paljuski tema ametivaliku. “See oli võimas ja mastaapne film, mis kestis vähemalt kolm tundi, kusjuures kinosaalis võis olla vaid kuus inimest. Sain pööraselt suure elamuse. Mõtlesin, et keegi on selle filmi kokku pannud, mis amet tal võiks olla? Isa ütles, et re¾issöör. Seepeale teatasin, et tahan ka re¾issööriks saada. Käisin isaga kaasas, kui ehitati Võrumaal võtteplatsi filmile “Tuulte pesa”, mida isa ehitusfirma juhina juhtis. Ehitati üles vana talu, mis filmis maha põletati. Peale kino õnneks või kahjuks mingit muud meelelahutust ei olnud, mistõttu lugesin riiulite kaupa raamatuid. Kõigepealt Võru lasteraamatukogu omad läbi, seejärel vanemate raamaturiiuli – meie kodus on kogu aeg olnud tohutult palju raamatuid. Olin täielik nohik!   Tihti Võrru praegu juhtud? Satun sinna suht harva, aga Võru on hästi muhe linn. Omal ajal teadsin nägupidi pea suuremat osa linna inimestest, nüüd on aga näod uued, kuid mingisugune vaim võrreldes mõne teise väikelinnaga on seal teistmoodi. Tuleneb see võru keelest või millestki muust, aga on olemas. Mulle ei mõju Võru linn masendavana, sinna on alati tore minna. Võru keelt kõnelen, olen puhas võrukas. Kuigi suhtun skeptiliselt esoteerikasse, siis pigem usun, et kohaga, kus inimene on sündinud, jääb ta energeetiliselt seotuks. Ega ilmaasjata võtnud meremehed, kui nad aastateks merele läksid, sünnipaigast karbitäie mulda või kive kaasa. Mingis mõttes on sünnipaik nagu laadimise koht, vähemalt minu jaoks. “Asju, mida teed, pead kire ja südamega võtma, aga nende külge ei tohi klammerduda,” sõnab lavastaja Ain Mäeots (45). “Ka kõige tõsisemaid asju peab huumoriga võtma.” web hosting services top

Suurim luksus – võimalus lugeda!

Tiina lang

“Asju, mida teed, pead kire ja südamega võtma, aga nende külge ei tohi klammerduda,” sõnab lavastaja Ain Mäeots (45). “Ka kõige tõsisemaid asju peab huumoriga võtma.”

Suurim luksus – võimalus lugeda!

Võrus kasvanud Ain hakkas juba esimeses klassis käima üksi kinos, et vaadata kõiki filme, mis ei olnud alla 16aastastele keelatud. Ilmselt kolmandas klassis nägi ta omaaegset ajaloolist oopust “Kleopatra”, mis määras paljuski tema ametivaliku.

“See oli võimas ja mastaapne film, mis kestis vähemalt kolm tundi, kusjuures kinosaalis võis olla vaid kuus inimest. Sain pööraselt suure elamuse. Mõtlesin, et keegi on selle filmi kokku pannud, mis amet tal võiks olla? Isa ütles, et re¾issöör. Seepeale teatasin, et tahan ka re¾issööriks saada. Käisin isaga kaasas, kui ehitati Võrumaal võtteplatsi filmile “Tuulte pesa”, mida isa ehitusfirma juhina juhtis. Ehitati üles vana talu, mis filmis maha põletati.

Peale kino õnneks või kahjuks mingit muud meelelahutust ei olnud, mistõttu lugesin riiulite kaupa raamatuid. Kõigepealt Võru lasteraamatukogu omad läbi, seejärel vanemate raamaturiiuli – meie kodus on kogu aeg olnud tohutult palju raamatuid. Olin täielik nohik!

 

Tihti Võrru praegu juhtud?

Satun sinna suht harva, aga Võru on hästi muhe linn. Omal ajal teadsin nägupidi pea suuremat osa linna inimestest, nüüd on aga näod uued, kuid mingisugune vaim võrreldes mõne teise väikelinnaga on seal teistmoodi. Tuleneb see võru keelest või millestki muust, aga on olemas. Mulle ei mõju Võru linn masendavana, sinna on alati tore minna. Võru keelt kõnelen, olen puhas võrukas.

Kuigi suhtun skeptiliselt esoteerikasse, siis pigem usun, et kohaga, kus inimene on sündinud, jääb ta energeetiliselt seotuks. Ega ilmaasjata võtnud meremehed, kui nad aastateks merele läksid, sünnipaigast karbitäie mulda või kive kaasa. Mingis mõttes on sünnipaik nagu laadimise koht, vähemalt minu jaoks.

“Asju, mida teed, pead kire ja südamega võtma, aga nende külge ei tohi klammerduda,” sõnab lavastaja Ain Mäeots (45). “Ka kõige tõsisemaid asju peab huumoriga võtma.”
Suurim luksus – võimalus lugeda!
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Suurim luksus – võimalus lugeda!
NÜÜD TEISITI

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn