Üsna pea on õige aeg korjata tervislikke kuusekasve, männivõrseid ja kollaseid võililleõisi, et valmistada neist mitmeks otstarbeks kasutatavat siirupit.

Noored vitamiinidest pakatavad kuusekasvud ja männivõrsed on maitsvad, sest organism vajab kevadajal turgutust. Oma lapsepõlvest mäletan, kuidas maavanaema soovitas meil vennaga närida hoopis kuusevõrseid, mis pidid tema sõnul olema kommidest märksa kasulikumad. Üsna pea saime aru, et mida väiksemad ja heledamad need olid, seda hapukamad ja parema maitsega. Täiskasvanuna tarbin erinevaid võrseid juba märksa teadlikumalt. Üks variant on kõrge C-vitamiinisisaldusega kuusevõrsetest keeta teed, mis aitab kevadise väsimuse vastu. Samuti võiks neid panna väiksemate portsudena sügavkülma, et talvel teha külmarohuteed. Kuusevõrseid on õige aeg korjata mais-juunis, kui helerohelised tupsud on veel siidiselt pehmed ja maitselt mõnusalt hapukad. Lisaks teele saab kuusevõrsetest valmistada siirupit ‒ nii kuumutatut kui ka kuumutamata. Kuumutades keevad küll mitmed kasulikud toimeained välja, ent samas on sellega hea maitsestada jooke, kastmeid ja marinaade. Kuumutamata siirupit peetakse rahvameditsiinis eriti kasulikuks seetõttu, et sel on rögalahtistav toime, mistõttu aitab nii köha- kui ka kurguhaiguste raviks. Väidetavalt on sel ka üldtugevdav ja toniseeriv toime. Üsna pea on õige aeg korjata tervislikke kuusekasve, männivõrseid ja kollaseid võililleõisi, et valmistada neist mitmeks otstarbeks kasutatavat siirupit. web hosting services top

Kasulikud siirupid

Kai Põldvee-Mürk

Üsna pea on õige aeg korjata tervislikke kuusekasve, männivõrseid ja kollaseid võililleõisi, et valmistada neist mitmeks otstarbeks kasutatavat siirupit.

Kasulikud siirupid

Noored vitamiinidest pakatavad kuusekasvud ja männivõrsed on maitsvad, sest organism vajab kevadajal turgutust. Oma lapsepõlvest mäletan, kuidas maavanaema soovitas meil vennaga närida hoopis kuusevõrseid, mis pidid tema sõnul olema kommidest märksa kasulikumad. Üsna pea saime aru, et mida väiksemad ja heledamad need olid, seda hapukamad ja parema maitsega.

Täiskasvanuna tarbin erinevaid võrseid juba märksa teadlikumalt. Üks variant on kõrge C-vitamiinisisaldusega kuusevõrsetest keeta teed, mis aitab kevadise väsimuse vastu. Samuti võiks neid panna väiksemate portsudena sügavkülma, et talvel teha külmarohuteed.

Kuusevõrseid on õige aeg korjata mais-juunis, kui helerohelised tupsud on veel siidiselt pehmed ja maitselt mõnusalt hapukad. Lisaks teele saab kuusevõrsetest valmistada siirupit ‒ nii kuumutatut kui ka kuumutamata. Kuumutades keevad küll mitmed kasulikud toimeained välja, ent samas on sellega hea maitsestada jooke, kastmeid ja marinaade. Kuumutamata siirupit peetakse rahvameditsiinis eriti kasulikuks seetõttu, et sel on rögalahtistav toime, mistõttu aitab nii köha- kui ka kurguhaiguste raviks. Väidetavalt on sel ka üldtugevdav ja toniseeriv toime.

Üsna pea on õige aeg korjata tervislikke kuusekasve, männivõrseid ja kollaseid võililleõisi, et valmistada neist mitmeks otstarbeks kasutatavat siirupit.
Kasulikud siirupid
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kasulikud siirupid
EKSPERT

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn