Kasulikud siirupid

Kai Põldvee-Mürk

Üsna pea on õige aeg korjata tervislikke kuusekasve, männivõrseid ja kollaseid võililleõisi, et valmistada neist mitmeks otstarbeks kasutatavat siirupit.

Kasulikud siirupid

Noored vitamiinidest pakatavad kuusekasvud ja männivõrsed on maitsvad, sest organism vajab kevadajal turgutust. Oma lapsepõlvest mäletan, kuidas maavanaema soovitas meil vennaga närida hoopis kuusevõrseid, mis pidid tema sõnul olema kommidest märksa kasulikumad. Üsna pea saime aru, et mida väiksemad ja heledamad need olid, seda hapukamad ja parema maitsega.

Täiskasvanuna tarbin erinevaid võrseid juba märksa teadlikumalt. Üks variant on kõrge C-vitamiinisisaldusega kuusevõrsetest keeta teed, mis aitab kevadise väsimuse vastu. Samuti võiks neid panna väiksemate portsudena sügavkülma, et talvel teha külmarohuteed.

Kuusevõrseid on õige aeg korjata mais-juunis, kui helerohelised tupsud on veel siidiselt pehmed ja maitselt mõnusalt hapukad. Lisaks teele saab kuusevõrsetest valmistada siirupit ‒ nii kuumutatut kui ka kuumutamata. Kuumutades keevad küll mitmed kasulikud toimeained välja, ent samas on sellega hea maitsestada jooke, kastmeid ja marinaade. Kuumutamata siirupit peetakse rahvameditsiinis eriti kasulikuks seetõttu, et sel on rögalahtistav toime, mistõttu aitab nii köha- kui ka kurguhaiguste raviks. Väidetavalt on sel ka üldtugevdav ja toniseeriv toime.