Mascarpone – võrgutav delikatess või rünnak figuurile?

Maria vaatas murelikult Luigi poole: ”Noh?” Eelmisel päeval oli tal kohutav õnnetus juhtunud. Ta oli nimelt laste kantseldamisest, söögi tegemisest ja ämma pidevast tänitamisest nii väsinud, et kui ta muidu nii tavapärast ja kätte harjunud tööd – ricotta tegemist – alustas, läks tal kõik segamini. Ja nüüd kartis ta, et kogu kallihinnaline koor ja viinhape raisus on. Luigi võttis pütist ettevaatlikult lusikatäie kreemjat ollust, nuusutas seda ja pistis selle siis hinge kinni pidades suhu. Ta maigutas, võttis siis veel ühe, nüüd juba korraliku kuhjaga, ja naeratas seejärel laialt: ”Mas que bueno!” – ”Rohkem kui hea!” Kas mascarpone sünnilugu just täpselt selline oli, pole teada, aga toiduantropoloogid on üksmeelel, et see 16. sajandi lõpus või 17. sajandi alguses tõenäoliselt läbi õnneliku juhuse Lombardia piirkonnas juhtus. Mascarpone nimele on kolm levinumat seletust. Esimene – ja ehk ilusaim – väidab, et nimi tuleb hispaaniakeelsest hüüatusest mas que bueno – rohkem kui hea. Teine seletab, et sõna tuleneb itaaliakeelsest sõnast mascarpia, mis tähendab lombardia dialektis ricotta, ning kolmas, et mascarpone on tuletatud vadaku ja piima segust valmistatavast mascarpa’st. Mascarpone – võrgutav delikatess või rünnak figuurile? web hosting services top

Kreemjas mascarpone

Ave Riisberg

Mascarpone – võrgutav delikatess või rünnak figuurile?

Kreemjas mascarpone

Maria vaatas murelikult Luigi poole: ”Noh?” Eelmisel päeval oli tal kohutav õnnetus juhtunud. Ta oli nimelt laste kantseldamisest, söögi tegemisest ja ämma pidevast tänitamisest nii väsinud, et kui ta muidu nii tavapärast ja kätte harjunud tööd – ricotta tegemist – alustas, läks tal kõik segamini. Ja nüüd kartis ta, et kogu kallihinnaline koor ja viinhape raisus on.

Luigi võttis pütist ettevaatlikult lusikatäie kreemjat ollust, nuusutas seda ja pistis selle siis hinge kinni pidades suhu. Ta maigutas, võttis siis veel ühe, nüüd juba korraliku kuhjaga, ja naeratas seejärel laialt: ”Mas que bueno!” – ”Rohkem kui hea!”

Kas mascarpone sünnilugu just täpselt selline oli, pole teada, aga toiduantropoloogid on üksmeelel, et see 16. sajandi lõpus või 17. sajandi alguses tõenäoliselt läbi õnneliku juhuse Lombardia piirkonnas juhtus. Mascarpone nimele on kolm levinumat seletust. Esimene – ja ehk ilusaim – väidab, et nimi tuleb hispaaniakeelsest hüüatusest mas que bueno – rohkem kui hea. Teine seletab, et sõna tuleneb itaaliakeelsest sõnast mascarpia, mis tähendab lombardia dialektis ricotta, ning kolmas, et mascarpone on tuletatud vadaku ja piima segust valmistatavast mascarpa’st.

Mascarpone – võrgutav delikatess või rünnak figuurile?
Kreemjas mascarpone
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kreemjas mascarpone
TEA JA MAITSE

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn