“Mul endal on olnud pere, soe kodu ja kõik eluks vajalikud asjad,” ütleb MTÜ Aarete Laegas üks asutajatest Kadri Britt Põldre (29). “Kurb oli näha, mismoodi võivad inimesed veel elada. Tekkis vajadus aidata.”

See soov ja mõte oli Kadri Britis tiksunud juba mõnda aega, kuid endale iseloomulikult kaalutles ta seni, kuni tema juurde tuli vana sõber Raido Jaan, kellega ta oli esimest korda kohtunud teismelisena rulluisurajal. “Tema teadis minu unistusest tegeleda heategevusega ja ütles: “Mis sa ootad, teeme ära!”,” meenutab Kadri Britt. “Raido Jaan leidis ka pinna ja inimesi, kes said meile kohe abiks olla.” Nii alustasidki nad Aarete Laekaga, mis kogus riideid ja jalatseid, oma tööde ja põhitegevuste kõrvalt Tallinnas Uue Maailma piirkonnas. “Alguses saime asju meie Soome partneritelt, meieni suunab inimesi Naerata Ometi, Punane Rist jt. Kui meie info liikvele läks, siis hakati iga päev tooma riideid, jalanõusid, nõusid, mänguasju, raamatuid, põhimõtteliselt kõike.” Ikka peetakse ju vajalikuks loobuda koduse suurpuhastuse ajal liigsest või jääb kolides osa majakraami üle. Mööblit ja kodutehnikat Aarete Laegas pigem vahendab, lastes selle kohe ühest kodust teise viia. “Peame vaatama, kuidas transpordi saame, sest meil endal bussi ei ole. Koostööpartnerid on aidanud, ka pakke saata. Oleme teinud kaks aastat koostööd Itellaga.”   Tonnide viisi asju Asju on annetanud ka Eesti firmad. Sangar tõi Aarete Laekasse täiesti uusi triiksärke, üks firma reklaamkingitusi. Nad ise on korraldanud toetuskampaaniaid, kogudes ühel aastal lastehaiglale mänguasju ja seejärel õppuritele koolitarbeid. “Inimesed läksid poodi, ostsid uue koolikoti ja täitsid selle, aga oli ka neid, kes saatsid määrdunud pinaleid.” Kuigi osa asju saab puhtaks teha, siis keskus sellega tegeleda ei jõua, pealegi Aarete Laegas ei võta vastu ega vahenda esemeid, mis kedagi ei rõõmusta. “See on meie põhimõtete vastu.” “Mul endal on olnud pere, soe kodu ja kõik eluks vajalikud asjad,” ütleb MTÜ Aarete Laegas üks asutajatest Kadri Britt Põldre (29). “Kurb oli näha, mismoodi võivad inimesed veel elada. Tekkis vajadus aidata.” web hosting services top

Abistav Aarete Laegas

Tiina Lang

“Mul endal on olnud pere, soe kodu ja kõik eluks vajalikud asjad,” ütleb MTÜ Aarete Laegas üks asutajatest Kadri Britt Põldre (29). “Kurb oli näha, mismoodi võivad inimesed veel elada. Tekkis vajadus aidata.”

Abistav Aarete Laegas

See soov ja mõte oli Kadri Britis tiksunud juba mõnda aega, kuid endale iseloomulikult kaalutles ta seni, kuni tema juurde tuli vana sõber Raido Jaan, kellega ta oli esimest korda kohtunud teismelisena rulluisurajal. “Tema teadis minu unistusest tegeleda heategevusega ja ütles: “Mis sa ootad, teeme ära!”,” meenutab Kadri Britt. “Raido Jaan leidis ka pinna ja inimesi, kes said meile kohe abiks olla.” Nii alustasidki nad Aarete Laekaga, mis kogus riideid ja jalatseid, oma tööde ja põhitegevuste kõrvalt Tallinnas Uue Maailma piirkonnas. “Alguses saime asju meie Soome partneritelt, meieni suunab inimesi Naerata Ometi, Punane Rist jt. Kui meie info liikvele läks, siis hakati iga päev tooma riideid, jalanõusid, nõusid, mänguasju, raamatuid, põhimõtteliselt kõike.” Ikka peetakse ju vajalikuks loobuda koduse suurpuhastuse ajal liigsest või jääb kolides osa majakraami üle. Mööblit ja kodutehnikat Aarete Laegas pigem vahendab, lastes selle kohe ühest kodust teise viia. “Peame vaatama, kuidas transpordi saame, sest meil endal bussi ei ole. Koostööpartnerid on aidanud, ka pakke saata. Oleme teinud kaks aastat koostööd Itellaga.”

 

Tonnide viisi asju

Asju on annetanud ka Eesti firmad. Sangar tõi Aarete Laekasse täiesti uusi triiksärke, üks firma reklaamkingitusi. Nad ise on korraldanud toetuskampaaniaid, kogudes ühel aastal lastehaiglale mänguasju ja seejärel õppuritele koolitarbeid. “Inimesed läksid poodi, ostsid uue koolikoti ja täitsid selle, aga oli ka neid, kes saatsid määrdunud pinaleid.” Kuigi osa asju saab puhtaks teha, siis keskus sellega tegeleda ei jõua, pealegi Aarete Laegas ei võta vastu ega vahenda esemeid, mis kedagi ei rõõmusta. “See on meie põhimõtete vastu.”

“Mul endal on olnud pere, soe kodu ja kõik eluks vajalikud asjad,” ütleb MTÜ Aarete Laegas üks asutajatest Kadri Britt Põldre (29). “Kurb oli näha, mismoodi võivad inimesed veel elada. Tekkis vajadus aidata.”
Abistav Aarete Laegas
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Abistav Aarete Laegas
AEG ISEENDALE

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn