Valge, helge, minimalistlik, millele isikupära lisavad 1950ndate ja 1960ndate stiilis mööbel ning valitud detailid. Ei midagi ülearust, sest “mida vähem asju, seda parem,” leiab ehtekunstnik Kaire Rannik (44).

“Otsisime uut elamist kramplikult Kassisaba piirkonda, mis veel kümme aastat tagasi oli unustatud, täiesti mõttetu ja halva mainega kant, kuigi vanalinna kõnnib siit kümne minutiga,” sõnab Kaire, kes liigubki ateljeesse ja A-galeriisse, mille juhatuse esinaine ta on, jalgsi või rattaga. Kassisabas on ta elanud pea kogu senise elu. Näinud, kuis tsaariaegsete puitmajade värv on vahetunud või mõni neist sootuks kadunud. Tühjaks jäänud krundid aga täitunud uute hoonetega, kunagised väikepoed kontoriks või saun kortermajaks muutunud ning mõni ajahõlma jäänud lipendava välimusega ehitis netiks elupaigaks vuntsitud. Ühte sellisesse, Stalini-aegsesse majja, ostis Kaire koos oma disainerist elukaaslasega kuue aasta eest ka korteri, kui vana elamine samas piirkonnas perele ahistavalt kitsana mõjuma hakkas, sest siis elas kodus veel ka . Kaire vanem poeg, praegu Saksamaal õppiv Paul. Kohutav laga ja juhuslik materjal Tõsi, avanud kolmandale korrusele jõudes pakutava korteri ukse, oli vaatepilt sedavõrd trööstitu, et pessimist poleks selles küll mingit lootust näinud, liiatigi julgenud osta. “Jah, päris õudne oli, lapsed ütlesid, et nemad siia küll ei koli,” meenutab Kaire, kuis kolmetoalist korterit ehtisid katkised ahjud, väikeses köögis võis näha haihtunud puupliidi jälgi ja laed rippusid nagu lontis purjed, sest katus lasi läbi. Seintest imbus aga läppunud suitsutubaka lõhna ja valgeid aknaraame ääristas tumedate lintidena pigi. “Siin oli mitukümmend aastat toas suitsetatud, kõik oli pruun. Valitses kohutav laga, aga pidime sellest elamiskõlbliku elamise tegema.” Aknad õnnestus Kairel taas valgeks küürida, justkui oleksid need hiljuti uuendatud. Korteri vanadest detailidest on aga alles vaid üks puidust tahveluks ‒ see oligi ainus, mis õnnestus korda teha ja säilitada. Valge, helge, minimalistlik, millele isikupära lisavad 1950ndate ja 1960ndate stiilis mööbel ning valitud detailid. Ei midagi ülearust, sest “mida vähem asju, seda parem,” leiab ehtekunstnik Kaire Rannik (44). web hosting services top

Ei midagi liigset

Tiina Lang

Valge, helge, minimalistlik, millele isikupära lisavad 1950ndate ja 1960ndate stiilis mööbel ning valitud detailid. Ei midagi ülearust, sest “mida vähem asju, seda parem,” leiab ehtekunstnik Kaire Rannik (44).

Ei midagi liigset

“Otsisime uut elamist kramplikult Kassisaba piirkonda, mis veel kümme aastat tagasi oli unustatud, täiesti mõttetu ja halva mainega kant, kuigi vanalinna kõnnib siit kümne minutiga,” sõnab Kaire, kes liigubki ateljeesse ja A-galeriisse, mille juhatuse esinaine ta on, jalgsi või rattaga. Kassisabas on ta elanud pea kogu senise elu. Näinud, kuis tsaariaegsete puitmajade värv on vahetunud või mõni neist sootuks kadunud. Tühjaks jäänud krundid aga täitunud uute hoonetega, kunagised väikepoed kontoriks või saun kortermajaks muutunud ning mõni ajahõlma jäänud lipendava välimusega ehitis netiks elupaigaks vuntsitud. Ühte sellisesse, Stalini-aegsesse majja, ostis Kaire koos oma disainerist elukaaslasega kuue aasta eest ka korteri, kui vana elamine samas piirkonnas perele ahistavalt kitsana mõjuma hakkas, sest siis elas kodus veel ka . Kaire vanem poeg, praegu Saksamaal õppiv Paul.

Kohutav laga ja juhuslik materjal

Tõsi, avanud kolmandale korrusele jõudes pakutava korteri ukse, oli vaatepilt sedavõrd trööstitu, et pessimist poleks selles küll mingit lootust näinud, liiatigi julgenud osta. “Jah, päris õudne oli, lapsed ütlesid, et nemad siia küll ei koli,” meenutab Kaire, kuis kolmetoalist korterit ehtisid katkised ahjud, väikeses köögis võis näha haihtunud puupliidi jälgi ja laed rippusid nagu lontis purjed, sest katus lasi läbi. Seintest imbus aga läppunud suitsutubaka lõhna ja valgeid aknaraame ääristas tumedate lintidena pigi. “Siin oli mitukümmend aastat toas suitsetatud, kõik oli pruun. Valitses kohutav laga, aga pidime sellest elamiskõlbliku elamise tegema.” Aknad õnnestus Kairel taas valgeks küürida, justkui oleksid need hiljuti uuendatud. Korteri vanadest detailidest on aga alles vaid üks puidust tahveluks ‒ see oligi ainus, mis õnnestus korda teha ja säilitada.

Valge, helge, minimalistlik, millele isikupära lisavad 1950ndate ja 1960ndate stiilis mööbel ning valitud detailid. Ei midagi ülearust, sest “mida vähem asju, seda parem,” leiab ehtekunstnik Kaire Rannik (44).
Ei midagi liigset
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Ei midagi liigset
KÜLAS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn